Sorozatok vagy filmek ajánlása (nem feliratkérő fórum)

Itt megtalálható a Fórum szabályzat, amit jó, ha elolvastok. Van még Társalgó, Sorozatok vagy filmek ajánlása, Szülinaposok köszöntése és Feliratkérés.

Moderátorok: Vandi, angeni, doramaforever

Bukoba
Hozzászólások: 53
Csatlakozott: 2015.01.05. 00:52
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Sorozatok vagy filmek ajánlása

HozzászólásSzerző: Bukoba » 2015.04.17. 08:48

Szia Unni! Örülök, ha tetszik amit írtam. A Windstruck-ot már én is láttam, és nagyon tetszett. Nálam egyébként - ha eltekintek a klasszikus Bruce Lee, Jackie Chan, kung-fu/szamuráj, ninja vonaltól - a My sassy girl volt az a szikra, ami a figyelmemet az ázsiai filmiparra irányította. Sokféle filmet láttam már ezen a vonalon, és a mai napig nem vetem meg a harcművészeti témájú filmeket sem (pl. nem átallottam megnézni a 26 részes Zatoichi sorozatot sem, de ebből a Kitano féle a nagy kedvencem). Gondolom nem vagyok vele egyedül, de vannak időszakaim a téma választásban. Van olyan hogy a komolyabb témájú (háborús, yakuza, triádok, nyomozós/gyilkosos) vonalat részesítem előnyben, de most éppen a könnyedebb témáknál tartok. Persze a műfajtól függetlenül is azt gondolom, hogy az ázsiai filmipar legnagyobb erénye Hollywood-al szemben az, hogy még mindig a történet van a központban, és nem a látvány. Most éppen a következő sorozat kiválasztásán "dolgozom", de lehet, hogy tartok egy kis szünetet és megnézek valami jó kis filmet.

Bukoba
Hozzászólások: 53
Csatlakozott: 2015.01.05. 00:52
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Sorozatok vagy filmek ajánlása

HozzászólásSzerző: Bukoba » 2015.04.22. 14:57

Azoknak, akik már lerágták a körmüket, hogy mi lesz a következő megnézendő sorozatom. Nos a választásom a Zenkai Girl című japán sorozatra esett. A tervet még keresztül húzhatja, ha nem sikerül letöltenem a részeket. Ebben az esetben új bejelentést teszek majd itt :) SZép napot mindenkinek!!!

Avatar
Blackfield
Hozzászólások: 95
Csatlakozott: 2014.12.31. 10:53
Tartózkodási hely: Balaton

Re: Sorozatok vagy filmek ajánlása

HozzászólásSzerző: Blackfield » 2015.04.22. 19:09

... ha esetleg én is ajánlhatom néhány személyes kedvenceimet, akkor:
- a filmek közül: az Oscar díjas Departures, Beck, Hold Up Down, Smile, Swing Girls, Laundry, Thermae Romae ...
- sorozatokból: Love Shuffle, Neko Zamurai, The Secret Garden, Gokusen :mrgreen: , Shikaotoko Aoniyoshi, Strawberry Night ...
- ... és sok-sok anime.

Egy kicsit elfogult vagyok. 8-)
Kép

Avatar
62Rita
Hozzászólások: 305
Csatlakozott: 2014.12.31. 07:45

Lacinak:

HozzászólásSzerző: 62Rita » 2015.04.22. 19:49

Azoknak, akik már lerágták a körmüket, hogy mi lesz a következő megnézendő sorozatom. Nos a választásom a Zenkai Girl című japán sorozatra esett. A tervet még keresztül húzhatja, ha nem sikerül letöltenem a részeket. Ebben az esetben új bejelentést teszek majd itt :) SZép napot mindenkinek!!!
Laci! Te tényleg rákattantál a japánokra! Mielőtt ide írtam volna, elolvastam, hogy miről szól a sori.
Sablonos, de vidám, és humoros történetnek tűnik, így első olvasatra. Kíváncsi vagyok, mit tudtak
a japánoknak kihozni belőle, és hogy sikerült-e tovább fokoznia az éledező japán fanságodat.


Kép

Bukoba
Hozzászólások: 53
Csatlakozott: 2015.01.05. 00:52
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Sorozatok vagy filmek ajánlása

HozzászólásSzerző: Bukoba » 2015.04.23. 09:02

Blackfield, köszi az ajánlást, nem nagyon ismerem a listádon szereplő filmeket, illetve csak a Thermae Romae-t volt alkalmam eddig látni (és nagyon tetszett, most jött ki a második része, remélem valaki majd lefordítja). A sorozatok között a Neko Zamurai történetét olvastam valahol, és fel is vettem a megnézendők listájára.
Rita, tény és való, hogy már korábban is szerettem a japán filmeket, és most már a sorozatokat is. Tegnap lejött a Zenkai Girl, de sajnos a megtalált felirat időzítése nem passzol hozzá, így lehet, hogy mégis más nézni való után nézek (vagy megpróbálkozom az időzítéssel). Sajnos általános jelenség, hogy nem sok infó van arról, hogy egy felirat melyik verziójú filmhez készül. Eddig szerencsém volt. Persze az sincs kizárva, hogy egyszerűen nekilátok angol felirattal.

Avatar
Blackfield
Hozzászólások: 95
Csatlakozott: 2014.12.31. 10:53
Tartózkodási hely: Balaton

Re: Sorozatok vagy filmek ajánlása

HozzászólásSzerző: Blackfield » 2015.04.23. 09:25

Kedves Bukoba!

Ajánlanám a figyelmedbe a következőt - nekem sokat segített és valóban könnyű kezelni:
Az általam ajánlott sorozatokból az utolsó kettőt itt találod, Erzsi fordította őket - szerencsére! :D

8-)

Bukoba
Hozzászólások: 53
Csatlakozott: 2015.01.05. 00:52
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Sorozatok vagy filmek ajánlása

HozzászólásSzerző: Bukoba » 2015.04.23. 19:34

Szia Blackfield! Köszi, megnéztem. A VLC-s megoldást ismertem, a másikat nem.

Bukoba
Hozzászólások: 53
Csatlakozott: 2015.01.05. 00:52
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Sorozatok vagy filmek ajánlása

HozzászólásSzerző: Bukoba » 2015.04.30. 09:01

Sziasztok! Egy kis frissítés. Sajnos nem jött össze a felirat időzítés, így a Zenkai Girl egyelőre kimarad, helyette beszereztem a Zettai Kareshi-t, ehhez szerencsére passzol a felirat. Emellett még tervben van a Rebound is, ha sikerül letölteni még valahonnan.

Avatar
62Rita
Hozzászólások: 305
Csatlakozott: 2014.12.31. 07:45

Lacinak:

HozzászólásSzerző: 62Rita » 2015.05.02. 08:41

Sziasztok! Egy kis frissítés. Sajnos nem jött össze a felirat időzítés, így a Zenkai Girl egyelőre kimarad, helyette beszereztem a Zettai Kareshi-t, ehhez szerencsére passzol a felirat. Emellett még tervben van a Rebound is, ha sikerül letölteni még valahonnan.
Laci! Itt még élnek a Depositfiles linkek, remélem a felirat passzol hozzá. Csak arra kell figyelned, ha lejött
egy rész, ami fehér papírlapnak fog tűnni, a nevének a végébe bele kell írni hogy ".avi". Így azonnal videóvá
változik a fehér lap. A Zenkai Girlt is megtaláltam, ugyanazt kell csinálni itt is, mint amit a Reboundnál leírtam. Jó filmezést!

Kép

Bukoba
Hozzászólások: 53
Csatlakozott: 2015.01.05. 00:52
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Sorozatok vagy filmek ajánlása

HozzászólásSzerző: Bukoba » 2015.05.03. 10:07

Szia Rita! Köszi a linkeket. A Zenkai Girl már lejött a múltkor, csak nem passzol a felirat. Ahogy néztem, az általad küldött oldalnál többféle verzió van fenn, így megpróbálok majd csemegézni, hátha valahova betalál a felirat. A Zettai Kareshi-nél már óvatosabb voltam, itt, csak az első részt töltöttem le, megnéztem, hogy passzol-e a felirat, és csak utána szedtem le az egészet. A rebount-ot is megtaláltam torrenten, csak kevés a seeder, de még nem próbáltam leszedni. Szóval köszi a segítséget.


Vissza: “Mindenféle”

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 1 vendég