My Father * koreai film * cinke

A fansub csoport tagjai által ázsiai filmekhez készített feliratai.

Moderátorok: Vandi, doramaforever

doramaforever
Hozzászólások: 574
Csatlakozott: 2014.12.28. 10:10

My Father * koreai film * cinke

HozzászólásSzerző: doramaforever » 2017.03.01. 17:52



Cím: Apám / My Father
Koreai cím: 마이파더 (Mai Padeo)
Rendező: Yoon Jin-Ho
Filmbemutató: 2007. szeptember 6.
Ország: Dél-Korea
Nyelv: koreai

Szereplők:
Daniel Henney mint James Parker
Kim Young-Chul mint Hwang Nam-Chul
Kim In-Kwon mint Shin Yo-Sub
Choi Jung-Won mint Kong Eun-Joon

Cselekmény:
James Parker (Daniel Henney), az öt (koreai számítás szerint hat) évesen Coloradoba került srác 22 év után, amerikai katonai önkéntesként visszatér Dél-Koreába. Ő azon adoptált gyerekek egyike, akik szerető családban nőhettek fel, mégis felébredt benne a vágy, hogy felkutassa vér szerinti szüleit. Megérkezve Dél-Koreába, nekilát a keresésnek, aminek részeként egy erre létrehozott tévéműsorban is megjelenik. Ennek köszönhetően jelentkezik nála egy katolikus atya, mondván, ismeri James édesapját. A találkozás apa és fia között nem éppen idilli: az apa ugyanis gyilkosság miatt halálra ítélt rab. A szeretet azonban így is felébred bennük. James petíciókkal igyekszik bizonyítani az apja ártatlanságát, sikertelenül. Közben rendszeres látogatásokat tesz a börtönben, hallgatja apja visszaemlékezéseit. Többek között azt is tőle tudja meg, hogy édesanyja nem sokkal az ő születése után meghalt. A gyökerek keresgélése, szülei közös élete színtereinek végiglátogatása nyomán egyre többet tud meg, és meglepetések is érik...

Fordította:
cinke

Lektorálta:
pepinke1
Csatolmányok
my father.rar
(27.71 KiB) Letöltve 938 alkalommal.

doramaforever
Hozzászólások: 574
Csatlakozott: 2014.12.28. 10:10

Re: My Father * koreai film * cinke

HozzászólásSzerző: doramaforever » 2017.03.01. 17:53

Jó szórakozást kívánunk a filmhez :)

Magdimama
Hozzászólások: 82
Csatlakozott: 2014.12.31. 18:34
Tartózkodási hely: Tiszaug

Re: My Father * koreai film * cinke

HozzászólásSzerző: Magdimama » 2017.03.02. 09:29

Köszönöm a film fordítását,kedves cinke! Hamarosan meg fogom nézni.Érdekesnek tűnik. Üdv. Magdimama :)

cinke
Hozzászólások: 78
Csatlakozott: 2016.06.30. 21:15

Re: My Father * koreai film * cinke

HozzászólásSzerző: cinke » 2017.03.03. 11:16

Köszönöm a film fordítását,kedves cinke! Hamarosan meg fogom nézni.Érdekesnek tűnik. Üdv. Magdimama :)
Kedves Magdimama, nagyon szívesen! Szerintem tetszeni fog! :)

Magdimama
Hozzászólások: 82
Csatlakozott: 2014.12.31. 18:34
Tartózkodási hely: Tiszaug

Re: My Father * koreai film * cinke

HozzászólásSzerző: Magdimama » 2017.03.04. 20:31

Kedves Cinke!Nagyon szép film volt.A színész "Daniel Henney" nem koreai? a neve miatt kérdem.Nagyon tetszett a játéka.Az apáról szintén el mondhatom,hogy remekül hozta a karaktert.Szeretem azokat a filmeket amelyek megtörtént eseteket dolgoznak fel.A börtöni környezet nem egy álom hely,de milyen is lenne.Szép kerek volt a befejezés. Még egyszer köszönet érte. :)

Avatar
biri66
Hozzászólások: 11
Csatlakozott: 2015.02.15. 10:29

Re: My Father * koreai film * cinke

HozzászólásSzerző: biri66 » 2017.03.15. 23:46

Kedves Cinke és Pepinke!

Köszönöm, hogy felhívtátok erre a megrázóan szép filmre a figyelmet. Elolvastam az uticelkorea blogban az ajánlót és az interjút, amit Eron Bates-szel készítettek. Jó tudni, hogy az, akinek az életéről készült a film, ennyire elégedett volt mindennel.

Daniel Henney-re még múlt nyáron, a Dear My Friends c. sorozat fordítása közben figyeltem fel (a sokat edző fotóst alakítja benne). Akkoriban olvastam, hogy díjnyertes alakítást nyújtott ebben a My Father c. filmben, el is döntöttem, hogy egyszer majd megnézem. Ha jól számolom, 2007/2008-ban 7 díjat is besöpört érte, megérdemelten.
Azóta már megnéztem vele a 2006-os Seducing Mr. Perfect c. vígjátékot (ebben elég mereven játszott szerintem), és tervbe vettem a 2012-es Shanghai Calling címűt is (ezért szintén kapott díjakat). Az esetleges érdeklődők kedvéért megjegyzem, hogy mindkettőhöz van magyar felirat.
A színész "Daniel Henney" nem koreai? a neve miatt kérdem.
Kedves Magdimama!
Daniel Henney származásáról a következőt lehet tudni: Dél-Koreában született édesanyját 3 évesen fogadta örökbe egy német-amerikai pár, édesapja ír-amerikai. 1979-ben született Michigan-ben. Egyaránt forgat az USA-ban és Dél-Koreában. A 2005-ös My Name Is Kim Sam-soon és a 2006-os Spring Waltz forgatásakor még nem tudott koreaiul, de később megtanult.
Emperor of the Sea ~ Desert Spring ~ The Water Bloom ~ Banjun Drama with TVXQ ~
Merchant Kim Man Deok ~ The King’s Face ~ For the Sake of Son ~ Hwajung ~ Dear My Friends ~
Eight Days, Assassination Attempts against King Jeongjo ~ Sisyphus: The Myth

Our Slightly Risque Relationship (+26 rövid tévéjáték)
Mozifilmek (91 db)
http://birikorea.blogspot.com/


Vissza: “Filmek”

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 4 vendég