Monk Comes Down The Mountain (2015) * kínai film * Ulbi

A fansub csoport tagjai által ázsiai filmekhez készített feliratai.

Moderátorok: Vandi, doramaforever

Szilvi39
Hozzászólások: 4
Csatlakozott: 2016.02.05. 17:47

Re: Monk Comes Down The Mountain (2015) * kínai film * Ulbi

HozzászólásSzerző: Szilvi39 » 2016.04.05. 22:40

Nagyon köszönöm a film feliratát.

Avatar
Shaolin Bunny
Hozzászólások: 7
Csatlakozott: 2015.01.10. 13:19
Kapcsolat:

Re: Monk Comes Down The Mountain (2015) * kínai film * Ulbi

HozzászólásSzerző: Shaolin Bunny » 2016.04.10. 20:30

Szia Ulbi! :)

Ez volt az egyik kínai film, amit anno nagyon vártam 2015-ben. :) És... be is váltotta a hozzá fűzött elvárásaimat, és jól tippeltem. Hosszú idő után ez a film volt az, ami valóban nagyon tetszett minden téren. Valahogy a tavalyi kínai mozi kínálatban nem találtam olyat, ami úgy igazán bejött volna, amíg ezt nem láttam. :)
Igazi csemege, bár szerintem nem lesz túl ismert... témáját tekintve sem, meg mivel ez egy wuxia-kung fu mozi, itthon ezek sajnos nem igazán népszerűek. Nekem egyik nagy kedvencem lett. Jól választottál. :)
Sorozat fordításaim:
Kép
Tervezett: Ice Fantasy

Skuli0110
Hozzászólások: 12
Csatlakozott: 2015.01.10. 19:16

Re: Monk Comes Down The Mountain (2015) * kínai film * Ulbi

HozzászólásSzerző: Skuli0110 » 2016.04.16. 10:45

Kedves Ulbi! Nagyon szépen köszönöm a fordítást!

steve
Hozzászólások: 5
Csatlakozott: 2016.01.31. 20:28

Re: Monk Comes Down The Mountain (2015) * kínai film * Ulbi

HozzászólásSzerző: steve » 2016.05.02. 14:05

Kedves Ulbi!

Köszönöm a fordítást nagyon ígéretes fimnek látszik biztos az is :D

Avatar
Ulbi
Hozzászólások: 917
Csatlakozott: 2014.12.31. 10:39

Re: Monk Comes Down The Mountain (2015) * kínai film * Ulbi

HozzászólásSzerző: Ulbi » 2017.02.18. 14:05

Kedves Ulbi!
Köszönöm szépen a Monk Comes Down The Mountain film fordítását.Érdekesnek tűnik letöltöttem. :D
Nagyon köszönöm a film feliratát.
Kedves Ulbi! Nagyon szépen köszönöm a fordítást!
Kedves Ulbi!

Köszönöm a fordítást nagyon ígéretes fimnek látszik biztos az is :D
Kedves Magdimama, Szilvi, Skuli és Steve!

Nagyon szívesen a fordítást. Remélem sikerült közben megnézni, és azt is remélem, hogy tetszett.

Kép

Ugyan nem a filmhez kapcsolódik, a képhez viszont igen, így megosztanám egy újabb "kutatásomat".
Kezdtem már belezavarodni a lótusz, a tavirózsa és a tündérrózsa elnevezésekbe, ezért utánajártam.
Legnagyobb megdöbbenésemre kiderült, hogy három különböző növényről van szó, és a lótusz még rokonságban sincs a másik kettővel.

A tavirózsa (vízitök) ez a növény, mellesleg csak sárga színben létezik:
Kép

A tündérrózsa pedig ez. Egyebekben ez a növény az, amelyiket mindegyikkel (tavirózsa, lótusz) keverünk:
Kép

Ez pedig a lótusz, precízebben az indiai lótusz:
Kép

Dél-, Délkelet-Ázsiában és Észak-Ausztráliában honos. Gyönyörű virágainak fehér, rózsaszínes vagy egészen piros szirmai vannak. Ez a növény az ősi keleti vallásokban a megtisztulás és az újjászületés jelképe, virága pedig a buddhizmus egyik fő szimbóluma.

Kép
Kép

Avatar
Ulbi
Hozzászólások: 917
Csatlakozott: 2014.12.31. 10:39

Re: Monk Comes Down The Mountain (2015) * kínai film * Ulbi

HozzászólásSzerző: Ulbi » 2017.02.18. 17:06

Szia Ulbi! :)

Ez volt az egyik kínai film, amit anno nagyon vártam 2015-ben. :) És... be is váltotta a hozzá fűzött elvárásaimat, és jól tippeltem. Hosszú idő után ez a film volt az, ami valóban nagyon tetszett minden téren. Valahogy a tavalyi kínai mozi kínálatban nem találtam olyat, ami úgy igazán bejött volna, amíg ezt nem láttam. :)
Igazi csemege, bár szerintem nem lesz túl ismert... témáját tekintve sem, meg mivel ez egy wuxia-kung fu mozi, itthon ezek sajnos nem igazán népszerűek. Nekem egyik nagy kedvencem lett. Jól választottál. :)
Kedves Shaolin Bunny!
Én nem kísérem figyelemmel a kínai filmgyártást, így ez ügyben nem tudok nyilatkozni. Ehhez a filmhez is úgy jutottam, hogy szörfözés közben véletlenül belebotlottam a film egyik - teljesen megtévesztő - plakátjába, és az megtetszett.
Kép
Ez volt az. Elképzeltem egy sztorit és belevágtam. Nem azt kaptam amit vártam, hanem valami teljesen mást, de az is tetszett. :D

Végül is nem tudom megmondani, hogy kedvelték-e a filmet, vagy hogy hányan látták, mert már az első pillanatok egyikében lázas örömmel ellopta valaki (vagy többen) a feliratot, és boldogan kitette a feliratmegosztókra, annak ellenére, hogy a felirat második sorában egész pontosan ez áll:

2
00:00:15,880 --> 00:00:26,810
A szabályokat meg gondolom, ismered
(Ne égesd be, és/vagy ne tedd ki feliratmegosztó oldalakra,
mert onnan is le tudja tölteni mindenki, ahol találtad:
http:/doramaforever.hu)


Nincs mit tenni, gondolom így lesz ez mindig.

Az való igaz, hogy a doramások köreiben nem ez a téma viszi a pálmát, de már többször jártam úgy, hogy egy kiszemelt teljesen friss történelmi harcos vagy modern akciófilmnek pillanatok alatt került magyarra fordított felirata, és biztos, hogy nem innen tőlünk (doramások köre) fordította le valaki. Vagy esetleg te már találkoztál pl. zoliapu71-gyel?
Nekem tehát úgy tűnik, hogy van wuxia-kung fu filmekre igény, csak inkább egy másik "csoportban", ami számunkra egyenlőre rejtve marad.
Jól választottál. :)
Ezt én is mondhatnám. Nagyon jó kis sorozatok vannak a te oldaladon is.
Love in Time
Atina hívta fel rá a figyelmem.

Cruel Romance
Jó kis sztori, már vagy kétszer láttam. Harmadszor már a te feliratoddal fogom megnézni.

Novoland
Az előző kettőhöz nem, de ehhez találtam tetszetős videót

Kép


Vissza: “Filmek”

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 1 vendég