Mars (10/10+1 MOZIFILM) * japán sorozat * Ulbi

Ázsiai sorozatok feliratai.

Moderátorok: Vandi, angeni, doramaforever

Avatar
N.Ildikó
Hozzászólások: 151
Csatlakozott: 2014.12.31. 10:15

Re: Mars (10+1) * japán sorozat * Ulbi

HozzászólásSzerző: N.Ildikó » 2016.07.29. 06:53

Kedves Ulbi, köszönöm a részek fordítását.

Hetti
Hozzászólások: 16
Csatlakozott: 2014.12.31. 16:33

Re: Mars (10+1) * japán sorozat * Ulbi

HozzászólásSzerző: Hetti » 2016.07.29. 07:34

Kedves Ulbi, köszönöm a sorozat fordítását!

Avatar
gyomar
Hozzászólások: 107
Csatlakozott: 2014.12.31. 21:52
Tartózkodási hely: Szeged

Re: Mars (10+1) * japán sorozat * Ulbi

HozzászólásSzerző: gyomar » 2016.07.29. 14:01

Kedves Ulbi!
Nagyon szépen köszönöm neked a 10. rész feliratának a fordítását.
Az előző rész után összevetésed a pszichopata és a szociopata között nagyon tetszett és köszönöm neked.Mindig tanulunk valamit, mert mindig van egy szó, egy jelenség vagy bármi amire az egyikőnk rákattan és utánanéz, majd megosztja velünk.Ez így jó, de nagyon.
A befejező résznél egy picit megakadtam, egy másról sem szól csak Makio vágyairól, ami egyszerűen félelmetes volt,ritkán találni ilyen gonosz lelkű embert.Másik pedig nem tudom, hogy most akkor mi van, kitartanak egymás mellett, vagy van folytatás +1 részben tudunk meg többet?
Ha ennyi akkor hol a romantika része a drámának?
Köszönöm szépen még egyszer és szép hétvégét kívánok. gyomar :-)

Magdimama
Hozzászólások: 82
Csatlakozott: 2014.12.31. 18:34
Tartózkodási hely: Tiszaug

Re: Mars (10+1) * japán sorozat * Ulbi

HozzászólásSzerző: Magdimama » 2016.07.30. 11:46

Kedves Ulbi!
Köszönöm a sorozat befejező részét.Várható a +1 is? Remélem.Valami hiányérzetem van ettől a befejezéstől. :?:

haewon
Hozzászólások: 31
Csatlakozott: 2015.04.09. 16:39

Re: Mars (10+1) * japán sorozat * Ulbi

HozzászólásSzerző: haewon » 2016.08.02. 15:37

Köszönöm a Mars fordítását,hasonlósága tajvani elődjével valóban már csak nyomokban fedezhető fel a sorozat végére. Fiatalos, üdítő történet volt,érdekes karakterekkel (pl. a fiúk) de a nekem is támadt némi hiányérzetem a befejezéskor.

Avatar
Ulbi
Hozzászólások: 917
Csatlakozott: 2014.12.31. 10:39

Re: Mars (10/10+1) * japán sorozat * Ulbi

HozzászólásSzerző: Ulbi » 2016.08.03. 12:20

Kedves Ulbi!
...Másik pedig nem tudom, hogy most akkor mi van, kitartanak egymás mellett, vagy van folytatás +1 részben tudunk meg többet?...gyomar :-)
Kedves Ulbi!
...Várható a +1 is? Remélem.Valami hiányérzetem van ettől a befejezéstől. :?:
...de a nekem is támadt némi hiányérzetem a befejezéskor.
Mivel ezt többen is kérdeztétek, így kivonatolva bejegyzésetek ezen részét egyben válaszolok rá. :D

Kedves gyomar, Magdimama, haewon!
A választ a topik tulajdonképpen már tartalmazza. A 17. oldalon "közérdekű információként". Ha a fordításaim során valami olyasmi előkerül, ami fontos vagy érdekes az adott sorozattal, filmmel kapcsolatban, az is bekerül a topikba, önálló megjegyzésként vagy akár egy válasz részeként, de mindig kiemelve, vastagon szedve, kék színben pompáztatva, hogy mindenki számára egyértelmű és könnyen beazonosítható legyen.
De azt írtam, hogy 2 hírem van.
A másik, hogy Makiot idézzem
"A történetnek ezzel még nincs vége."
??????????????????????????????
A helyzet az, hogy nemcsak egy sorozatot készítettek a japánok, hanem egy mozifilmet is. Azt, hogy létezik a mozi, már akkor tudtam, amikor belekezdtem a sorozat fordításába. Csak akkor még nem tudtam, hogy hogyan kapcsolódik a film a sorozathoz. Most már tudom, hogy a folytatása.
Nyilván, hogy lefordítom majd azt is, de egyenlőre sajnos még filmem sincs, mert csak június 18-a óta megy a japán mozikban. Erzsi azt mondta, hogy legalább 4 hónap kell, mire felkerül a netre.

Szóval azt kérném tőletek, hogy nézelődjetek, mert hátha előbb veszitek észre, mint én.

Mivel a film a sorozat folytatása, kivételesen nem külön topikba kerül majd, hanem ebbe, és a 10 rész mellé odakerül a + 1.
A sorozat plakátja:

Kép A dátum 2016-01-24-e. Ekkortól ment a sorozat a tévében.

A film plakátja:

Kép A dátum 2016-06-18-a. A mozi film premierjének napja

Úgy van! Én is csak a dátumból tudom, hogy melyik a sorozat és melyik a film plakátja. Annyira semmitmondó mind a kettő, nem beszélve arról, hogy tök egyformák. (Már bocsánat.)
Szóval tudtam a mozifilmről, de sokra nem jutottam vele, mert lehetett volna éppenséggel a sorozat zanzásított mása. Csak a sorozat utolsó perceiből derült ki számomra is, hogy a sorozat folytatásáról van szó. Hogy miért ezt a formációt választották ? Fogalmam sincs, de ez így valóban kissé béna. Nem véletlen, hogy hiányérzetetek támadt. Bár úgy éreztem, hogy igyekeztek "átkötni" a sorozatról a filmre, és szerintem ez a Makio-s résszel sikerült is, viszont Rei és Kira kapcsán nem. Az "Reinél tanulunk, szóba kerül a karácsony, csókolódzunk, majd Kira lelöki Reit, utána pedig együtt képzeljük el a jövőnket a tengerparton miután Rei időt kért az események feldolgozásához" bennem is a "Mi van? Most akkor mi van?" kérdések megfogalmazódásához vezetett.

Tehát a "+1" a mozifilm, ami majd még jön, és ahogy elnéztem az előzetest - ami egyébként feliratozva megtalálható a 10. rész végén - kerek egésszé teszi a történetet.
Kép

Avatar
Ulbi
Hozzászólások: 917
Csatlakozott: 2014.12.31. 10:39

Re: Mars (10/10+1) * japán sorozat * Ulbi

HozzászólásSzerző: Ulbi » 2016.08.03. 12:33

Nagyon köszönöm a sorozat fordítását.
Kedves Agacska!
Nagyon szívesen :D
Kép

Avatar
Ulbi
Hozzászólások: 917
Csatlakozott: 2014.12.31. 10:39

Re: Mars (10/10+1) * japán sorozat * Ulbi

HozzászólásSzerző: Ulbi » 2016.08.03. 13:23

Köszönöm a befejező részt! Nem lett sajnos nekem a kedvencem, de egyszer megnézni oké... :) De mivel tényleg vége ennek a rövid sorinak teljes erőbedobással a kedvencemet várom :lol: :lol: Megyek megnézem a befejező részt! Időközben mégis megnéztem az előző kettőt...így csak ez maradt! :lol:
Kedves Kata!
A "The Swimmers"-ből okulva, gondoltam, hogy neked nem lesz a kedvenced, mert nem szereted az ijesztő dolgokat. De azért örülök, hogy velem tartottál, és nem bántad meg, hogy megnézted. :D
Kép

Avatar
Ulbi
Hozzászólások: 917
Csatlakozott: 2014.12.31. 10:39

Re: Mars (10/10+1) * japán sorozat * Ulbi

HozzászólásSzerző: Ulbi » 2016.08.03. 13:40

Köszönöm. :)
Kedves Nopta!
Nagyon szívesen

Kép
Kép

Avatar
Ulbi
Hozzászólások: 917
Csatlakozott: 2014.12.31. 10:39

Re: Mars (10/10+1) * japán sorozat * Ulbi

HozzászólásSzerző: Ulbi » 2016.08.03. 15:17

Én imádtam minden percét a sorozatnak :) A karakterek és az azt játszó színészeket nagyon eltalálták. Sokszor végigfutott rajtam a hideg és egyes részeknél vissza kellett tartanom a sírást. Összességében nálam többször nézős lesz :)
Kedves Erzsi!
Örülök, hogy tetszett a sorozat és azt az ominózus fehér zoknit :lol: leszámítva úgy gondolom, hogy mi tényleg mindvégig egy hullámhosszon voltunk.
A futkosó hidegről jut eszembe, hogy a 10. résznél sokszor kellett szünetet tartanom a feliratkészítés közben, mert Makio tettei tized másodpercekre lebontva, újra és újra megnézve totálisan lélekrombolóak voltak. Úgy éreztem, hogy most nagyon mást kell csinálnom, mert ez teljességgel elviselhetetlen.
A sírás nálam is megvolt a 4. részben és a 8. részben egyaránt.

Kép
Kép
Kép


Vissza: “Sorozatok”

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 1 vendég

cron