Love Now (35/72) * tajvani sorozat * Ulbi

Moderátorok: Vandi, angeni, doramaforever

Avatar
Ulbi
Hozzászólások: 917
Csatlakozott: 2014.12.31. 10:39

Re: Love Now (34/72) * tajvani sorozat * Ulbi

HozzászólásSzerző: Ulbi » 2016.03.29. 22:37

Nagyon szépen köszönöm a 34.részt :D :D
Kedves Nita!
Nagyon szívesen :D

Kép a mesebeli herceg :D
Kép

Avatar
Ulbi
Hozzászólások: 917
Csatlakozott: 2014.12.31. 10:39

Re: Love Now (34/72) * tajvani sorozat * Ulbi

HozzászólásSzerző: Ulbi » 2016.03.29. 23:15

Hát nem semmi volt ez a rész is tényleg volt itt most sírás és nevetés is..de nagyon megható volt ez a rész! :) Nagyon Átélhető volt minden pillanata! Még jó, hogy ebbe a részbe azért csöppentettek némi humort is, mert túlságosan is keserédes lett volna ez a rész! :) Izgatottan várom a következő részt! Köszönöm nektek ezt a sorit, tényleg érdemes volt kitartani, és ahogy az Aurond úgy ez is szívem csücske marad :D :lol:
Kedves Kata!
Örülök, hogy ennyire tetszik!
Igen, ez egy papír-zsebkendő pusztító rész volt :D De most már legalább tudjuk,
hogy közel van az esküvő, nem kell majdnem két évet várnunk
A 35. részre viszont várnod kell még legalább a következő hét végéig, mert még bele se kezdtem.

Mint te is láttad közbejött Kína, ami egyébként a nagyinak, illetve az őt alakító színésznőnek köszönhető. Mivel a hölgy nagyon jól játsza a nagyit, többet szerettem volna megtudni róla. Hát, ez nem sikerült. Viszont így találtam rá egy olyan oldalra, ami kínai filmeket és sorozatokat ajánl. Innen jöttek a kínai filmek, és még kettőbe szerettem bele.
De most először megint a Love Now következik, mert az eredeti terv szerint azzal szerettem volna eljutni egy bizonyos részig
az esküvőig
a nagy pihenőm előtt.
Kép

Avatar
Kata58
Hozzászólások: 712
Csatlakozott: 2014.12.31. 08:51
Tartózkodási hely: Győr

Re: Love Now (34/72) * tajvani sorozat * Ulbi

HozzászólásSzerző: Kata58 » 2016.03.30. 09:01

Kedves Ulbi...köszönöm a választ! :lol: Milyen jó, hogy a happy folytatódik a következő részben! Türelmesen várok...de majd gyakran bepillantok megjött e a felirat. Addig is élvezkedem azzal ami van. És végre egyre jobb idő lesz és talán jobban ki tudunk mozdulni.! Kellemes pihenést, kikapcsolódást majd a felirat után! :lol: :lol:

Avatar
Ulbi
Hozzászólások: 917
Csatlakozott: 2014.12.31. 10:39

Re: Love Now (33/72) * tajvani sorozat * Ulbi

HozzászólásSzerző: Ulbi » 2016.03.30. 10:48

Kedves Ulbi és Ildi!
A 34. rész videóját is feltöltöttem darabolva!
Ulbi! Nagyon szívesen! Megígértem, és be is tartom, hogy amíg fordítod, addig mindig jövök,
és ilyen formában is felteszem a Megára a videókat, hadd tudják minél többen megnézni a sorit!

Akármikor jössz, szeretettel várlak! Megértem, hogy előbb teljesíteni szeretnéd a magad elé
kitűzött célt. Csak így fogod tudni teljesen átadni magad a várva-várt mozizásnak.
Kedves Rita!
Igen, tudom, hogy így lesz, mert betartod, amit ígérsz, de valahogy minden alkalommal rááll a szám arra, hogy "köszönöm".

Kép
Kép

Avatar
Ulbi
Hozzászólások: 917
Csatlakozott: 2014.12.31. 10:39

Re: Love Now (34/72) * tajvani sorozat * Ulbi

HozzászólásSzerző: Ulbi » 2016.03.30. 10:59

Nagyon szépen köszönöm a 34.rész feliratát és video letöltési lehetőséget!
Kedves Csip!
Nagyon szívesen :D

Kép
Kép
Kép

Avatar
Ulbi
Hozzászólások: 917
Csatlakozott: 2014.12.31. 10:39

Re: Love Now (33/72) * tajvani sorozat * Ulbi

HozzászólásSzerző: Ulbi » 2016.03.30. 12:35

Kedves Ulbi, most vettem észre a kérdésedet. :roll:
Nagyjából jó, amit írtál, a bepirosított részben van csak egy kis logikai bukfenc a mai tudásunk szerint. Ugyanis ha ismered a relációanalíziseket, akkor ez B lenne, azaz az állítás igaz, és az indoklás is, csak az ok-okozati összefüggésből hiányzik egy láncszem.
Ugyanis az inzulinnak a többi aminosavra van hatása, a triptofánra nincs közvetlenül, csak közvetve..
Szerintem megtaláltam azt a részt, ahonnan vetted. /Kicsit megnyirbálva idézem./

"Az inzulin stimulálja a BCAA aminosavak felvételét az izmokba, azonban a triptofánét már nem, így a vér triptofán koncentrációja egyre magasabb lesz. A triptofán mennyiségének növekedése a többi aminosavéhoz képest csökkenti a versenyhelyzetet a nagyméretű aminosavak szállítására alkalmas LAT1 transzporter felé, ami azt eredményezi, hogy a triptofán a vér-agy gáton keresztül akadálytalanul eljuthat a központi idegrendszerbe. Ezután, ahogy korábban is említettük, átalakul szerotoninná."

Leegyszerűsítve, az inzulinnak az a szerepe (persze számos egyéb szerepe van még), hogy a többi aminosavat beviszi, beépíti az izmokba, csökken ezáltal azoknak a vérben a koncentrációja, és így nyer a triptofán "szabad utat" az agyba jutásra, mert az aminosavakat szállító enzim (LAT1 transzporter) az ő számára szabadul fel.
Az inzulin eltakarítja az útjából az akadályokat.


Az inzulin elősegíti a triptofán kivételével az aminosavak felvételét az izmokba, (izomszövetekbe), ezért azok koncentrációja lecsökken a vérben, és így a triptofán könnyedén bejuthat az agyba. Így írnám, ha orvos mondja.
Ha laikus mondja, akkor így:
Az inzulin hatással van az aminosavakra. Hozzájárul ahhoz, hogy több triptofán juthasson be az agyba.
Vagy: Az inzulin hatással van az aminosavakra. Hozzájárul ahhoz, hogy a triptofán könnyedén bejusson/bejuthasson az agyba.

Ulbi, árnyalatnyinak tűnik a különbség, de mégsem mindegy a hatásmechanizmusa szempontjából.
Ha már rákérdeztél, akkor gondoltam, hogy megírom.
Egyébként a szerotonin nemcsak nyugtató, hanem altató hatású is, ezért is van az, hogy egy kiadós kajálás után elálmosodik az ember.
A triptofán étrend kiegészítőket bizonyos betegségeknél, ill. gyógyszerek mellett tilos használni! Nem részletezem az okokat.
Köszönöm az újabb feliratot is!
Kedves Unni!
Nagyon szívesen a feliratot :D
Én meg nagyon köszönöm a segítséget.
Most már értem, hogy miről van szó. Az interneten talált anyag kínainak :lol: hatott.

Ez egy párbeszéd.
A férfi és a doktornő jó ismerősök, és a doktornő most veszített el egy beteget. Az egész életmentési folyamatot - hogy is mondjam - primitíven adták elő, tekintettel arra, hogy a Love Now nem egy kórházi sorozat, csak speciel az egyik nőnek orvos a foglalkozása. Itt is igazából arról volt szó, hogy a sorozat készítőinek valamilyen ürügyet kellett találniuk arra, hogy a férfi vigasztalhassa a nőt.
Szóval a szegény férfibeteg meghal, és a nő, hátrahagyva csapot-papot, meg a két ápolónőt, csüggedten kijön a kórteremből. A férfi meg ott áll, és így lehetett zokogni a vállán.
Snitt.
A büfénél vagyunk. A férfi hoz egy édes lötyit, és mint jól informált elkezdi mondani, hogy "az édesség... De a nő közbevág és elkezdi darálni a szakszöveget, gondolom azt a lajtosat, amit az orvosok a laikusoknak nyomnak :lol: :lol: :lol:

Az angolból csak sejteni lehetett, hogy miről is van szó, ezért kerestem utána a neten, és találtam azt, amit. Viszont azt a hosszan taglalt szöveget nem lehetett odaírni, ezért próbáltam kivenni belőle a lényeget, és kíváncsi voltam, hogy az megállja-e a helyét.
De az összefüggést nem értettem, ahogy erre rá is tapintottál :D :D
Viszont sok helyem nincs a szövegre, mert én sem szeretem megállítani a videót, tehát az ok-okozati összefüggés teljes láncolata nem fér oda (sajnos).
Ha erre átjavítanám:
Az aminosavak koncentrációja lecsökken, több triptofán jut az agyba.
a mostanit, akkor jutottam valahova? Vagy most se jó, mert a láncolat első tagjára is szükség lenne?

Az én szervezetem valószínűleg gigamennyiségű szerotonint termelhet, mert a családi ebédek után nem elálmosodom, hanem hosszú órákra elalszom amióta csak az eszemet tudom. :lol: :lol:
Kép

Avatar
Ulbi
Hozzászólások: 917
Csatlakozott: 2014.12.31. 10:39

Re: Love Now (34/72) * tajvani sorozat * Ulbi

HozzászólásSzerző: Ulbi » 2016.03.30. 12:41

Köszönöm szépen a 34. rész feliratát! Szép napot kívánok! :D
Kedves Blazsekeva!
Nagyon szívesen.
Kép

Avatar
Ulbi
Hozzászólások: 917
Csatlakozott: 2014.12.31. 10:39

Re: Love Now (33/72) * tajvani sorozat * Ulbi

HozzászólásSzerző: Ulbi » 2016.03.30. 12:48

Szia Ulbi, máris itt a 34. rész, nagyon köszi :D máris nézem a folytatást, imádom őket.
Kellemes húsvétot, jó pihenést kívánok :D
Kedves Nb!
Nagyon szívesen!
Mivel a húsvét már tavalyi hó, tojás, csirke, nyuszi helyett Love Now-s képet küldök :D

Kép
Kép

Avatar
Ulbi
Hozzászólások: 917
Csatlakozott: 2014.12.31. 10:39

Re: Love Now (34/72) * tajvani sorozat * Ulbi

HozzászólásSzerző: Ulbi » 2016.03.30. 13:00

Kedves Ulbi!
Rég jártam erre, és nagyon megörültem, amikor láttam az újabb részek feliratait. Hálás köszönet érte, és kellemes húsvétot, és jó pihenést még a mai napra.
Kedves Loande!
Látod! Érdemes volt betérned :D
Nagyon szívesen.
A húsvét idén sajnos elszaladt mellettem, de jövőre az ünnep ünnep lesz, és nem kezdek bele fordításba, amíg tart.
Kép
Kép

Avatar
Unni0731
Hozzászólások: 80
Csatlakozott: 2014.12.31. 15:59
Tartózkodási hely: Pécs

Re: Love Now (33/72) * tajvani sorozat * Ulbi

HozzászólásSzerző: Unni0731 » 2016.03.31. 01:22

Viszont sok helyem nincs a szövegre, mert én sem szeretem megállítani a videót, tehát az ok-okozati összefüggés teljes láncolata nem fér oda (sajnos).
Ha erre átjavítanám:
Az aminosavak koncentrációja lecsökken, több triptofán jut az agyba.
a mostanit, akkor jutottam valahova? Vagy most se jó, mert a láncolat első tagjára is szükség lenne?
Ulbi, megértem, hogy kevés a helyed... ismerős a szitu. Ezért a koncentrációt kiválthatnánk pl. a szinttel, a többet netán a sokkal. Azt, hogy hol és mitől csökken, azért bele kellene írni. :roll: A láncolat első tagjára szükség lenne és arra is, hogy hol.
Az inzulin lecsökkenti a többi aminosav vérszintjét, így juthat sok triptofán az agyba.
Így korrekt, bár egy picivel hosszabb. :D
Ez már kicsit foghíjasabb:
Az inzulin lecsökkenti az aminosavak vérszintjét, így jut sok triptofán az agyba.

Ulbi, rád bízom a döntést! :D
Kép
KépKép


Vissza: “Szüneteltetett sorozatok”

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 11 vendég

cron