Love Now (35/72) * tajvani sorozat * Ulbi

Moderátorok: Vandi, angeni, doramaforever

Avatar
Kata58
Hozzászólások: 712
Csatlakozott: 2014.12.31. 08:51
Tartózkodási hely: Győr

Re: Love Now (34/72) * tajvani sorozat * Ulbi

HozzászólásSzerző: Kata58 » 2016.03.23. 12:46

Hát nem semmi volt ez a rész is tényleg volt itt most sírás és nevetés is..de nagyon megható volt ez a rész! :) Nagyon Átélhető volt minden pillanata! Még jó, hogy ebbe a részbe azért csöppentettek némi humort is, mert túlságosan is keserédes lett volna ez a rész! :) Izgatottan várom a következő részt! Köszönöm nektek ezt a sorit, tényleg érdemes volt kitartani, és ahogy az Aurond úgy ez is szívem csücske marad :D :lol:

Avatar
62Rita
Hozzászólások: 305
Csatlakozott: 2014.12.31. 07:45

Re: Love Now (33/72) * tajvani sorozat * Ulbi

HozzászólásSzerző: 62Rita » 2016.03.23. 15:36

Kedves Rita!
Ismét nagyon szépen köszönöm a darabolást.
Már nem sok van hátra a magam elé tűzött cél eléréséig.
Aztán az első dolgom az lesz, hogy regisztrálok az oldaladra, amit eddig azért nem tettem meg, mert akkor már rég elcsábultam volna, és itt meg várhatnák napestig a fordítást. :lol: Sok restanciám van film-nézésileg, már alig várom, hogy pótolhassam :D
Kedves Ulbi és Ildi!
A 34. rész videóját is feltöltöttem darabolva!
Ulbi! Nagyon szívesen! Megígértem, és be is tartom, hogy amíg fordítod, addig mindig jövök,
és ilyen formában is felteszem a Megára a videókat, hadd tudják minél többen megnézni a sorit!

Akármikor jössz, szeretettel várlak! Megértem, hogy előbb teljesíteni szeretnéd a magad elé
kitűzött célt. Csak így fogod tudni teljesen átadni magad a várva-várt mozizásnak.

Kellemes húsvéti készülődést!

Kép

csip
Hozzászólások: 82
Csatlakozott: 2014.12.31. 16:57

Re: Love Now (34/72) * tajvani sorozat * Ulbi

HozzászólásSzerző: csip » 2016.03.23. 17:34

Nagyon szépen köszönöm a 34.rész feliratát és video letöltési lehetőséget!

Avatar
Unni0731
Hozzászólások: 80
Csatlakozott: 2014.12.31. 15:59
Tartózkodási hely: Pécs

Re: Love Now (33/72) * tajvani sorozat * Ulbi

HozzászólásSzerző: Unni0731 » 2016.03.23. 19:25

Ha jól tudom, te orvoslással foglalkozol.
Van egy szövegrész, amit én raktam össze az internet segítségével, és szeretném tudni, hogy elmegy, vagy nagyon mellette van.
Mert hát mégis valami nagy blődség ne legyen a feliratban.

"Tessék!
Egy kis édes lötty.
Jobb lesz a kedved tőle.
Azt mondják,
hogy az édesség...
Hatására az inzulin termelése fokozódik.
Hm?

Az inzulin befolyással van az aminosavakra, így több triptofán jut az agyba.
Abból aztán az agy szerotonint állít elő.
Ez a hormon nyugtató hatású,
így lesz jobb a hangulatod.
Így van?"
Kedves Ulbi, most vettem észre a kérdésedet. :roll:
Nagyjából jó, amit írtál, a bepirosított részben van csak egy kis logikai bukfenc a mai tudásunk szerint. Ugyanis ha ismered a relációanalíziseket, akkor ez B lenne, azaz az állítás igaz, és az indoklás is, csak az ok-okozati összefüggésből hiányzik egy láncszem.
Ugyanis az inzulinnak a többi aminosavra van hatása, a triptofánra nincs közvetlenül, csak közvetve..
Szerintem megtaláltam azt a részt, ahonnan vetted. /Kicsit megnyirbálva idézem./

"Az inzulin stimulálja a BCAA aminosavak felvételét az izmokba, azonban a triptofánét már nem, így a vér triptofán koncentrációja egyre magasabb lesz. A triptofán mennyiségének növekedése a többi aminosavéhoz képest csökkenti a versenyhelyzetet a nagyméretű aminosavak szállítására alkalmas LAT1 transzporter felé, ami azt eredményezi, hogy a triptofán a vér-agy gáton keresztül akadálytalanul eljuthat a központi idegrendszerbe. Ezután, ahogy korábban is említettük, átalakul szerotoninná."

Leegyszerűsítve, az inzulinnak az a szerepe (persze számos egyéb szerepe van még), hogy a többi aminosavat beviszi, beépíti az izmokba, csökken ezáltal azoknak a vérben a koncentrációja, és így nyer a triptofán "szabad utat" az agyba jutásra, mert az aminosavakat szállító enzim (LAT1 transzporter) az ő számára szabadul fel.
Az inzulin eltakarítja az útjából az akadályokat.


Az inzulin elősegíti a triptofán kivételével az aminosavak felvételét az izmokba, (izomszövetekbe), ezért azok koncentrációja lecsökken a vérben, és így a triptofán könnyedén bejuthat az agyba. Így írnám, ha orvos mondja.
Ha laikus mondja, akkor így:
Az inzulin hatással van az aminosavakra. Hozzájárul ahhoz, hogy több triptofán juthasson be az agyba.
Vagy: Az inzulin hatással van az aminosavakra. Hozzájárul ahhoz, hogy a triptofán könnyedén bejusson/bejuthasson az agyba.

Ulbi, árnyalatnyinak tűnik a különbség, de mégsem mindegy a hatásmechanizmusa szempontjából.
Ha már rákérdeztél, akkor gondoltam, hogy megírom.
Egyébként a szerotonin nemcsak nyugtató, hanem altató hatású is, ezért is van az, hogy egy kiadós kajálás után elálmosodik az ember.
A triptofán étrend kiegészítőket bizonyos betegségeknél, ill. gyógyszerek mellett tilos használni! Nem részletezem az okokat.
Köszönöm az újabb feliratot is!
Kép
KépKép

blazsekeva
Hozzászólások: 9
Csatlakozott: 2015.01.02. 09:49

Re: Love Now (34/72) * tajvani sorozat * Ulbi

HozzászólásSzerző: blazsekeva » 2016.03.24. 02:31

Köszönöm szépen a 34. rész feliratát! Szép napot kívánok! :D

Avatar
Kata58
Hozzászólások: 712
Csatlakozott: 2014.12.31. 08:51
Tartózkodási hely: Győr

Re: Love Now (34/72) * tajvani sorozat * Ulbi

HozzászólásSzerző: Kata58 » 2016.03.25. 19:40

Kellemes Húsvéti Ünnepeket! :D

nb76
Hozzászólások: 34
Csatlakozott: 2015.01.02. 14:14

Re: Love Now (33/72) * tajvani sorozat * Ulbi

HozzászólásSzerző: nb76 » 2016.03.25. 21:38

Szia Ulbi, máris itt a 34. rész, nagyon köszi :D máris nézem a folytatást, imádom őket.
Kellemes húsvétot, jó pihenést kívánok :D

loande
Hozzászólások: 10
Csatlakozott: 2015.01.02. 13:11

Re: Love Now (34/72) * tajvani sorozat * Ulbi

HozzászólásSzerző: loande » 2016.03.28. 08:39

Kedves Ulbi!
Rég jártam erre, és nagyon megörültem, amikor láttam az újabb részek feliratait. Hálás köszönet érte, és kellemes húsvétot, és jó pihenést még a mai napra.

Avatar
Ulbi
Hozzászólások: 917
Csatlakozott: 2014.12.31. 10:39

Re: Love Now (34/72) * tajvani sorozat * Ulbi

HozzászólásSzerző: Ulbi » 2016.03.29. 21:30

Üdv.
Köszönöm szépen a 34. rész feliratát és letöltési lehetőségét.
Kedves Chain!
Sajnos csak most értem ide, mert elég sűrű hetem volt, nemcsak a húsvét miatt :D
Nagyon szívesen a fordítást.
A letöltési lehetőséget is. Ez utóbbival úgy vagyok, hogy mindenképpen megoldom valahogy. Ha másképp nem megy, akkor akár egy olyan link megadásával, ahonnan én is letöltöttem, mert én sem szeretem, ha csak felirat van, film meg sehol. Az embernek úgy kell utána kotorászni, aztán a végén meg kiderül, hogy nem is passzolnak össze. :shock:
De szerencsére nagyon sok fordító megadja már ezt a lehetőséget a feliratához.
Kép

Avatar
Ulbi
Hozzászólások: 917
Csatlakozott: 2014.12.31. 10:39

Re: Love Now (34/72) * tajvani sorozat * Ulbi

HozzászólásSzerző: Ulbi » 2016.03.29. 22:32

Na! miközben írtam az előző hozzászólásomat, közben meg is érkezett a 34. rész is. meg a képek! Nagyszerű pillanatokat kaptál el a történetből. Sajnos én nem értek ilyesmihez, de gyanítom nem sok hely maradna a gépemen! Köszönöm még egyszer a fordítást és a letölthetőséget! Kellemes készülődést Húsvétra. :)
Kedves Kata!
Egyáltalán nem olyan ördöngösség készíteni ezeket a képeket. A feliratozó program csinálja :D Amikor az adott sort fordítom egy képkockát látok. Ha az megtetszik, akkor ráállok, és megnyomom a "rögzíts" gombot. Ennyi. És még keresgélni se kell, mert mindig a film mellé rakja le a képet. Amelyik mappában van a film, oda kerül a kép is.
Sok helyet se foglalnak. Ehhez a részhez például 63 darab kép készült, ami összesen 20 Mb.
Szívesen a feliratot :D
Kép


Vissza: “Szüneteltetett sorozatok”

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 8 vendég

cron