Ride Away ( film 2008)

Moderátorok: Vandi, angeni, doramaforever

Vandi
Hozzászólások: 51
Csatlakozott: 2014.12.31. 12:01

Ride Away ( film 2008)

HozzászólásSzerző: Vandi » 2021.03.28. 22:18

Cím: 달려라 자전거 / Ride Away
Rendező: Lim Sung-Woon
Bemutató: 2008. augusztus 7.
Ország: Dél-Korea
Nyelv: koreai

Szereplők:
Han Hyo-Joo mint Lim Ha-Jung
Lee Young-Hoon mint Kim Soo-Wook
Lee Eun mint Soon-Young
Kim Eung-Soo mint Ha-Jung apja
Song Gwang-Won mint Lim Seung-Hee (Ha-Jung bátyja)
Yoo Ho-Rin mint Min -So-Hyun
Jung Jae-Jin mint Hwang professzor

Az elsőéves egyetemista lány az iskolához közeli antikváriumban felfigyel az ott dolgozó srácra, majd az újabb találkozások érdekében könyveket visz eladni, hogy legközelebbi látogatásakor - lányos zavarában - az egyik általa eladott könyvet vásárolja vissza, jelentős felárral. Barátnője segítségével hamarosan többet is megtud a fiúról. Rájön, hogy a srác biciklivel közlekedik, ezért öccse közreműködésével megtanul biciklizni, hogy így kerüljön közelebb a fiúhoz. Az akció sikerrel jár, s lassan kölcsönös kötődés alakul köztük, miközben nem ismerik egymás életének korábbi, fájdalmas titkait.
A történet kicsit melankolikus, olykor drámai, de mindenképpen érdemes a megtekintésre még annak ellenére is, hogy nem ad nagy társadalmi körképet, csupán egyes szereplők személyes tragédiáiba enged bepillantást, s azon keresztül érinti a társadalom érzékeny pontjainak egy részét, például az alkoholizmust, munkanélküliséget, a házasság kérdését.

Fordította: cinke

Lektorálta: pepinke1

ONLINE LETÖLTÉS Film ajánló
Csatolmányok
Ride.Away.2008.DVDRip.XviD-BiFOS.hun.srt
(45.88 KiB) Letöltve 700 alkalommal.

Avatar
mikaz
Hozzászólások: 31
Csatlakozott: 2015.01.01. 10:27

Re: Ride Away ( film 2008)

HozzászólásSzerző: mikaz » 2021.04.02. 22:41

Kedves Cinke! Köszönöm a feliratot és az ajánlót! Han Hyo-Joo miatt biztos érdemes lesz megnézni.
KépKép

Avatar
biri66
Hozzászólások: 11
Csatlakozott: 2015.02.15. 10:29

Re: Ride Away ( film 2008)

HozzászólásSzerző: biri66 » 2021.04.15. 11:00

Kedves Cinke!

Köszönöm a munkádat. Láttam már évekkel ezelőtt ezt a melodrámát, de most szívesen újranéztem a feliratoddal.

Lassú folyású, megkapó történet, amiben a két fiatal múltja fokozatosan bontakozik ki előttünk. Az élvezhetőséghez nagyban hozzájárul a két főszereplő sallangmentes, hiteles játéka. Sajnálom egyébként, hogy Lee Yeong-hoon az utóbbi években ennyire eltűnt.
Egyetlen negatívumként Han Hyo-joo éneklését tudnám felhozni, amit OST-ként hallunk a film végén. Mivel a színésznőnek alig van énekhangja, ráadásul hamisan is énekel, mindez számomra kissé lelombozó volt.

Felhasználom az alkalmat, hogy újfent gratuláljak az "Úticél - Korea" nevű blogodhoz. A rád jellemző alapos kutatómunkával, szórakoztató stílusban megírt bejegyzéseid nagyon tartalmasak. Sajnos oda változatlanul nem tudok hozzászólást írni.
Emperor of the Sea ~ Desert Spring ~ The Water Bloom ~ Banjun Drama with TVXQ ~
Merchant Kim Man Deok ~ The King’s Face ~ For the Sake of Son ~ Hwajung ~ Dear My Friends ~
Eight Days, Assassination Attempts against King Jeongjo ~ Sisyphus: The Myth

Our Slightly Risque Relationship (+26 rövid tévéjáték)
Mozifilmek (91 db)
http://birikorea.blogspot.com/

cinke
Hozzászólások: 78
Csatlakozott: 2016.06.30. 21:15

Re: Ride Away ( film 2008)

HozzászólásSzerző: cinke » 2021.04.15. 13:36

Kedves Cinke! Köszönöm a feliratot és az ajánlót! Han Hyo-Joo miatt biztos érdemes lesz megnézni.
Nagyon szívesen! Nekem Lee Young-Hoont is öröm volt látni.

cinke
Hozzászólások: 78
Csatlakozott: 2016.06.30. 21:15

Re: Ride Away ( film 2008)

HozzászólásSzerző: cinke » 2021.04.15. 13:55

Kedves Cinke!

Köszönöm a munkádat. Láttam már évekkel ezelőtt ezt a melodrámát, de most szívesen újranéztem a feliratoddal.

Lassú folyású, megkapó történet, amiben a két fiatal múltja fokozatosan bontakozik ki előttünk. Az élvezhetőséghez nagyban hozzájárul a két főszereplő sallangmentes, hiteles játéka. Sajnálom egyébként, hogy Lee Yeong-hoon az utóbbi években ennyire eltűnt.
Egyetlen negatívumként Han Hyo-joo éneklését tudnám felhozni, amit OST-ként hallunk a film végén. Mivel a színésznőnek alig van énekhangja, ráadásul hamisan is énekel, mindez számomra kissé lelombozó volt.

Felhasználom az alkalmat, hogy újfent gratuláljak az "Úticél - Korea" nevű blogodhoz. A rád jellemző alapos kutatómunkával, szórakoztató stílusban megírt bejegyzéseid nagyon tartalmasak. Sajnos oda változatlanul nem tudok hozzászólást írni.
Han Hyo-joo jobban tenné, ha nem énekelne, de amúgy igazán tehetséges színésznő, bájos fiatal nő, ezért megbocsátom neki , hogy mégis megteszi. Nem figyelted meg, hogy a koreaiak nálunk elnézőbbek a hallás-éneklés kérdésében? Számos filmben látunk karaokéban zajló jeleneteket, ahol a produkciók nekünk fájdalmat okoznak, ők azonban valószínűleg elfogadják, hogy nem áldott meg mindenkit zenei hallással a teremtő. :) Lee Yeong-hoont én is szívesen látnám más filmekben is. Hosszú ideje vadászom a Break Away c. filmjét a témája, a benne szereplő színészek és az általam nagyra tartott rendező, Lee Song Hee-Il miatt. Az utóbbi ugyan - tudjuk mindketten - melegfilmek rendezőjeként vált ismertté, de azt is tudjuk, hogy munkái ennél általában sokkal többek. A Break Away-ről fellelhető kevéske információ alapján azt vélem, ez a film is jóval több, sőt, talán meleg vonal nincs is benne. De a filmnek se híre, se hamva. :(

Nem kétséges, hogy a feliratomnál könnyen lehet jobbat készíteni, de talán ez is több, mint a semmi, ami előtte volt. Így mégis eljut az érdeklődőkhöz.

Köszönöm, hogy olvasod a blogomat, és örülök a kedves, dicsérő szavaknak.

Avatar
biri66
Hozzászólások: 11
Csatlakozott: 2015.02.15. 10:29

Re: Ride Away ( film 2008)

HozzászólásSzerző: biri66 » 2021.04.15. 15:22

Lee Yeong-hoont én is szívesen látnám más filmekben is. Hosszú ideje vadászom a Break Away c. filmjét a témája, a benne szereplő színészek és az általam nagyra tartott rendező, Lee Song Hee-Il miatt. Az utóbbi ugyan - tudjuk mindketten - melegfilmek rendezőjeként vált ismertté, de azt is tudjuk, hogy munkái ennél általában sokkal többek. A Break Away-ről fellelhető kevéske információ alapján azt vélem, ez a film is jóval több, sőt, talán meleg vonal nincs is benne. De a filmnek se híre, se hamva. :(
Én sem találom az általam ismert letöltő oldalakon az általad említett Break Away c. filmet. Azt tudom, hogy Lee Young-hoont pl. a No Regret után gyakran faggatták a nemi hovatartozását illetően, és ő azt válaszolta, hogy heteroszexuális.

A film végével kapcsolatban...
A blogodban található ajánlóban ezt írtad: "...a film lezárása - ez sem ritka szokása a koreaiaknak - nem egyértelmű, azaz, ki-ki a maga gusztusa, habitusa szerint állíthat elő kedvére való befejezést. Bevallom, én egy derűs véget alkottam a történetnek méghozzá a zárókép alapján."
Elárulnád, hogy milyen derűs véget képzeltél oda?

Én a következőképpen értelmeztem a végét. A srác szerintem az első szerelme halála után öngyilkos lesz. Eleve négy éven át hordozta ezt a kétségbeesett szerelmet a baleset után, amit hatalmas bűntudat is tetézett.
Érdemes összehasonlítani a könyvesbolt belsőjét 9:10-nél (a fal, a tévé alatti rész és az íróasztal tele van a srác cuccaival) azzal a képpel, amit 01:17:50-nél látunk; mindez üres, Hajung magányosan üldögél a széken.
Nem véletlenül mondja sírva a lány az anyja sírjánál az apjának és az öccsének: "Utálom, hogy nem képes elfelejteni a régi barátnőjét, és utálom, hogy ő magával vitte."
Ezután éveket ugrunk, Hajung elvégzi a főiskolát, munkába áll. Folytatja azonban a srác szokását, aki állandóan a Hókirálynő nevű lóra fogadott, és szerencséje lesz. Rengeteg pénzt nyer és ezáltal megvalósíthatja a srác álmát; bejárja a világot.
Emperor of the Sea ~ Desert Spring ~ The Water Bloom ~ Banjun Drama with TVXQ ~
Merchant Kim Man Deok ~ The King’s Face ~ For the Sake of Son ~ Hwajung ~ Dear My Friends ~
Eight Days, Assassination Attempts against King Jeongjo ~ Sisyphus: The Myth

Our Slightly Risque Relationship (+26 rövid tévéjáték)
Mozifilmek (91 db)
http://birikorea.blogspot.com/

cinke
Hozzászólások: 78
Csatlakozott: 2016.06.30. 21:15

Re: Ride Away ( film 2008)

HozzászólásSzerző: cinke » 2021.04.15. 15:53


A film végével kapcsolatban...
A sírnál elhangzó mondat valóban az öngyilkosságra enged következtetni. Van azonban egy másik, ezzel szembeállítható - legalábbis szerintem szembeállítható - momentum, méghozzá a zárójelenetben, amikor látjuk a térképet a sok fotóval az apai ház falán. Ott a képernyő baloldalán én látni véltem egy olyan fotót, ami a két fiatalt hátulról mutatja. S mivel a lezárásnál végeredményben nem hangzik el egyérteműen, mi lett a sráccal, elképzeltem magamnak egy boldog véget. Nem vitatoom, hogy az a szál, amire én így csomót kötöttem, elég vékonyka. Viszont a nyitva hagyott befejezések arra sarkallják a nézőt, hogy alkotó módon részt vegyenek, én pedig ezt tettem. :)
Természetesen nagy a valószínsége, hogy az eredeti elképzelés nem egyezik az enyémmel, hiszen régóta ismerjük a koreai filmeket, amelyekben a boldog vég ritka, mint a fehér holló. Durván fogalmazva, a koreai filmkészítők mintha akkor lennének boldogok, ha a film vége nem az. Nekik elég, ha "szép" a befejezés.


Vissza: “Folyamatban lévő sorozatok”

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 20 vendég

cron