Kiseki no Hito (2016) (Teljes) * japán sorozat * zolko07

Ázsiai sorozatok feliratai.

Moderátorok: Vandi, angeni, doramaforever

Avatar
f.ági
Hozzászólások: 110
Csatlakozott: 2014.12.31. 12:04
Tartózkodási hely: Szeged

Re: Kiseki no Hito (2016) (7/8) * japán sorozat * zolko07

HozzászólásSzerző: f.ági » 2017.07.28. 21:37

Kedves Zolko!
Most nem vártam meg a végét, belekezdtem.
Nem egyszerű élethelyzet az ilyen az is biztos. A látás, sőt a hallás hiánya az embernél, itt egy gyereknél először a sajnálatot hozza ki az emberből. Úgy gondolom ma már annyit fejlődött a világ, hogy az emberek többségében talán már nem ez az első reakció, hanem átérezni az anya helyzetét, belegondolni mit is tudna az ember csinálni, hogy reagálna dolgokra.
Nálunk a családban a férjem anyukája szülés után veszitette el a látását. Régen nem tudtak vele mit csinálni, igy maradt, utána a hallás is fokozatosan romlott hozzá. Ahogy a filmben kipróbálták milyen is letakart arccal közlekedni, ezt annak idején én is kipróbáltam csukott szemmel. Onnan kezdve még jobban tiszteltem anyukáját, aki mindent megcsinált a ház körül, de még a papirpénzt is kiszámolta pontosan.
Amikor odáig ért a történet, hogy Ittaku vállalta a Umi felügyeletét úgy gondoltam sok humoros jelenet lesz majd benne. Hát nem éppen…
De jó volt látni mi mindent meg nem tett annak érdekében, hogy az addigi szűk kis világából kiszabaduljon.
Ittaku nagymamája először igazán harcos amazonnak tűnt, de hogy megenyhült az arca, ahogy az unokája valamit fel tudott mutatni az életben.
A volt férj aki igazán nem volt szimpatikus a megnyilvánulásai után, csak megdobogtatta egy kicsit a lánya a szivét a végén. Amikor meg odaadta a válási papirokat minden hátsószándék nélkül, még talán egy centit nőtt is a szememben.
Umi végre reagál a környezetére
Kép
Ezen a jeleneten jót lehetett mosolyogni. Umi jól nyakonütötte Fukuchit.
Kép
A házinénit nagyon birtam. A varázsdada jutott róla eszembe. :-)
Kép
Ez egy nagyon megható jelenet volt. Umi és a jelbeszéd.
Kép

A ház lakói is szépen összekovácsolódtak a végére. Az utolsó rész van még hátra, remélem úgy alakul a vége, ahogy gondolom. Nem nézem meg. :-)

Avatar
zolko07
Hozzászólások: 68
Csatlakozott: 2014.12.31. 13:40
Tartózkodási hely: Baja

Re: Kiseki no Hito (2016) (7/8) * japán sorozat * zolko07

HozzászólásSzerző: zolko07 » 2017.07.29. 11:17

Kedves Ági, köszönöm az írásodat. Örülök neki, mert ilyen alapos hozzászólást talán még egyszer sem kaptam. Ez a rock!!

Avatar
f.ági
Hozzászólások: 110
Csatlakozott: 2014.12.31. 12:04
Tartózkodási hely: Szeged

Re: Kiseki no Hito (2016) (7/8) * japán sorozat * zolko07

HozzászólásSzerző: f.ági » 2017.07.29. 15:50

Ez a rock!!
Kedves Zolko! Ez a mondat szuper és helytálló itt! :-)
Amit még észrevettem itt is és más japán sorozatnál is, hogy a főszereplő - vagy épp nem a főszereplő - fogai bizony botrányosak. Viszont semmit sem von le a szerethetőségükből. :-) Ez pl. egy koreai sorozatnál elképzelhetetlen lenne.

doramaforever
Hozzászólások: 574
Csatlakozott: 2014.12.28. 10:10

Re: Kiseki no Hito (2016) (Teljes) * japán sorozat * zolko07

HozzászólásSzerző: doramaforever » 2017.07.30. 10:10

Jó szórakozást kívánunk a teljes sorozathoz :)

Avatar
f.ági
Hozzászólások: 110
Csatlakozott: 2014.12.31. 12:04
Tartózkodási hely: Szeged

Re: Kiseki no Hito (2016) (Teljes) * japán sorozat * zolko07

HozzászólásSzerző: f.ági » 2017.07.30. 14:44

Kedves Zolko!
Gratulálok a befejezéshez és köszönöm az utolsó részt is!

Ki is teljesedett szépen a végére. Umi is megtanulta kifejezni magát, összeállt a kis család. Sőt még a rock szót is le tudták jelelni. :-)
He-he, jó ez a póló. :-)
Kép

Az apja pedig a tetteivel kicsit közelebb került a lányához, annak ellenére, hogy nem igazán akarta bevallani. Jó volt látni a változást nála az ügyben is, ahogy Ittakuval viselkedett, sőt mikor felvette az eldobott fém dobozt.
Kép

Rákerestem az Umit játszó kislányra. Csodásat alakitott ebben a filmben.
Köszönöm Erzsinek a feltöltést is.


Vissza: “Sorozatok”

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 4 vendég

cron