Mars (10/10+1 MOZIFILM) * japán sorozat * Ulbi

Ázsiai sorozatok feliratai.

Moderátorok: Vandi, angeni, doramaforever

Avatar
Ulbi
Hozzászólások: 917
Csatlakozott: 2014.12.31. 10:39

Re: Mars (3/10) * japán sorozat * Ulbi

HozzászólásSzerző: Ulbi » 2016.06.05. 07:49

Köszönöm Ulbi..megpróbálom a puskát.....333333
Kedves Kata!
Az ALT gombot nyomva kell tartanod, míg nyomod a 3-t és fontos, hogy a bal oldali ALT legyen és a jobb oldali 3-as, mert más kombinációban nem csinál semmit, kipróbáltam :D
♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥ :D
De a 3-ast nem kell nyomva tartanod, csak meg kell nyomnod
Kép

Avatar
gyomar
Hozzászólások: 107
Csatlakozott: 2014.12.31. 21:52
Tartózkodási hely: Szeged

Re: Mars (3/10) * japán sorozat * Ulbi

HozzászólásSzerző: gyomar » 2016.06.05. 10:24

Kedves Ulbi!
Szinte minden nap jövök hozzátok és láttam, hogy egy ideje fenn van a Mars sorozat feliratai.
Amit itt és most szeretném megköszönni neked az első három rész fordítását.
Nem kezdtem bele mert Japán,nem vagyok nagy Japán film rajongó.De ezt nem bántam meg, nagyon helyes a két főszereplő, aranyosak ahogyan közelednek egymáshoz.Nekem a Kis herceg jut róla eszembe.Én nem láttam a Taivani Mars-ot így nincs mihez hasonlítanom.
Biztos hogy haladok veled.Szép hétvégét kívánok.
gyomar :)

atina369
Hozzászólások: 42
Csatlakozott: 2015.01.01. 10:12

Re: Mars (3/10) * japán sorozat * Ulbi

HozzászólásSzerző: atina369 » 2016.06.05. 12:53

Kedves Ulbi!

Bocsi, bár tegnapra ígértem, de hát ember tervez… :)
Sikerült megnéznem mindhárom részt, és hát…, nem is nagyon tudom, hogy mit mondjak.

Azzal kezdem, hogy az eredeti nagy kedvencem volt, bár ezt Te is tudod, így nagy elvárásaim voltak a japán változattal kapcsolatban, és nagyon kíváncsi voltam, hogy mennyire tudják átadni a tajvani hangulatát, a bennem keltett érzéseket.
Miután megírtad, hogy mennyire rövidek a részek az elvárásaim elillantak, hiszen negyedére csökkent a játékidő az eredetihez képest. Próbáltam teljesen új sorozatként tekinteni rá, de nem tudtam elvonatkoztatni az eredetitől, óhatatlanul is a hasonlóságokat kerestem, amik ugyan megvoltak, de sok esetben hiányérzetem volt.
Amit leginkább hiányolok a japán változatból az az, ami az eredetiben nagyon is megvolt, mégpedig az a titokzatosság, ami Linget a tajvaniban körüllengte, és ami arra késztetett, hogy a következő részt is látnom kell. Bár ez egy rövidített változat, mégis furcsa nekem, hogy még semmit sem kaptunk a két fiatal múltjából, amire az eredeti történet épült, amiből megérthettük a két fiatal viselkedését és lelkiállapotát.
Makio ebben a formában történő felbukkanása elég váratlan volt és jól meg is lepett, viszont tetszik, hogy itt elsősorban nem a félelemkeltésen van a hangsúly, bár gondolom, hamarosan előjön a másik oldala is. Az eredetiben egyébként Tong Dao nagy kedvencem volt, imádtam a kis pszichopatát :lol: .
Harumi karaktere viszont nagyon hasonlít Mei-re, szegény Tasuyt meg mintha elfelejtették volna.
Összességében nem rossz, amit eddig láttam, még ha nem is vett le a lábamról, mint a tajvani. Az biztos, hogy folytatni fogom, talán a végére nekem is kedvencem lesz.

Mostanában nálam is a legkedveltebb sorozat a Love at Seventeen, mindig nagyon várom a részeket. Úgy terveztem, hogy belenézek az első részbe, és ha tetszik, akkor majd a végén maratonozok. Hát ebből persze semmi sem lett, az első négy részt egyben ledaráltam, most meg verhetem a fejem a falba, állandóan a vikin lógok, és azt nézem, hogy hogy halad a fordítás. Régen láttam már olyan tajvanit, ami ennyire levett a lábamról, úgyhogy éppen ideje volt, hogy felbukkanjon egy ilyen sorozat.

Nézem még a Lucky Romance-ot is, igazi agyzsibbasztós történet, de remekül szórakozok rajta. Bár a főszereplő lány orrhangjától sikítani tudnék, de Ryoo Joon-Yeol miatt mindenképpen bele kellett vágnom.
Kép

A Marriage Contract nincs tervbe véve, de majd egyszer lehet, hogy kedvet kapok hozzá.
Láttam, hogy még csak tervezed az Algernont. Az egy kihagyhatatlan sorozat és szerintem bátran kijelenthető, hogy YamaPi megkapta élete szerepét és tökéletesen el is játszotta, le a kalappal előtte.

Avatar
Ulbi
Hozzászólások: 917
Csatlakozott: 2014.12.31. 10:39

Re: Mars (3/10) * japán sorozat * Ulbi

HozzászólásSzerző: Ulbi » 2016.06.05. 18:33

Kedves Ulbi!
Szinte minden nap jövök hozzátok és láttam, hogy egy ideje fenn van a Mars sorozat feliratai.
Amit itt és most szeretném megköszönni neked az első három rész fordítását.
Nem kezdtem bele mert Japán,nem vagyok nagy Japán film rajongó.De ezt nem bántam meg, nagyon helyes a két főszereplő, aranyosak ahogyan közelednek egymáshoz.Nekem a Kis herceg jut róla eszembe.Én nem láttam a Taivani Mars-ot így nincs mihez hasonlítanom.
Biztos hogy haladok veled.Szép hétvégét kívánok.
gyomar :)
Kedves gyomar!
Nagyon szívesen a fordítást!
Én is azt vallom magamról, hogy nem vagyok egy nagy japán-film rajongó, aztán mindig rájövök, hogy dehogyisnem!! Mert tulajdonképpen elég sokat láttam, és jók voltak.
Kezdeném mindjárt azzal, hogy egy japán film vezetett Ázsiába, ennek a filmnek köszönhető, hogy itt vagyok. A címe: Paradise Kiss



Aztán az első doramák egyike volt a Koizora



Nagyon szerettem a Buzzer Beat-et, örök darab lesz a gyűjteményemben, és persze már láttam vagy háromszor



Nemureru Mori Angeni fordításában itt - de ehhez sajnos nem találtam videót

L DK. Ezt nemrég láttam.



Last Cinderella szintén többször nézhető :D



Hirtelen most ennyi, persze bőven a teljesség igénye nélkül.

Örülök, hogy tetszik a MARS, és hogy velem tartasz. Egyáltalán nem baj, hogy nem láttad a tajvani verziót, így te a történetre koncentrálsz, és nem arra, hogy ez így volt, az úgy volt. Nem is biztos, hogy szerencsés dolog, ha összehasonlítjuk a kettőt, mert már most látszik, hogy sokban eltérnek egymástól. Én mindenesetre a 3. rész közepe táján felhagytam vele.

Köszönöm, a hétvégém kellemes volt, mert a tanév végét szinte súrolva már hanyagolni tudtuk a tanulást. El se hiszem, hogy eljöttek ezek a napok :D
Kép

csip
Hozzászólások: 82
Csatlakozott: 2014.12.31. 16:57

Re: Mars (3/10) * japán sorozat * Ulbi

HozzászólásSzerző: csip » 2016.06.05. 20:10

Kedves Ulbi!
Nagyon szépen köszönöm az 1-3.rész feliratát!

Avatar
Kata58
Hozzászólások: 712
Csatlakozott: 2014.12.31. 08:51
Tartózkodási hely: Győr

Re: Mars (3/10) * japán sorozat * Ulbi

HozzászólásSzerző: Kata58 » 2016.06.05. 20:44

kKedves Ulbi, most csak beköszönök és UUM3♥3333333553§♥[*]M3M53§333 Na Így viselkedik a billentyűm...megjegyezem mit keresnek ott mások mint a 3-as és a szív....lehet azért is sikerül nehezen.... ;) A multkor meg az i betűm ragadt be....aztán meggondolta magát... :lol:
Jó éjszakát mindenkinek!

boszi69
Hozzászólások: 27
Csatlakozott: 2014.12.31. 22:10

Re: Mars (3/10) * japán sorozat * Ulbi

HozzászólásSzerző: boszi69 » 2016.06.05. 21:07

Szia Ulbi!

Igaz kicsit eltűntem ezer bocsi, de ez a hülye suli minden időmet leköti.
Ha éppen nem akkor utazom egy kicsit hhhhh :D

Nekem nagyon tetszik a Mars japán változata. Igaz valóban rövidek részek, de nekem ez pont jó a vizsgaidőszakban ellazulni :)
Na a viccet félretéve tényleg szuper. Persze az eredetivel nem veheti fel a versenyt, de nem is kell.
Miért kellene egyformának lenni a japán és a tajvani változatnak, abban nincsen semmi jó.
Nézed ua. a filmet csak mások a szereplők.
Szóval ez így jó ahogy van. nekem nagyon tetszik.

egy kis bizonyíték, újra készítek képeket amit már nagyon régóta nem tettem.
Kép
Kép
Kép
Kép
Kép

Kép
Kép
Kép
Kép
Kép

Kép
Kép
Kép


Köszi Ulbi, én nagyon imádom, várom a kövi részt nagyon.

Avatar
Ulbi
Hozzászólások: 917
Csatlakozott: 2014.12.31. 10:39

Re: Mars (3/10) * japán sorozat * Ulbi

HozzászólásSzerző: Ulbi » 2016.06.05. 22:26

Kedves Ulbi!

Bocsi, bár tegnapra ígértem, de hát ember tervez… :)
Sikerült megnéznem mindhárom részt, és hát…, nem is nagyon tudom, hogy mit mondjak.

Azzal kezdem, hogy az eredeti nagy kedvencem volt, bár ezt Te is tudod, így nagy elvárásaim voltak a japán változattal kapcsolatban, és nagyon kíváncsi voltam, hogy mennyire tudják átadni a tajvani hangulatát, a bennem keltett érzéseket.
Miután megírtad, hogy mennyire rövidek a részek az elvárásaim elillantak, hiszen negyedére csökkent a játékidő az eredetihez képest. Próbáltam teljesen új sorozatként tekinteni rá, de nem tudtam elvonatkoztatni az eredetitől, óhatatlanul is a hasonlóságokat kerestem, amik ugyan megvoltak, de sok esetben hiányérzetem volt.
Amit leginkább hiányolok a japán változatból az az, ami az eredetiben nagyon is megvolt, mégpedig az a titokzatosság, ami Linget a tajvaniban körüllengte, és ami arra késztetett, hogy a következő részt is látnom kell. Bár ez egy rövidített változat, mégis furcsa nekem, hogy még semmit sem kaptunk a két fiatal múltjából, amire az eredeti történet épült, amiből megérthettük a két fiatal viselkedését és lelkiállapotát.
Makio ebben a formában történő felbukkanása elég váratlan volt és jól meg is lepett, viszont tetszik, hogy itt elsősorban nem a félelemkeltésen van a hangsúly, bár gondolom, hamarosan előjön a másik oldala is. Az eredetiben egyébként Tong Dao nagy kedvencem volt, imádtam a kis pszichopatát :lol: .
Harumi karaktere viszont nagyon hasonlít Mei-re, szegény Tasuyt meg mintha elfelejtették volna.
Összességében nem rossz, amit eddig láttam, még ha nem is vett le a lábamról, mint a tajvani. Az biztos, hogy folytatni fogom, talán a végére nekem is kedvencem lesz.

Mostanában nálam is a legkedveltebb sorozat a Love at Seventeen, mindig nagyon várom a részeket. Úgy terveztem, hogy belenézek az első részbe, és ha tetszik, akkor majd a végén maratonozok. Hát ebből persze semmi sem lett, az első négy részt egyben ledaráltam, most meg verhetem a fejem a falba, állandóan a vikin lógok, és azt nézem, hogy hogy halad a fordítás. Régen láttam már olyan tajvanit, ami ennyire levett a lábamról, úgyhogy éppen ideje volt, hogy felbukkanjon egy ilyen sorozat.

Nézem még a Lucky Romance-ot is, igazi agyzsibbasztós történet, de remekül szórakozok rajta. Bár a főszereplő lány orrhangjától sikítani tudnék, de Ryoo Joon-Yeol miatt mindenképpen bele kellett vágnom.

A Marriage Contract nincs tervbe véve, de majd egyszer lehet, hogy kedvet kapok hozzá.
Láttam, hogy még csak tervezed az Algernont. Az egy kihagyhatatlan sorozat és szerintem bátran kijelenthető, hogy YamaPi megkapta élete szerepét és tökéletesen el is játszotta, le a kalappal előtte.
Kedves Atina!
Semmi gond, volt mivel elütnöm az időt :D
Soraiddal töprengésre késztettél, és arra jutottam, hogy talán hibát követünk el azzal, ha a tajvanival vetjük össze a japán MARS-ot. Szerintem nem is azt akarták filmre vinni, hanem valami egészen mást. És itt jön be az a dolog, hogy mindennek az alapja, az egésznek az eredője a japán MARS manga sorozat.

Kép

De jó lenne tudni, hogy abban mi szerepel! :lol: Bár ez nem sanszos, mert képregényt biztos nem fogok olvasni, különösen nem japán nyelven :lol:

Kép

Látod? A szereplőket is a mangával vetik össze és nem a tajvani sorozattal. Az sem véletlen gondolom, hogy az egyes jelenetek között a manga figura szerepel.

Mi van, ha a tajvani rugaszkodik el ilyen nagy mértékben a mangától, a japán pedig követi azt?
De mindegy is, mert én személy szerint nagyon örülök annak, hogy nem egyforma a kettő, kár lenne ugyanazt nézni más szereplőkkel.
Viszont mind a kettő tetszik. Az is jó, hogy más a közeg. Az egyik egy középiskolában játszódik, a másik pedig egy főiskolán - 4 évvel idősebb emberekkel, ami ebben a korban rettentő sokat számít. Például a tajvani sorozatban sok jelenet van, amiben isznak (italoznak), a japánban szerintem egy se lesz. Egy főiskolás az életre készül, egy középiskolás a főiskolára, és még folytathatnám.
Persze nyilvánvaló az is, hogy 21 x 1 órába jóval több minden fér bele, mint 10 x 22 percbe.
Ami a titokzatosságot és a bonyolult múltat illeti az ügyben a japánról még nem tudunk semmit, hiszen még csak 3 részt láttunk belőle, lehet, hogy majd még csak eztán kerül szóba. Valamit azért a 4. rész végén már megpendítenek :D És nem tudom, hogy valahol már említettem-e, de annak is elkészült a fordítása. Már csak az ellenőrzés van hátra. :D :D

Mindazonáltal Vic Zhou és a tajvani MARS bebetonozta magát az első helyre a kedvenceim között, és onnan semmi se taszíthatja le.

A Love at Seventeen nekem is nagyon tetszik, de én majd már csak egyben fogom megnézni, akkor viszont előről. De jó volt az a kis parkour az elején! A komédiákat nem szeretem, ezért nagyon ritkán nézek ilyesmit. A legutolsó komédia amit láttam a "Tibor vagyok, de hódítani akarok" magyar film volt, azon viszont szénné röhögtem magam. A Lucky Romance ellenben kimarad az életemből.
Kép

Avatar
Ulbi
Hozzászólások: 917
Csatlakozott: 2014.12.31. 10:39

Re: Mars (3/10) * japán sorozat * Ulbi

HozzászólásSzerző: Ulbi » 2016.06.06. 09:17

Kedves Ulbi!
Nagyon szépen köszönöm az 1-3.rész feliratát!
Kedves Csip!
Örülök, hogy te is velünk tartasz ♥
Nagyon szívesen a feliratot :D
Kép

Avatar
Ulbi
Hozzászólások: 917
Csatlakozott: 2014.12.31. 10:39

Re: Mars (3/10) * japán sorozat * Ulbi

HozzászólásSzerző: Ulbi » 2016.06.06. 09:19

kKedves Ulbi, most csak beköszönök és UUM3♥3333333553§♥[*]M3M53§333 Na Így viselkedik a billentyűm...megjegyezem mit keresnek ott mások mint a 3-as és a szív....lehet azért is sikerül nehezen.... ;) A multkor meg az i betűm ragadt be....aztán meggondolta magát... :lol:
Jó éjszakát mindenkinek!
Kedves Kata!
Akkor maradjunk annyiban, hogy néha sikerül és már az is eredmény :)
Kép


Vissza: “Sorozatok”

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 172 vendég

cron