Black And White (Teljes) * tajvani sorozat * Ulbi

Ázsiai sorozatok feliratai.

Moderátorok: Vandi, angeni, doramaforever

Avatar
Kata58
Hozzászólások: 712
Csatlakozott: 2014.12.31. 08:51
Tartózkodási hely: Győr

Re: Black And White (Teljes)

HozzászólásSzerző: Kata58 » 2015.08.28. 13:29

Az jutott eszembe...hogy egy egy izgalmas pillanatot nem lehetne e kitenni a doramafan oldalra...mivel én nem értek hozzá passzolom, csak az ötletet vetettem fel....sokan nem is tudják micsoda pazar, izgalmas ez a sorozat!

Avatar
Ulbi
Hozzászólások: 917
Csatlakozott: 2014.12.31. 10:39

Re: Black And White (Teljes)

HozzászólásSzerző: Ulbi » 2015.09.03. 13:13

Először is bocs azoktól, akiknek múltkor már nem tudtam válaszolni. Nem azért nem reagáltam a bejegyzésekre, mert úgy akartam, hanem egyszerűen nem volt rá időm. Augusztus utolsó 2 hetében át kellett váltanom zord anya üzemmódba, mert kiadták, hogy az alsóban tanult teljes német szókincset át kell ismételni, mert hogy tudni kell. Tehát még a szomszéd gyerekek kint bicikliztek, addig én bent vérző szívvel nyuvasztottam a gyereket napi 200 szóval (mindamellett, hogy semmi értelme nincs, mert így nem lehet nyelvet tanulni). Kíváncsi vagyok én arra a gyerekre, aki így hibátlanul 2.000 szót elmond. És minek? Attól még mondatot nem tud alkotni :(

Most, hogy elkezdődött a suli, lett egy kis időm, hogy válaszolni tudjak, és ha már belerázódtunk (én meg a gyerek) abba, hogy ötödikes lett a kisfiam, akkor még több időm lesz, így már fordításra is jut majd :D
Kép

Avatar
Ulbi
Hozzászólások: 917
Csatlakozott: 2014.12.31. 10:39

Re: Black And White (Teljes)

HozzászólásSzerző: Ulbi » 2015.09.03. 13:38

Kedves Ulbi! Nagyon szépen megköszönöm, hogy magyar felirattal láthattam ezt a remek sorozatot! Szinte habzsoltam a részeket, egyszerűen nem lehetett félre tenni. Izgalmakkal és feszültséggel teli sorozat volt, megfűszerezve egy kis romantikával. Egyszóval remek volt, nagyon tetszett, köszönöm!!!
Kép
Kedves Tímea!
Nagyon szívesen a fordítást! :D
Igen. Ez egy elég igényes, jól megszerkesztett, sok meglepetéssel szolgáló sorozat volt, az egyes karakterek megformálására kitűnően megválasztott színészekkel.
Örülök, hogy neked is tetszett!

Személyes kedvenceim a triádból

Kép Ah Tang

Kép Da Yan

Kép és a főnök
Kép

Avatar
Ulbi
Hozzászólások: 917
Csatlakozott: 2014.12.31. 10:39

Re: Black And White (Teljes)

HozzászólásSzerző: Ulbi » 2015.09.03. 18:51

Kedves Ulbi!
Nagyon köszönöm, hogy lefordítottad a sorozatot. A filmek letöltési lehetőségét. Ez volt nekem is az első tajvani akciófilmem. Maratonban szoktam nézni. Ezt is 3 nap alatt sikerült megnéznem. Nem bírtam abbahagyni a nézését annyira izgalmas volt. Már csak azt vettem észre, hogy újra vége a részeknek, annyi jó fordulat volt benne. Az összes szereplő nagyon jól játszotta a karakterét. Itt láttam először Kingone Wangot negatív figuraként, de imádtam, Annyira jól hozta a kábítószeres gonoszt, hogy legszívesebben felképeltem volna többször is. Eddig mindig csak jófiúként láttam, elképzelni sem tudtam, hogy ennyire jól fogja játszani. Kár, hogy csak az elején szerepelt. Én nem tudtam választani a két nyomozó között, nagyon jók voltak, teljesen kiegészítették egymást. Lányok is nagyon jól lettek megválasztva. Egyiktől sem kaptam sikítófrászt. Jó aránnyal volt benne az izgalom, a romantikus szál és részenként feszültségoldásként a humor is. Épp a kellő mértékig volt véres, talán az utolsó részben volt kicsit több. Nagyon jól összehozott történet és kitünő szereplőgárda, kitűnő játékkal. És hagy tegyem hozzá, hogy kitünő fordítás. Mégegyszer köszönöm a munkádat, nagyon élveztem.
Vidéki Éva
Kedves Éva!
Ehhez, a mindenre kitérő összefoglalóhoz, nem tudok mit hozzátenni, azon túl, hogy minden gondolat, amit papírra vetettél, az enyém is. :D
Nagyon szívesen a fordítást, és a letöltési lehetőséget is. Minden fordításomhoz biztosítom ezt, mert engem is rémesen zavar, ha keresgélni kell a filmet, és amikor talál hozzá az ember, akkor meg kiderül, hogy ahhoz a kópiához pont csúszik a felirat. De szerencsére mostanában már nagyon sok fordító biztosítja ugyanezt.

Meg kell mondanom, hogy nekem is ez a legelső tajvani akciófilmem (és itt most nem a fordítására gondolok, hanem a nézésére), és nem is ismerek más tajvani akciófilmet, bár nem tudom elképzelni, hogy ehhez foghatót tudnának még egyet csinálni. Szerintem ez nagyon egyedi a maga nemében.

Én is úgy gondolom, hogy nagyon jól választották ki a színészeket, ennél jobban nem is lehetett volna. És mind jól is játszott, nem volt benne hiba.

Kingone Wang-ot, bár rengeteg sorozatban játszott, még csak a Devil Beside You-ban láttam, meg egy nyúlfarknyi szerepben a Marsban. Bár meggyőző volt abban a szerepben is, én se gondoltam volna róla, hogy tudja hozni - méghozzá ilyen kitűnően - a rosszfiú figurát.

A két nyomozó: Megvallom (már sokadjára :D ), a sorozat fordításába Vic Zhou (Zai Tian-t alakította) miatt kezdtem, mert a Mars Ling-jeként egyszerűen levett a lábamról, de ebben a sorozatban Mark Chao jobban játszott, legalábbis a kiborulós jeleneteket jobban hozta. Ha a megformált karakterek közül kellene választanom, akkor is őt, azaz Ying Xiong-t választanám.
Lányok is nagyon jól lettek megválasztva. Egyiktől sem kaptam sikítófrászt.
Ezen jót kuncogtam. Én is ki szoktam borulni egy-két színésznőtől és / vagy női karaktertől. Épp nemrég mérgelődtem egy lebernyeges egérszerűségen holdjáró cipőben.
Kép

Avatar
Ulbi
Hozzászólások: 917
Csatlakozott: 2014.12.31. 10:39

Re: Black And White (Teljes)

HozzászólásSzerző: Ulbi » 2015.09.03. 19:19

Szia Ulbi!
Végre eljutottam odáig, hogy anyuval együtt el tudtuk kezdeni a BaW-ot és tényleg úgy van, ahogy korábban mondtad, hogy alig lehet abbahagyni. :) Nagyon remek a sorozat és a fordításod is. Az első három részt olyan gyorsan ledaráltuk, hogy még magam is meglepődtem. Nagyon tetszik, alig várom a holnapot, hogy munka után újra belevessem magam. Sajnos nincs rá egyben 24 órám, pedig úgy jobb lenne. Dehát ez a fránya időhiány...
Kedves Kriszti!
Ahogy említed: az a fránya időhiány!
Ennek tudható be, hogy csak most, ilyen tetemes késéssel tudok válaszolni.

Ugye! Mondtam, hogy jó kis sorozat ez! Csak úgy nézeti magát :D
És örülök, hogy anyukádnak is tetszik.

A fordítással kapcsolatban nagyon köszönöm a dicséretet, ez egy szakmabelitől különösen jól esik.

Remélem, hogy azóta tovább tudtátok nézni, mert egyre jobb lesz :D

Kép
Kép

Avatar
Ulbi
Hozzászólások: 917
Csatlakozott: 2014.12.31. 10:39

Re: Black And White (Teljes)

HozzászólásSzerző: Ulbi » 2015.09.03. 22:23

Kedves Ulbi! szerencsésen túl vagyok az egész mizérián. Nincs különösebb gond, csak egy két gyógyszerrel lettem "gazdagabb".. :) .
De ez a jobbik szituáció!
Köszönöm a jókívánságokat! :D :lol:
Az jutott eszembe...hogy egy egy izgalmas pillanatot nem lehetne e kitenni a doramafan oldalra...mivel én nem értek hozzá passzolom, csak az ötletet vetettem fel....sokan nem is tudják micsoda pazar, izgalmas ez a sorozat!
Kedves Kata!
Örülök, hogy túl vagy rajta, és hogy különösebb gond nincs. Az mindig jó hír. :D
A másik téma:
Nem igazán tudom, hogy mi ez a doramafan, mert több oldalt találtam ugyanezzel a névvel, de különböző, mondjuk így "funkciókkal". Viszont mindegy is, mert véleményem szerint nem kell további reklám sem az oldalunknak, sem pedig az itt található feliratoknak. Úgy hiszem, hogy a 8 hónap alatt erre a weboldalra bejegyzett 7161 darab hozzászólás magáért beszél.
Kép

verony73
Hozzászólások: 24
Csatlakozott: 2015.01.04. 11:24

Re: Black And White (Teljes)

HozzászólásSzerző: verony73 » 2015.09.04. 18:25

Köszönöm szépen a feliratokat-

Vera

Kriszti007
Hozzászólások: 38
Csatlakozott: 2014.12.31. 07:43

Re: Black And White (Teljes)

HozzászólásSzerző: Kriszti007 » 2015.09.05. 14:19

Kedves Kriszti!
Ahogy említed: az a fránya időhiány!
Ennek tudható be, hogy csak most, ilyen tetemes késéssel tudok válaszolni.

Ugye! Mondtam, hogy jó kis sorozat ez! Csak úgy nézeti magát :D
És örülök, hogy anyukádnak is tetszik.

A fordítással kapcsolatban nagyon köszönöm a dicséretet, ez egy szakmabelitől különösen jól esik.

Remélem, hogy azóta tovább tudtátok nézni, mert egyre jobb lesz :D
Kedves Ulbi!

Valóban nagyon nézeti magát ez a sorozat, mindig úgy lesz vége a részeknek, hogy az ember a haját tépje, hogy mi lesz ugyan a folytatásban. A 17. résznél tartunk és néznénk is tovább, de a fordítótársam írt, hogy nem tudja már lefordítani az utolsó részt, így most helyette kell fordítanom. Utána majd jön a folytatás, mert naponta legalább egy rész kötelező, de ha jobbak a körülmények, akkor kettő is. :D Rég nem néztem hosszabb sorozatot a fordítás miatt és ez most jól esne, de a nézőket nem lehet megváratni pont az utolsó résszel.

Jó hétvégét kívánok Neked!

Avatar
Ulbi
Hozzászólások: 917
Csatlakozott: 2014.12.31. 10:39

Re: Black And White (Teljes)

HozzászólásSzerző: Ulbi » 2015.09.07. 09:18

Köszönöm szépen a feliratokat-
Vera
Kedves Vera!
Nagyon szívesen! :D
Kép

Avatar
Ulbi
Hozzászólások: 917
Csatlakozott: 2014.12.31. 10:39

Re: Black And White (Teljes)

HozzászólásSzerző: Ulbi » 2015.09.08. 08:54

Kedves Ulbi!

Valóban nagyon nézeti magát ez a sorozat, mindig úgy lesz vége a részeknek, hogy az ember a haját tépje, hogy mi lesz ugyan a folytatásban. A 17. résznél tartunk és néznénk is tovább, de a fordítótársam írt, hogy nem tudja már lefordítani az utolsó részt, így most helyette kell fordítanom. Utána majd jön a folytatás, mert naponta legalább egy rész kötelező, de ha jobbak a körülmények, akkor kettő is. :D Rég nem néztem hosszabb sorozatot a fordítás miatt és ez most jól esne, de a nézőket nem lehet megváratni pont az utolsó résszel.

Jó hétvégét kívánok Neked!
Kedves Kriszti!
Egyik szemem sír, de a másik nevet.
Sajnálom, hogy meg kell szakítanod a Black and White-t nézését, de örülök is, mert így most a High Society-t meg majd én nézhetem :D

Kép

Köszönöm, hogy gondoltál a nézőkre, és ílyen gyorsan lefordítottad az utolsó részt. :D
Kép


Vissza: “Sorozatok”

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 64 vendég