Black And White (Teljes) * tajvani sorozat * Ulbi

Ázsiai sorozatok feliratai.

Moderátorok: Vandi, angeni, doramaforever

Avatar
Ulbi
Hozzászólások: 917
Csatlakozott: 2014.12.31. 10:39

Re: Black And White (Teljes)

HozzászólásSzerző: Ulbi » 2015.07.14. 10:49

Köszönöm szépen, hogy ezt a sorozatot is lefordítottátok.
Szívesen a fordítást.
Kép

Avatar
Ulbi
Hozzászólások: 917
Csatlakozott: 2014.12.31. 10:39

Re: Black And White (Teljes)

HozzászólásSzerző: Ulbi » 2015.07.14. 14:51

Kedves Ulbi!
Végre ideértem…
Még egyszer köszönöm a sorozat fordítását, minden percét élveztem, még akkor is, amikor kétségbeesetten kerestem az elvesztett szálakat… :lol:

A vége is tetszett, egy kivétellel és gondolom nem leplek meg, de ez a gyorséttermes lány szerepe volt. Az elején teljesen elképzelhetetlennek tartottam, hogy meghalt, és nem azért mert esetleg egy szerelmi szálban reménykedtem, hanem azért mert úgy gondoltam, hogy oka van annak, hogy Zai Tian múltjából megismerhetünk valakit. Soha nem gondolta arra, hogy ebből szerelem lehet, bár Vic viselkedése időnként arra utalt, hogy többet érez a lány iránt. Akkor is és most is úgy gondolom, hogy túlértékelte a lányt az iránta tanúsított figyelme és kedvessége miatt.
Mivel felkészítettél a visításra (=a kiakadással) ezért valami hasonlóra számítottam. Konkrét elképzelésem nem volt róla, de tényleg meglepett, hogy a Sárközy banda tagjaként jelent meg újra. Nekem így utólag kicsit erőltetettnek tűnik a lány szerepe,talán jobb lett volna ha meghal, bár akkor meg teljesen fölösleges lett volna a karaktere.
A kérdőjel, amit azóta sem tudtam megfejteni:
Az első találkozásuk egy gyorsétteremben volt, akkor, amikor Zai Tian még hajléktalanként tengette életét. A lány első és újabb felbukkanása között legalább 3 év telt el. Ez egy véletlen találkozás volt vagy az is okkal történt? Nem tudom eldönteni, hogy csak muszáj volt a lányt valahogy visszavarázsolni a végére, hogy legyen egy csavar, vagy egy jól kidolgozott forgatókönyv része az egész.
Az utolsó részben nagyon tetszett, amikor Ying Xiong-ot munka közben „üldözőbe” vette a két testőre, azon a „fiatalúr”-on nagyon röhögtem, aranyos jelenet volt.
A 23-ik részben nekem is eszembe jutott, hogy nem emlékszem a kapitány nevére, kb. egy órán keresztül keresgéltem a korábbi részekben, de nem találtam. Ezek szerint, tényleg csak kapitányként emlegették.

Most jöhet a megérdemelt pihenésed, úgyhogy filmezz sokat, megérdemled
Más...
Belenéztél már a Murphy's... sorozatba? Én még mindig imádom, bár a lánytól időnként kaparom a falat :x
Danson Tang végre dalra fakadt a 14-ik részben - sajnos a YT-on ennél jobb videót nem találtam - ezt a jelenetet nagyon szeretem

Hayako aláírásában szereplő gif a High Society-ből van.
Kedves Atina!
Végre ideértem…
Én is ezzel kezdeném :lol:

Még egyszer szívesen a fordítást, és örülök, hogy ennyire tetszett.

Mekis lány
Az feltétlenül igaz, hogy Zai Tian óriási jelentőséget tulajdonít a lány kevésségének. De mondhatom-e azt, hogy ez túlzás a részéről ? Nem tudom, hogy egy ilyen szituációban lévő ember milyen reakciója lenne "normális" egy ilyen gesztusra.

Zai Tian nem a nőt látja benne, hanem a valahová való tartozás lehetőségét. Egy családot szeretne, szinte már mániákusan. Ez a legfontosabb dolog a számára. Nem véletlen, hogy kapva kap a maffia-családon is, pedig tudja, hogy az anya, aki nevelte, nem az édesanyja. Persze hiheti azt, - és én továbbra is reménykedem ebben - hogy attól a főnök még az édesapja.

Bennem is sok kérdőjel van a lánnyal kapcsolatban:
A történet folyamán mindig is a Sárközy tagja volt ?
Hogy-hogy ő soha nem mozog a bandával ? A többiek mindig egy kupacban voltak. A miniszterelnököt kísérő "testőr" is rögtön visszatér a csapathoz a feladat elvégzése után.

KépKép

Ha a Boss volt a bandavezér, miért lőtte le ?
A végén ki adta neki az utasításokat, ha látszólag egyedül maradt ? (Igaz, a helikopterben is ültek valakik - akik otthagyták a főnököt)
Ha megműtötték az agyát, hogy ne legyenek érzelmei, Zai Tiannal szemben mégis miért voltak ?
Ha azért érez, mert neki se sikerült a műtétje, akkor miért maradt a banda tagja ? Leléphetett volna, mint Q.

folyt. köv.
Kép

Avatar
Ulbi
Hozzászólások: 917
Csatlakozott: 2014.12.31. 10:39

Re: Black And White (Teljes)

HozzászólásSzerző: Ulbi » 2015.07.14. 14:57

Válasz Atinának 1. Folytatás

De az, ami neked kérdőjel, nekem nem az. Így most oszlatom a ködöt :lol:
Az első, és legfontosabb az, hogy minden találkozásuk véletlen volt.

A második, hogy a lány 3 évvel korábban nem 1-szer hanem 2-szer találkozott Zai Tiannal.
Először akkor, amikor hajléktalanként kést rántott és ennivalót kért.

KépKépKép

Aztán pedig akkor, amikor a műtét után magához térve a lakásban összecuccol és elmegy a mekibe. Ott nagy nehezen kér egy menüt és megtudja, hogy a lány nem hívta a zsarukat, mert : "...karácsony volt, a csodák időszaka..."
Tehát, akik megtámadták őt a híd alatt, nem rendőrök voltak. Ő viszont nem mondja el a lánynak, hogy a késes fickó ő volt.

KépKépKép

A múltban többé nem találkoznak, mert bár Zai Tian miatta marad a lakásban, legközelebb nem találja. Aztán utána sem. Majd végül kiderül, hogy felmondott, és a kolleganőtől elkért telefonszám sem él. De meglát egy képet, amit magával visz.

KépKépKépKépKép

folyt. köv.
Kép

Avatar
Ulbi
Hozzászólások: 917
Csatlakozott: 2014.12.31. 10:39

Re: Black And White (Teljes)

HozzászólásSzerző: Ulbi » 2015.07.14. 15:32

Válasz Atinának 2. Folytatás

Eltelik 3 év. Zai Tian egy szórakozóhelyen van a többiekkel, amikor a mekis lány a kirakatüveget tükörként használva megigazítja a haját. A lány nem látja Zai Tiant, nem is tudja, hogy ott van. Zai Tian viszont meglátja a lányt.

KépKépKépKép

Futásnak ered, de a lány taxiba száll, így nem éri utol. A kis titkárcsaj szerint: lehet, hogy arra jár haza, ezért onnantól kezdve Zai Tian minden este ott várja, de soha nem találkoznak.

Egy szép délelőtt Zai Tian itt sörözik a parton.

Kép

Aztán meghallja a lány hangját. (Mi már tudjuk, hogy Zai Tian jól megjegyez hangokat, hiszen a parlament elnökét is így azonosította) Először azt hiszi, hogy hallucinál, de aztán meglátja.

KépKép

Ekkor derül ki az is, hogy a múltban csak 2-szer találkoztak, mert a lány úgy emlékszik rá, mint a fiatalember azzal a fekete zsákkal.

Kép KépKépKép

folyt. köv.
Kép

Avatar
Ulbi
Hozzászólások: 917
Csatlakozott: 2014.12.31. 10:39

Re: Black And White (Teljes)

HozzászólásSzerző: Ulbi » 2015.07.14. 15:53

Válasz Atinának 3. Folytatás
Most jöhet a megérdemelt pihenésed, úgyhogy filmezz sokat, megérdemled
Más...
Belenéztél már a Murphy's... sorozatba? Én még mindig imádom, bár a lánytól időnként kaparom a falat :x

Hayako aláírásában szereplő gif a High Society-ből van.
Igyekszem pihenni, bár belemásztam két filmbe is :D , az egyik komplikáltabb, mint a másik, de majd csak lesz valahogy.
Nem néztem még bele Murphy törvényébe, mert még nincs kész. Ilyen félkészből bőven elég az a három sorozat, amibe belevágtam. A Narancslekvár önmagában is elég zűrös, már azzal a másik kettővel megkeverni is felesleges volt :D

Köszönöm a segítséget Hayako aláírásával kapcsolatban. Így már beugrott, hogy tényleg, ez a másik pár. Milyen szép itt a lány!
Kép

Avatar
Ulbi
Hozzászólások: 917
Csatlakozott: 2014.12.31. 10:39

Re: Black And White (Teljes)

HozzászólásSzerző: Ulbi » 2015.07.14. 15:57

Nagyon köszönöm, hogy befejezted. (A korábbi fordító csapatod a Byakuya oldaláról kezdtem még el letölteni.) Hát nem most kezdődött, de a kitartásod minden elismerést megérdemel. Külön jó, hogy a filmet is mellékelted - ezt még a kezdet kezdetén letöltöttem már. Most már elkezdem majd nézni. Még egyszer: Nagyon köszönöm!
Kedves Koreaifilmek!
Nagyon szívesen a fordítást.
Remélem neked is tetszeni fog a sorozat.
Kép

Avatar
Ulbi
Hozzászólások: 917
Csatlakozott: 2014.12.31. 10:39

Re: Black And White (Teljes)

HozzászólásSzerző: Ulbi » 2015.07.14. 16:01

Köszönöm szépen a B&W feliratait! Nagyon élveztem. Remek sorozat volt.
Kedves Perla!
Nagyon szívesen a feliratot.
Örülök, hogy tetszett a sorozat.

Kép
Kép

Avatar
f.ági
Hozzászólások: 110
Csatlakozott: 2014.12.31. 12:04
Tartózkodási hely: Szeged

Re: Black And White (Teljes)

HozzászólásSzerző: f.ági » 2015.07.14. 17:43

Szia Ulbi!

Hát az ilyen élményekért szeretem én az akciófilmeket! :-)
Bár ahogy irtad ebben minden volt, és igy volt jó, ahogy volt!
Vic mellett
Kép

nagy kedvenc volt még a társa is, micsoda széles izmos háta van, bár nem azt a jelenetet teszem most be :-)

Kép

meg Da Yan

Kép

és Xiao Ma is.

Kép

Le bácsit se hagyjam azért ki, de sorolhatnám még tovább a lányokat is, lényeg nagyon tetszett az egész történet.
Nem volt unalom benne, lehetett izgulni folyamatosan, vagy vigyorogni a vicces jeleneteken.

Kép

Birtam ahogy Chen Zai Tian humorával nem igazán tudott mit kezdeni Wu Ying Xiong. És a végén milyen jó „ cimbik ” lettek
A kis vadmacskától pedig hogy féltek!

Kép

Azt hittem Che Jin megússza a végén…

Kép

A Terminátort vétek lenne kihagyni :-)

Kép

Hát én azért összerakosgattam volna a férfi-női párosokat, de valahogy nem akaródzott nekik egymásra találni.
A cimet nagyon jól eltalálták! Még az elején a két srácra értettem a megfogalmazást, de ahogy telt az idő, mindjárt másként is értelmezte az ember.

Ulbi! Nagyon köszönöm a forditást!! :-)

Avatar
Ulbi
Hozzászólások: 917
Csatlakozott: 2014.12.31. 10:39

Re: Black And White (Teljes)

HozzászólásSzerző: Ulbi » 2015.07.15. 19:02

Szia Ulbi!

Hát az ilyen élményekért szeretem én az akciófilmeket! :-)
Bár ahogy irtad ebben minden volt, és igy volt jó, ahogy volt!
...
Hát én azért összerakosgattam volna a férfi-női párosokat, de valahogy nem akaródzott nekik egymásra találni.
A cimet nagyon jól eltalálták! Még az elején a két srácra értettem a megfogalmazást, de ahogy telt az idő, mindjárt másként is értelmezte az ember.

Ulbi! Nagyon köszönöm a forditást!! :-)
Kedves Ági!
Nagyon szívesen a fordítást :D
Örülök, hogy tetszett a sorozat és még egy ilyen jó kis összefoglalóra is inspirált :D

Hao Ke-t és A Tang-ot nem említetted. Én őket is bírtam

KépKép

És mivel te a Love Now-t is nyomon követed, egy érdekesség:
A Hao Ke-t megformáló Hank Wu ott is szerepel

Na, ki ő? :D

Kép
Kép

Avatar
N.Ildikó
Hozzászólások: 151
Csatlakozott: 2014.12.31. 10:15

Re: Black And White (Teljes)

HozzászólásSzerző: N.Ildikó » 2015.07.16. 16:28

Kedves Ulbi, köszönetem a Lingerért. Nagyon tetszett. Kicsit megríkatott, de épp ezért volt nagyon szép. A zenéje, a zene szövege is nagyon tetszett.
"Mindig akkor látjuk tisztán, amikor már elmúlt"....
Majd a többire is sort kerítek.


Vissza: “Sorozatok”

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 276 vendég