Forever Enthralled * kínai film * cinke

A fansub csoport tagjai által ázsiai filmekhez készített feliratai.

Moderátorok: Vandi, doramaforever

doramaforever
Hozzászólások: 574
Csatlakozott: 2014.12.28. 10:10

Forever Enthralled * kínai film * cinke

HozzászólásSzerző: doramaforever » 2016.06.30. 13:58



Cím: Forever Enthralled / Örökre elbűvölten
Kínai cím: 梅兰芳 (Mei Lanfang)
Műfaj: életrajzi film
Rendező: Chen Kaige
Filmbemutató: 2008. december 5.
Ország: Kína
Nyelv: mandarin

Szereplők:
Leon Lai mint Mei Lanfang
Ziyi Zhang mint Meng Xiaodong
Sun Honglei mint Qi Rushan
Shaoqun Yu mint Young Mei Lanfang
Masanobu Ando mint Ryuichi Tanaka
Shengsu Li mint Yan - Huizhu
Yueming Pan mint Zhu Huifang
Gang Wu mint Fei Er Ye
Hong Chen mint Fu zhifang
Xueqi Wang mint Shi Sanyan
Da Ying mint bankár
Yuanzheng Feng
Daoming Chen

Cselekmény:
Mei Lanfang, a pekingi opera egyik, ha nem legnagyobb alakja életének jelentős időszakát kíséri végig a film. A férfi a kínai operahagyományok jegyében kizárólag női szerepeket formált meg, és tette ezt úgy, hogy az addigi sematikus nőábrázolásokat megreformálva ezek a nőfigurák a férfi szereplőkkel egyenrangú, olykor azoknál is fontosabb szereplőivé váltak az operáknak. Az Örökre elbűvölten Mei ifjú éveitől kezdve mutatja be a férfi életét, sikereit, magánéletét, benne nagy szerelmét. Közben bepillantást nyerünk a 30-as évek kínai kulturális miliőjébe, megismerkedünk és megbarátkozunk a jelképekkel teli, ezért számunkra nem könnyen értelmezhető pekingi opera műfajával. A főszereplő, Mei Lanfang szelíd férfi, aki azonban képes rá, hogy igazi, erős férfi legyen, ha számára fontos erkölcsi kérdésekről van szó. Kiáll a tisztesség mellett magánéletében és művészként is.
Az Örökre elbűvölten nagyszerű film. Nem ok nélküli, hogy 2009-ben a Berlini Nemzetközi Filmfesztiválon Arany Medve díjra jelölték.

Fordította: cinke

Lektorálta: pepinke1

Letöltés:
A film avistazról tölthető le. A felirat ehhez a változathoz lett igazítva: Forever Enthralled 2008 720p BluRay x264-aBD
2,5 GB-s film: https://avistaz.to/torrent/46892-foreve ... p-x264-ac3
Csatolmányok
Forever_Enthralled_2008_x264_AC3.Hun.rar
2,5 GB-os változathoz átidőzített felirat :)
(42.48 KiB) Letöltve 485 alkalommal.
Forever Enthralled.rar
(43.01 KiB) Letöltve 519 alkalommal.

doramaforever
Hozzászólások: 574
Csatlakozott: 2014.12.28. 10:10

Re: Forever Enthralled * kínai film * cinke

HozzászólásSzerző: doramaforever » 2016.06.30. 14:00

Fogadjátok új fordítónkat sok szeretettel és jó szórakozást kívánunk a filmhez :)

Avatar
Ulbi
Hozzászólások: 917
Csatlakozott: 2014.12.31. 10:39

Re: Forever Enthralled * kínai film * cinke

HozzászólásSzerző: Ulbi » 2016.06.30. 19:23

Üdvözöllek minálunk, kedves Cinke!

Kép

Én tipikus direkt-letöltő vagyok. Tudnál nekem ajánlani egy olyan verziót, ami ilyen formában tölthető le?
Kép

Magdimama
Hozzászólások: 82
Csatlakozott: 2014.12.31. 18:34
Tartózkodási hely: Tiszaug

Re: Forever Enthralled * kínai film * cinke

HozzászólásSzerző: Magdimama » 2016.07.01. 11:27

Köszönöm a fordítást.Megnézem.Üdv.Magdimama

cinke
Hozzászólások: 78
Csatlakozott: 2016.06.30. 21:15

Re: Forever Enthralled * kínai film * cinke

HozzászólásSzerző: cinke » 2016.07.01. 20:02

Üdvözöllek minálunk, kedves Cinke!

Kép

Én tipikus direkt-letöltő vagyok. Tudnál nekem ajánlani egy olyan verziót, ami ilyen formában tölthető le?
Sajnos, nem tudok direktlinket. A fordítás kezdetekor úgy megörültem a fent megadott helyen a filmnek, hogy nem is kerestem mást. Jó pár éve szinte csak innen töltök le, így nem ismerem az egyéb lehetőségeket. :(

cinke
Hozzászólások: 78
Csatlakozott: 2016.06.30. 21:15

Re: Forever Enthralled * kínai film * cinke

HozzászólásSzerző: cinke » 2016.07.01. 20:04

Köszönöm a szeretetteljes fogadtatást, igyekszem megszolgálni.
Ulbinak külön köszönet a cinkéért! :-)

Remélem, tetszeni fog a film!

Avatar
biri66
Hozzászólások: 11
Csatlakozott: 2015.02.15. 10:29

Re: Forever Enthralled * kínai film * cinke

HozzászólásSzerző: biri66 » 2016.07.28. 22:23

Köszönöm szépen a munkátokat, kedves Cinke és Pepinke.
Szeretem az életrajzi ihletésű filmeket, ráadásul ez a zenéhez is kötődik, így aztán még inkább felkeltette az érdeklődésemet.

Töredelmesen bevallom, hogy nem azt a 6,5 GB-os videót töltöttem le, amihez a meglévő magyar felirat készült (mivel nem engedhetem meg magamnak, hogy egy mozifilm ekkora helyet foglaljon el a gépemen), hanem egy kisebbet, és szerencsére elég volt eltolni hozzá a feliratot.
Ezt a 2,5 GB-os videót feltöltöttem a megás mappámba, így a nem-torrentező érdeklődők is hozzájuthatnak (sajnos csak augusztus végéig tudom tárolni, mert nincs annyi helyem, hogy állandóra hagyjam). Az eltolt feliratot pedig elküldtem Cinkének ide a blogba, illetve az avistazra PM-ben.
Szerintem érdemes lenne azt is feltölteni ide, az azsiafilmre és az avistazra egyaránt. Meggyőződésem, hogy több érdeklődője lenne a filmnek, ha látnák, hogy a kisebb méretűhöz is van magyar felirat.

A 2,5 GB-os videó letöltési linkjei:
- https://avistaz.to/torrent/46892-foreve ... p-x264-ac3

- https://mega.nz/#!jlElnK5Z!LIOOOQDBYpgM ... ra58FBjO-8 (saját feltöltés, aug. végéig tudom tárolni a megás mappámban)
Ennyi bevezető után írnék néhány gondolatot a látottakról. A pekingi opera műfaja nem igazán áll közel hozzám, túl mesterkéltnek találom ezt a fajta ének- és mozgáskultúrát. Ettől függetlenül tetszett a film, átfogó képet kaphattunk a kor híres kínai művészéről, az 1894-től 1961-ig élt Mei Lanfangról. Mutatósak voltak a színpadi jelmezek, de nekem legalább annyira tetszettek a civil életben viselt ruhák is.

Azt hiszem, hogy a legfontosabb kérdés a filmben a művész sorsa, helyzete volt. Láthattuk az elején, hogy a palota szolgálatában álló nagybátyja (aki szintén ezt a műfajt művelte) óvta attól, hogy erre a pályára lépjen, mert úgy vélte, hogy akkoriban lenézték az opera csillagait, szerette volna, ha nagyobb megbecsülést kapnak. Nos, az unokaöccsének ezt sikerült elérnie. A filmben is láthattuk, hogy 1930-ban Észak-Amerikát is meghódította, és azt olvastam róla, hogy 1935-től még Európában is járt, Berlinben és Moszkvában turnézott. Az 1937-es japán-kínai háború alatt pedig bebizonyította, hogy milyen hazafi. Inkább vállalta azt, hogy felhagy a művészettel és szegénységben él, minthogy a japán sereg számára énekeljen és a felajánlott magas rangú tisztséget is visszautasította. 1945-től aztán ismét színpadra állt. 1949-től színházigazgatóként dolgozott.

Furcsa kettősség volt számomra, hogy ő férfi létére női szerepeket énekelt, amíg szerelme, Meng Xiaodong (1908-1977) nő létére férfi szerepeket alakított. Meghatározóak voltak életében a nők, akik mindnyájan szintén énekes-színészek voltak. Az első feleségéről nem esett szó, a filmben látható Fu Zhifang a második felesége volt, Meng Xiaodongot pedig nem vette el, 5 évig éltek együtt, mielőtt szakítottak.

Íme, Mei Lanfang civilben és női szerepben:
Kép Kép

Itt pedig bele lehet hallgatni abba a bizonyos 1930-as amerikai turnéjába:
https://www.youtube.com/watch?v=tQWsDeOB23Q
Emperor of the Sea ~ Desert Spring ~ The Water Bloom ~ Banjun Drama with TVXQ ~
Merchant Kim Man Deok ~ The King’s Face ~ For the Sake of Son ~ Hwajung ~ Dear My Friends ~
Eight Days, Assassination Attempts against King Jeongjo ~ Sisyphus: The Myth

Our Slightly Risque Relationship (+26 rövid tévéjáték)
Mozifilmek (91 db)
http://birikorea.blogspot.com/

cinke
Hozzászólások: 78
Csatlakozott: 2016.06.30. 21:15

Re: Forever Enthralled * kínai film * cinke

HozzászólásSzerző: cinke » 2016.08.01. 12:08

Köszönöm szépen a munkátokat
Kedves Biri!

Nem neked, hanem nekem van köszönni valóm a feliratváltozat elkészítéséért, közzétételéért, és a nagyszerű kiegészítő információkért!
Mei Lanfang élete, erkölcsi tartása példamutató még annak dacára is, hogy a feleségek-szerelmek kérdésében kicsit másképp viselkedett, mint amit mi példásnak gondolunk.
Itt csak a film rövid ismertetését tettük fel, de a blogomban valamivel részletesebben írtam róla. Azt azonban ott is elmulasztottam, hogy az eredeti felvételeket megmutassam.
A Mei Lanfang-videóért cserébe egy Meng Xiaolong-videó:
https://www.youtube.com/watch?v=JPOmXvURuDk

Az a filmbeli jelenet, amelyben ők ketten először énekelnek együtt, láthatólag nemcsak nekünk, európaiaknak, hanem a helyieknek is bizarrnak tűnt.

Különös, számunkra eddig eléggé ismeretlen világ a pekingi opera, de ez a film remélhetőleg valamivel közelebb hozta hozzánk.

Ha valakinek kedve támad elolvasni... :)

Avatar
biri66
Hozzászólások: 11
Csatlakozott: 2015.02.15. 10:29

Re: Forever Enthralled * kínai film * cinke

HozzászólásSzerző: biri66 » 2016.08.05. 10:03

Nem neked, hanem nekem van köszönni valóm a feliratváltozat elkészítéséért, közzétételéért.
Kedves Cinke!

Igazán nincs mit, hiszen én csak eltoltam egy kicsit a meglévő feliratot, hogy a kisebb méretű videóhoz is jó legyen. Örülök, hogy azt is feltöltötted ide, az avistaz és az azsiafilm oldalra egyaránt.
Ha gondolod, akkor az itteni nyitóposztban a letöltésnél utalhatnál a másik videóra is.
A blogodban pedig a magyar feliratnál belinkelhetnéd ezt a doramaforever oldalt, mert ott egyelőre csak azok a linkek vannak, amelyek a nagy méretű videóhoz passzolnak.

Olvastam a szép, képes összefoglalódat az uticélkorea honlapodon, köszönöm azt is. Őszintén szólva a kantopop sem lopta be magát a szívembe, de a filmben kétségkívül jól játszott a Mei Langot alakító Leon Lai. Tetszett Shaoqun Yu játéka is, aki a fiatal Mei Langot személyesítette meg, úgy látom, hogy ő nagyon sok díjat kapott ezért az alakításáért.

Köszönöm szépen még egyszer a munkátokat, jólesik időnként kitekintenem a koreai filmek világából. A Kagylóhéj blogban is ajánlom mától aug. közepéig a filmet.
Emperor of the Sea ~ Desert Spring ~ The Water Bloom ~ Banjun Drama with TVXQ ~
Merchant Kim Man Deok ~ The King’s Face ~ For the Sake of Son ~ Hwajung ~ Dear My Friends ~
Eight Days, Assassination Attempts against King Jeongjo ~ Sisyphus: The Myth

Our Slightly Risque Relationship (+26 rövid tévéjáték)
Mozifilmek (91 db)
http://birikorea.blogspot.com/

csabamama2
Hozzászólások: 232
Csatlakozott: 2014.12.31. 08:40

Re: Forever Enthralled * kínai film * cinke

HozzászólásSzerző: csabamama2 » 2016.08.06. 20:29

Ulbi Kedves!

Ha elsétálsz a biri66 blogjára ott láthatod, hogy email-ban el lehet kérni a MEGA-s linket tőle én is tőle kaptam meg. Üdv: csabamama2


Vissza: “Filmek”

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 28 vendég

cron