Memories of the Sword * koreai film * Ulbi

A fansub csoport tagjai által ázsiai filmekhez készített feliratai.

Moderátorok: Vandi, doramaforever

Avatar
AGV
Hozzászólások: 7
Csatlakozott: 2014.12.31. 08:01

Re: Memories of the Sword

HozzászólásSzerző: AGV » 2015.12.30. 21:04

Kedves Ulbi ! Itt a többi gif, sajnos mostanában nem olyan könnyű megjeleníteni !
Gabi, szívesen ! :D

Kép Kép Kép Kép Kép Kép Kép Kép

Kata, szívesen ! :)
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára AGV 2015.12.30. 21:16-kor.

Avatar
Kata58
Hozzászólások: 712
Csatlakozott: 2014.12.31. 08:51
Tartózkodási hely: Győr

Re: Memories of the Sword

HozzászólásSzerző: Kata58 » 2015.12.30. 21:08

Köszönöm a gifeket! :D Újraéli vele az ember a filmet :D

Avatar
Ulbi
Hozzászólások: 917
Csatlakozott: 2014.12.31. 10:39

Re: Memories of the Sword

HozzászólásSzerző: Ulbi » 2015.12.30. 21:19

Ulbi Kedves!

Köszönöm szépen a Memories.... film feliratát. Kívánok Neked és családodnak Boldog Új Évet. Üdv.szeretettel: csabamama2
Kedves Csabamama!
Nagyon szívesen!
A BUÉK-ot természetesen viszont kívánom :D
Kép
Kép

Kriszti007
Hozzászólások: 38
Csatlakozott: 2014.12.31. 07:43

Re: Memories of the Sword

HozzászólásSzerző: Kriszti007 » 2015.12.30. 21:22

Kedves Kriszti!
Jaj, az IRIS, az nagyon jó volt! Lehet, hogy újra megnézem? :D
Tudom, hogy nem vagyunk egyformák mi emberek, és azt is, hogy más jellegű filmeket favorizálunk, de ilyen szélsőségesen eltérő véleménnyel - a sajátomhoz képest - még nem találkoztam. És milyen jó, hogy a kritikát azután olvastam, miután lefordítottam (illetve néztem - ezt én egyszerre csinálom) a filmet! Most szegényebb lennék egy ilyen élménnyel.

Na, most már nagyon meg akarom nézni Rita filmjét, de már belekezdtem a sorozatába (Love Me, If You Dare) - az első rész közepén járok - és az most nagyon visz magával.

Kriszti! Megnézed, amikor megnézed, nem szalad el :D Én ma most tudtam egyáltalán leülni a géphez, mert délelőtt sütöttem-főztem, délután vendégek voltak, szinte most léptek ki az ajtón.
Ulbi!
A Love Me is csak úgy visz magával, mint a Black and White. :D Ha rákattansz, nincs megállás, ezt tanúsítom én is.

Hozzánk holnap jönnek vendégek, így lehet, ők is nézik majd velem a filmet. ;) Ne olvassunk semmilyen kritikát, az lesz a legjobb, csak a szívünkre hallgassunk. (Én is egyszerre nézem a fordítással a videót.) Már a plakátja alapján megőrültem ezért a filmért, úgyhogy nem hagynám ki semmi pénzért.

Avatar
Ulbi
Hozzászólások: 917
Csatlakozott: 2014.12.31. 10:39

Re: Memories of the Sword

HozzászólásSzerző: Ulbi » 2015.12.30. 21:42

Ulbi, köszönöm a filmet, jó választás volt !
Kedves AGV!
Nagyon szívesen!
Én viszont a gif-eket köszönöm nagyon Kép
Rita már tegnap átküldte őket, és ma segített abban is, hogy hogyan lehetne felvarázsolni az oldalra, de még csak futólag tudtam ezt is megnézni a mai vendéglátás miatt. Viszont közben feltetted te, ami még jobb :lol: :lol:
Kép

Avatar
gabóci5
Hozzászólások: 228
Csatlakozott: 2014.12.31. 14:37
Tartózkodási hely: Békéscsaba

Re: Memories of the Sword

HozzászólásSzerző: gabóci5 » 2015.12.30. 22:08

Ulbi az előbb elfeljtettem írni, hogy Lee Byung Hun nem tartozik a kedvenc színészeim közé. Nem tudom megmagyarázni hogy miért, pedig tehetséges.........csak. De a film tetszett.

Boldog Újévet kívánok neked, családodnak és a topik össszes látogatójának.

Kép
Mindig az az erõsebb, aki nem tombol, hanem mosolyog. (japán közmondás)

Avatar
Ulbi
Hozzászólások: 917
Csatlakozott: 2014.12.31. 10:39

Re: Memories of the Sword

HozzászólásSzerző: Ulbi » 2015.12.30. 22:35

Kedves Ulbi!
Igen, ezt én is nagy szemekkel néztem, figyeltem mikor lesz olyan a bugyogás, mint pl. a hal szeme :-)
Azt is megtudtam, hogy a frissen leszedett tealevélnek nincs még ize.
Apró kis mozzanatok voltak benne, amikre ha nem figyelt az ember, észre sem vette. Pl. amikor az ősz hajú mester tanitotta a lányt, vagyis a lány nagyon szerette volna,hogy tanitsa, a mester az egyik pillanatban suhintott egyet a kardjával. Azt hittem meg akarja leckéztetni , vagy legalábbis próbára tenni a figyelmét, de nem, egy lehulló falevelet vágott három részre.
A végén a nagy fehérség az nekem olyan volt, mintha már a túlvilágon játszódott volna, de gondolom nem igy volt, hacsak a fiú aki vonzódott a lányhoz nem ölte meg. De a téma miatt amiről beszélgettek a hóban, gondolom ez nem igy volt és csak az én fejemben fordult meg.
Igazán nekem kicsit, icipicit nyomasztó volt a hangulata, de sok olyan történés volt benne, amitől még sem lett az amikor megnéztem.
Kedves Ági!
A teáról még annyit, hogy a City Hunter-ből meg azt tanultam meg, hogy a zöld tea leveleket nem szabad sokáig áztatni a vízben, csak épp, hogy le kell forrázni őket, mert különben nagyon keserű lesz a tea. És tényleg! Tényleg így van. Mert eddig nagyon keserű volt a zöld tea, és most meg úgy iszom mindenféle ízesítő nélkül.

A film vége, az szerintem nem a jövő, hanem a múlt. Egyszer a múltban sétáltak a hóban Hong Yi és és Wol So. Direkt így írom a neveket, mert akkor még ez volt a "felállás". Hong Yi tudja, hogy a szülei meghaltak, és azt is tudja, hogy Wol So ismerte őket, tehát kéri, hogy meséljen neki a szüleiről. Wol So meg azt meséli el, hogy milyen volt Deok Ki (és nem Yoo Baek!), és hogy Seol Rang miért szeretett bele (illetve miért szerette):
Édesanyád nagyon szerette apád mosolyát.
A mosolyát?
Igen.
Azt a gyönyörű mosolyát,
mely szebb volt, mint a nyíló virág,
mint a nyíló virág.


És ez a válasz, mint már tudjuk, maximálisan megfelel az igazságnak. Minden szempontból :D

Egyébként, amikor Hong Yi ebben a jelenetben az édesanyjáról kezd el beszélni - azt hiszem pont azt mondja, hogy: "Bárcsak ismerhettem volna őt!" -, akkor Wol So egy pillanatra meg is torpan.

Íme az a szép mosoly:
Kép

Igazán nekem kicsit, icipicit nyomasztó volt a hangulata, de sok olyan történés volt benne, amitől még sem lett az amikor megnéztem.

Ez a mondat tökéletesen kifejezi azt, amit én is gondolok a filmről.
Nyomasztó, hiszem mindenki sorsa tragikus, nincs kivétel! De közben érdekfeszítő is a film, ráadásul csak fokozatosan bontja ki a múltat és apró kedves jelenetek is tarkítják, így lebilincselő az első kockától az utolsó pillanatig.

Az ő mosolya szebb :D
Kép
Kép

Avatar
Ulbi
Hozzászólások: 917
Csatlakozott: 2014.12.31. 10:39

Re: Memories of the Sword

HozzászólásSzerző: Ulbi » 2015.12.30. 22:40

Köszönöm a feliratot és a film letöltési lehetőségét. :)
Hetti!
Nagyon szívesen!
Remélem neked is tetszett a film :D
Kép

Avatar
Ulbi
Hozzászólások: 917
Csatlakozott: 2014.12.31. 10:39

Re: Memories of the Sword

HozzászólásSzerző: Ulbi » 2015.12.30. 23:26

Örülök Ulbi, hogy újra látlak. Nem tudtam az okát a hosszú hallgatásodnak, és sajnálom, hogy a férjed betegsége volt az oka. Remélem már jobban van, kívánok neki/nektek jó egészságet.
Köszönöm ezt a filmet. Még koreaiban csak a The Restless c. wuxia filmet láttam. Szeretem az ilyen fantasy filmeket.
Köszönöm AGV-nek is a gifeket.
Drága Gabóci!
Igen, ez volt az oka a hallgatásnak. Volt, hogy napokig be sem tudtam kapcsolni a gépet. És köszönöm, jobban van már, a vizsgálatok eredménye is mind negatív lett. Most már csak annyi a dolgunk, hogy ezentúl vigyázz magára és a visszakapott egészségére. :)
Ugyan nem tudtam mindig leülni a gép elé, de azt láttam, hogy írtál a BaW-hoz, a válasszal majd érkezem :D
The Restless
most, hogy mondod (írod :D) az megvan nekem, de még meg sem néztem. Na, akkor pótolom :D
Ettől függetlenül azt gondolom, hogy az a film inkább wuxia, mint ez, bár Shaolin Bunny egyszer azt írta valahol, hogy a wuxiához kínainak is kell lennie az ilyen jellegű filmnek. Én ennyire mélyen ezeket a dolgokat nem tudom.
Szóval az Emlékek a kardról csak annyiban hasonlít egy wuxiához, hogy kardoznak benne, meg repkednek :lol:, de minden egyéb valóságos benne, meseelemeket nem tartalmaz, és nincs magányos hős sem.

Forrás: Wikipédia
"A wuxia (hagyományos kínai: 武俠, pinjin: Wǔxiá, magyaros átírásban: vu-hszia) egy eredetileg irodalmi műfaj a kínai kultúrában, a hős harcművészek kalandjait mutatja be. Eredetileg a hős, illetve hősnő megjelölésére szolgál, a wu jelentése 'harci', akárcsak a wushu (harcművészet) szóban, a xia jelentése pedig 'kóborló lovag'"


De gondolom közben már megnézted a filmet, és kiderült számodra, hogy ez nem egy fantasy film. Remélem, azért mégsem volt csalódás.

Kép
Kép

Avatar
Ulbi
Hozzászólások: 917
Csatlakozott: 2014.12.31. 10:39

Re: Memories of the Sword

HozzászólásSzerző: Ulbi » 2015.12.31. 00:05

Szia Ulbi! Igéretemhez híven beszámolok... :lol: Nagyon tetszett a film története, megvallom két részletben néztem meg, mert annyira kellett figyelnem, mert nagyon lekötött a sok gyönyörű harci jelenet...Gyakorlás...stb. Magát az öldöklést nem szeretem, de anélkül nem harc a harc...főleg ha az életed a tét. :D Abban a korban sem volt könnyű nőnek lenni.
Nagyon tetszett a teafőző jelenet...a forrásvíznél tett látogatás..hogy ott már illatos lett a víztől a tea. Nagyon tetszett az "öreg" tanítási módszere...amikor a lány háta mögött meg 3 darabban esett le a falevél...hát az valami fantasztikus volt. :D Nagyon kellett figyelni, mert könnyen át lehetett volna siklani az ilyen fantasztikus pillanatokon /rajtam nem fogott ki :lol: / Gyerekkoromban nagyon vonzódtam a fiuk világához..előbb tudtam focizni és kardozni..mint stoppolni... :lol: :lol: Aztán jött a Seimon Templar...akkor meg a bunyóba vetettem bele magam...Mint Dan Yí az F4-ben...én is a gyengébbekket védtem. :lol: :lol: :lol: A nevekkel megint hadilábon állok :lol: .
Lényeg...Ezt a filmet is a kincseim közé sorolom.
Köszönöm hogy láthattam és fordításoddal még élvezetesebbé tetted! :D :D :D
Kedves Kata!
Köszönöm, hogy visszatértél a beszámolóval.
Hát...mivel kardforgatókról szólt a film, evidens volt, hogy lesz benne sérülés, halál. De szerencsére nem naturalista módon igyekeztek ezt bemutatni, hanem inkább a harcos ügyességére fektetve a hangsúlyt.

Kép

Nem a víztől lett illatos a tea (tealevél), hanem attól. hogy "megsérültek", eltördelte, elmorzsolta őket a kezében. A vízben előtte csak megmosta.
Nézd csak meg! Ilyen, amikor a Deok Ki nézegeti:
Kép
És Seol Rang kezében már ilyen (látszik, hogy összetörte):
Kép

De persze könnyű nekem ilyet észrevenni, mert én a másodperc tört részeire bontva nézem a filmet, és számtalanszor megállítom, visszatekerem a jeleneteket :lol:
Lényeg...Ezt a filmet is a kincseim közé sorolom.
Ennek igazán örülök :D
Kép


Vissza: “Filmek”

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 6 vendég

cron