Memories of the Sword * koreai film * Ulbi

A fansub csoport tagjai által ázsiai filmekhez készített feliratai.

Moderátorok: Vandi, doramaforever

Avatar
Ulbi
Hozzászólások: 917
Csatlakozott: 2014.12.31. 10:39

Re: Memories of the Sword

HozzászólásSzerző: Ulbi » 2015.12.30. 01:26

Kedves Ulbi! :idea:
Köszönöm szépen a filmet,köszönöm a fordítást.Nekem 13 perc alatt jött le a videó,de az sem vészes.Néhány perc múlva már nézni is fogjuk a párommal.üdv. :) ;) 8-)
Kedves Magdimama!
Nagyon szívesen, és remélem, hogy tetszett.
Kép

Avatar
Ulbi
Hozzászólások: 917
Csatlakozott: 2014.12.31. 10:39

Re: Memories of the Sword

HozzászólásSzerző: Ulbi » 2015.12.30. 01:29

Szia
NAgyon szépen köszönöm Neked, hogy lefordítottad...:) :)
Mostanában nagyon bejönnek az ilyen jellegű filmek :):)
Kedves Novcsi!
Nagyon szívesen!
Szerencsére mostanában sok ilyen filmet, sorozatot fordítanak, így van mit néznünk. :D
Kép

Kriszti007
Hozzászólások: 38
Csatlakozott: 2014.12.31. 07:43

Re: Memories of the Sword

HozzászólásSzerző: Kriszti007 » 2015.12.30. 06:00

Kedves Kriszti!
Hát, nagyon szívesen.
Nekem is nagyon bejönnek az ilyen filmek, már a plakáttal "megvettek".
Betti fordít rengeteg ilyen kardozós sorozatot, bár nem tudom, hogy milyenek, mert még egyet sem láttam, de nagyon ígéretesnek tűnnek, ezért letölteni már letöltöttem őket. :D
És pont tegnap olvastam, hogy a hongkongiak jók ebben a műfajban. Érdemes hát kutakodni arrafelé.
Rita kardoknak nézett (mentségemre mondva, nem volt rajtam a megfelelő szemüveg) botos filmjét biztos, hogy meg fogom nézni, ki nem hagynám semmi pénzért.

Szívemhez nőtt ez a film, mert megdobogtatta azt. A kardozás miatt kezdtem bele, majd megfogott a képi világa, a mondanivaló és a káprázatos színészi játék. Számomra egyszerűen tökéletes volt.
Persze olvastam olyan kritikát is, hogy aki teheti, messzire kerülje el ezt a gagyi filmet.
Lehet, hogy nem ugyanazt néztük? :D
Ulbi! Ha megnéztem, azonnal jövök és megírom, hogy tetszett. Már a főszereplő miatt is úgy gondolom, hogy jó lesz. Nemrég láttam az Iris-t, abban is nagyon jól játszott. Gyakran tapasztalom azt, hogy egyeseknek nem tetszik egy film vagy egy sorozat, nekünk meg igen. És fordítva is igaz. Nem vagyunk egyformák, van, aki a történelmieket részesíti előnyben (mint pl. én is), van aki a limonádé jellegűt. Mikor milyen az ember hangulata. Egyszer-kétszer elkövettem azt a hibát régebben, hogy ha azt olvastam, ez nem jó sorozat, valakinek nem tetszett, nem néztem meg, aztán később, mikor mégis, a falba vertem volna a fejemet, hogy miért is hallgatok én más véleményére.
Betti valóban sok ilyen sorozat fordításába kezdett. Gyűjtögetem a The Four-t is, de idő hiányában még várat magára.

Rita filmje annyira lenyűgözött, hogy utána nem tudtam szóhoz jutni sem, csak nyöszörögtem pár óráig a csodálattól. Szerintem ez a film is hasonlókat fog kiváltani belőlem. Szerettem volna tegnap még frissen, melegen megnézni, de annyira fáradt voltam, hogy nem tudtam volna teljes élvezettel nézni.

csabamama2
Hozzászólások: 232
Csatlakozott: 2014.12.31. 08:40

Re: Memories of the Sword

HozzászólásSzerző: csabamama2 » 2015.12.30. 09:08

Ulbi Kedves!

Köszönöm szépen a Memories.... film feliratát. Kívánok Neked és családodnak Boldog Új Évet. Üdv.szeretettel: csabamama2

Avatar
AGV
Hozzászólások: 7
Csatlakozott: 2014.12.31. 08:01

Re: Memories of the Sword

HozzászólásSzerző: AGV » 2015.12.30. 11:24

Ulbi, köszönöm a filmet, jó választás volt !

Kép Kép
Kép KépKép Kép Kép Kép
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára AGV 2015.12.30. 19:25-kor.

Avatar
f.ági
Hozzászólások: 110
Csatlakozott: 2014.12.31. 12:04
Tartózkodási hely: Szeged

Re: Memories of the Sword

HozzászólásSzerző: f.ági » 2015.12.30. 12:35

És tanultam megint valami új dolgot: eddig azt hittem, hogy a víz akkor forr, amikor bugyog. Bár azt hiszem, hogy akármilyen edényben nem marad ilyen sima a vízfelszín forráskor, ahhoz teljesen sima felületű, hibátlan edény kell.
Kedves Ulbi!
Igen, ezt én is nagy szemekkel néztem, figyeltem mikor lesz olyan a bugyogás, mint pl. a hal szeme :-)
Azt is megtudtam, hogy a frissen leszedett tealevélnek nincs még ize.
Apró kis mozzanatok voltak benne, amikre ha nem figyelt az ember, észre sem vette. Pl. amikor az ősz hajú mester tanitotta a lányt, vagyis a lány nagyon szerette volna,hogy tanitsa, a mester az egyik pillanatban suhintott egyet a kardjával. Azt hittem meg akarja leckéztetni , vagy legalábbis próbára tenni a figyelmét, de nem, egy lehulló falevelet vágott három részre.
A végén a nagy fehérség az nekem olyan volt, mintha már a túlvilágon játszódott volna, de gondolom nem igy volt, hacsak a fiú aki vonzódott a lányhoz nem ölte meg. De a téma miatt amiről beszélgettek a hóban, gondolom ez nem igy volt és csak az én fejemben fordult meg.
Igazán nekem kicsit, icipicit nyomasztó volt a hangulata, de sok olyan történés volt benne, amitől még sem lett az amikor megnéztem.

Hetti
Hozzászólások: 16
Csatlakozott: 2014.12.31. 16:33

Re: Memories of the Sword

HozzászólásSzerző: Hetti » 2015.12.30. 16:34

Köszönöm a feliratot és a film letöltési lehetőségét. :)

Avatar
gabóci5
Hozzászólások: 228
Csatlakozott: 2014.12.31. 14:37
Tartózkodási hely: Békéscsaba

Re: Memories of the Sword

HozzászólásSzerző: gabóci5 » 2015.12.30. 19:14

Örülök Ulbi, hogy újra látlak. Nem tudtam az okát a hosszú hallgatásodnak, és sajnálom, hogy a férjed betegsége volt az oka. Remélem már jobban van, kívánok neki/nektek jó egészságet.
Köszönöm ezt a filmet. Még koreaiban csak a The Restless c. wuxia filmet láttam. Szeretem az ilyen fantazy filmeket.
Köszönöm AGV-nek is a gifeket.
Mindig az az erõsebb, aki nem tombol, hanem mosolyog. (japán közmondás)

Avatar
Kata58
Hozzászólások: 712
Csatlakozott: 2014.12.31. 08:51
Tartózkodási hely: Győr

Re: Memories of the Sword

HozzászólásSzerző: Kata58 » 2015.12.30. 20:43

Szia Ulbi! Igéretemhez híven beszámolok... :lol: Nagyon tetszett a film története, megvallom két részletben néztem meg, mert annyira kellett figyelnem, mert nagyon lekötött a sok gyönyörű harci jelenet...Gyakorlás...stb. Magát az öldöklést nem szeretem, de anélkül nem harc a harc...főleg ha az életed a tét. :D Abban a korban sem volt könnyű nőnek lenni.
Nagyon tetszett a teafőző jelenet...a forrásvíznél tett látogatás..hogy ott már illatos lett a víztől a tea. Nagyon tetszett az "öreg" tanítási módszere...amikor a lány háta mögött meg 3 darabban esett le a falevél...hát az valami fantasztikus volt. :D Nagyon kellett figyelni, mert könnyen át lehetett volna siklani az ilyen fantasztikus pillanatokon /rajtam nem fogott ki :lol: / Gyerekkoromban nagyon vonzódtam a fiuk világához..előbb tudtam focizni és kardozni..mint stoppolni... :lol: :lol: Aztán jött a Seimon Templar...akkor meg a bunyóba vetettem bele magam...Mint Dan Yí az F4-ben...én is a gyengébbekket védtem. :lol: :lol: :lol: A nevekkel megint hadilábon állok :lol: .
Lényeg...Ezt a filmet is a kincseim közé sorolom.
Köszönöm hogy láthattam és fordításoddal még élvezetesebbé tetted! :D :D :D

Avatar
Ulbi
Hozzászólások: 917
Csatlakozott: 2014.12.31. 10:39

Re: Memories of the Sword

HozzászólásSzerző: Ulbi » 2015.12.30. 21:00

Ulbi! Ha megnéztem, azonnal jövök és megírom, hogy tetszett. Már a főszereplő miatt is úgy gondolom, hogy jó lesz. Nemrég láttam az Iris-t, abban is nagyon jól játszott. Gyakran tapasztalom azt, hogy egyeseknek nem tetszik egy film vagy egy sorozat, nekünk meg igen. És fordítva is igaz. Nem vagyunk egyformák, van, aki a történelmieket részesíti előnyben (mint pl. én is), van aki a limonádé jellegűt. Mikor milyen az ember hangulata. Egyszer-kétszer elkövettem azt a hibát régebben, hogy ha azt olvastam, ez nem jó sorozat, valakinek nem tetszett, nem néztem meg, aztán később, mikor mégis, a falba vertem volna a fejemet, hogy miért is hallgatok én más véleményére.
Betti valóban sok ilyen sorozat fordításába kezdett. Gyűjtögetem a The Four-t is, de idő hiányában még várat magára.

Rita filmje annyira lenyűgözött, hogy utána nem tudtam szóhoz jutni sem, csak nyöszörögtem pár óráig a csodálattól. Szerintem ez a film is hasonlókat fog kiváltani belőlem. Szerettem volna tegnap még frissen, melegen megnézni, de annyira fáradt voltam, hogy nem tudtam volna teljes élvezettel nézni.
Kedves Kriszti!
Jaj, az IRIS, az nagyon jó volt! Lehet, hogy újra megnézem? :D
Tudom, hogy nem vagyunk egyformák mi emberek, és azt is, hogy más jellegű filmeket favorizálunk, de ilyen szélsőségesen eltérő véleménnyel - a sajátomhoz képest - még nem találkoztam. És milyen jó, hogy a kritikát azután olvastam, miután lefordítottam (illetve néztem - ezt én egyszerre csinálom) a filmet! Most szegényebb lennék egy ilyen élménnyel.

Na, most már nagyon meg akarom nézni Rita filmjét, de már belekezdtem a sorozatába (Love Me, If You Dare) - az első rész közepén járok - és az most nagyon visz magával.

Kriszti! Megnézed, amikor megnézed, nem szalad el :D Én ma most tudtam egyáltalán leülni a géphez, mert délelőtt sütöttem-főztem, délután vendégek voltak, szinte most léptek ki az ajtón.

Kép
A tegnapi cicusról - ami tök cuki volt, és nagyon szépen köszönöm - eszembe jutott Binka. A gyerek nagyon szerette nézni ezt a sorozatot kicsi korában. A BBC Prime-n ment, de talán már az adó se létezik.
Kép


Vissza: “Filmek”

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 1 vendég