The First Time (2012) * kínai film * Ulbi

A fansub csoport tagjai által ázsiai filmekhez készített feliratai.

Moderátorok: Vandi, doramaforever

doramaforever
Hozzászólások: 574
Csatlakozott: 2014.12.28. 10:10

The First Time (2012) * kínai film * Ulbi

HozzászólásSzerző: doramaforever » 2014.12.28. 21:00

Kép

The First Time (2012)

Igen.
Ismét a szerelem.

De nehogy azt hidd, hogy én választottam, a film az, ami választott engem. Eszemben sem volt fordítani, csak kerestem valamit a neten…és egyszer csak ott volt.

Ha szereted a szerelmes filmeket, akkor ezt ne hagyd ki, mert szegényebb leszel egy keserédes történettel, mely olyan, mint a lány mosolya: egyszerre szomorú és boldog.

És nemcsak a szerelmi szál figyelemre méltó a filmben, hanem a lány (Angelababy) és az anya (Jiang Shan), illetve a fiú (Mark Chao*) és az apa (Allen Chao*) kapcsolata egymással.

* a névazonosság nem véletlen, a színészek az életben is apa és fia

És még valami:
A film a legutolsó kockáig tart, így ne zavarjon meg, ha sorolják már a színészek és a készítők nevét.

Magyar felirat: Ulbi
Felirat+film:

Avatar
Ulbi
Hozzászólások: 917
Csatlakozott: 2014.12.31. 10:39

Re: The First Time (2012)

HozzászólásSzerző: Ulbi » 2015.02.13. 10:24

Tegnap olvastam, hogy a freeforum teljesen eltűnik (A freeforum.hu szolgáltatás 2015.02.28-án megszűnik.), így gyorsan mentek még a kincsek közül.

Ez Gabóci bejegyzése:

Kedves Ulbi!


Kicsit késve reagálok a filmre, de csak most tudtam megnézni, nem úgy alakultak a dolgaim ahogy beterveztem. Nagyon jó volt!!! + megnéztem a koreai eredetit is az ...ing-et. Meg kell mondjam ez fényévekkel jobban tetszett. Sokkal színesebb volt képileg és érzelmileg is. Egyszóval jellemezve, melegebb ez a film. A forgatókönyv jól volt felépítve, és nagyon hitelesen játszottak a színészek. Angelababy gyönyörű lány és Mark Chao is nagyon helyes. Csak néhány elkapott pillanat:

KépKépKépKépKépKép
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Ulbi 2015.02.13. 10:34-kor.
Kép

Avatar
Ulbi
Hozzászólások: 917
Csatlakozott: 2014.12.31. 10:39

Re: The First Time (2012)

HozzászólásSzerző: Ulbi » 2015.02.13. 10:33

Ezt pedig Boszi írta:

Szia Ulbi

megnéztem és nagyon tetszett, annak ellenére, hogy nem happy end lett a vége számomra még sem igazán szomorú. Ezt nem tudom mivel magyarázni de így érzek kicsit fura nem? A történet jól fel van építve, bár az elején még nem gondoltam, hogy az anya áll a háttérben de abban biztos voltam, hogy egymásba fognak szeretni. Valahol értem az anya tettét is mivel nagyon szerette a lányát és mindenre képes volt, hogy arra a kis időre is boldog legyen ami még vissza van neki. Shiqiao már nagyon vágyott valami különlegesre (szerelem és a tánc) hiszen ő is tudta már nem sokáig fogja élvezni az életet.

Mind két álma valóra vált, hát nem neki volt igaza amikor egy utolsó táncért adta az életét.

Kép

Lu Xia már ez elején nem akarta ezt az egészet, nem akart becsapni egy beteg lányt, de aztán meggondolta magát és ami várható volt szép lassan beleszeretett. Mindent meg akart neki adni amire vágyott, pedig tudta ez csak egy dologhoz vezethet. De a szerelméért még a magányt és a fájdalmat is vállalta.

Kép

Szóval nagyon jó kis film volt. Valószínűleg újra nézős lesz!!!!

Kép
Kép

Avatar
Ulbi
Hozzászólások: 917
Csatlakozott: 2014.12.31. 10:39

Re: The First Time (2012)

HozzászólásSzerző: Ulbi » 2015.02.13. 10:55

Atina369 írta:

Kedves Ulbi!

TE JÓ ÉG!, nem emlékszem, hogy valaha láttam volna ennél szebb filmet. Imádtam ezt a lelket simogató, de mégis szívet tépő keserédes szerelmi történetet. Annyira szép volt látni, hogy egy anya mi mindenre képes a gyermekéért. Ezért szerintem nem is lehet rá haragudni, hiszen mindenki megkapta, amit akart – a mama boldognak látta a lányát, a leányzó szerelemet, ill. az élete nagy álmát is valóra válthatta, és ezzel a kapcsolattal a fiú is csak nyert, szerelmet és visszakapta az apját is. Szomorú volt látni, hogy ilyen fiatalon készülnie kellett a halálra, de tetszett a mamájának hagyott üzenete, és a fiúnak készített gobelinbe rajtett kép is.

Kedvenc jelenetek:

- A havazás – erre mondjuk számítottam, miután kiderült, hogy a leányzó még nem látott havat, de hogy ennyire szép és látványos lesz, azt nem hittem volna

- Bocsánatkérés – hasonlót több filmben is lehet látni, de imádtam, ahogy a zenészek felbukkantak az ablakokban, a végén a bocsánatkérő molinó, és persze a két plakát a pipa és az x is aranyos volt a végén

- Táncpróba, amit a mama meglesett

- Papa és fia szakadó esőben a kereszteződésnél, miközben a lány messziről figyeli őket

- A fellépés – nagyon tetszett, annyira kecsesen mozgott a lány, szépek voltak a ruhák, de a legszebb pillanat, amikor a lányt fentről veszi a kamera miközben forog, és felfelé néz

A két fiatal nagyszerűen játszott, a leányzó a baba arcával, kedves mosolyával nagyon jó választás volt, Marc Caho pedig egyszerűen tökéletes volt.

Örülök, hogy ez a film megtalált téged, és hogy úgy döntöttél, hogy ezt a gyönyörűséget megosztod velünk is. Köszönöm szépen a feliratot és külön köszönet, hogy a dalokat is lefordítottad. Ez a film bekerült a nagy kedvencek közé.


Kép
Kép

Avatar
Ulbi
Hozzászólások: 917
Csatlakozott: 2014.12.31. 10:39

Re: The First Time (2012)

HozzászólásSzerző: Ulbi » 2015.02.13. 11:00

Civiseva hozzászólása:

Szia Ulbi

Csak csatlakozni tudok az előttem szólóhoz! Atinával párban néztük a filmet, de ezek szerint én többet képmetszőztem, mint ő.

Nem lehet véletlen, hogy mostanában sorra megtalálnak a gyönyörűbbnél-gyönyörűbben fényképezett filmek. Az ember lelkének nagy szüksége van ezekre.

Ráadásul itt még a történet sem volt mellékes. Nagyon szép volt az anya-lány kapcsolat, bár a közepén egy kicsit meglepődtem a váratlan fordulaton. Bár eddigre a szerelem már tisztán látszott, nem hittem, hogy ez változik. A film csúcsa számomra a táncjelenet volt, csak ámultam a nézése közben. Sajnos várható volt, hogy ez az utolsó tánc lesz. A vége pedig nagyon jó lett, hiszen még ide is sikerült nem várt fordulatot csempészni. Az pedig, ahogy mindenki sorsa összeért, és egy kerek egész lett...Nem is érhetett volna jobban véget.

Az OST-nak már előre bizalmat szavaztam, szerintem nem véletlenül. Nagyon szeretem a rock zenét, így ezek a dalok biztosan a kedvenceim lesznek. Azt a kibékülős jelenetet a Stand By Me-vel imádtam.

Köszönöm, hogy láthattam. Hamarosan ismét sorra kerül, de már nyugodtan, képmetsző nélkül, minden kockát kiélvezve.

Kép

Kép

Kép
Kép

Avatar
Ulbi
Hozzászólások: 917
Csatlakozott: 2014.12.31. 10:39

Re: The First Time (2012)

HozzászólásSzerző: Ulbi » 2015.02.13. 11:06

Még egy bejegyzés Civisevatól:

Szia Ulbi

Nagyon örülök, hogy most kivételt tettél és a dalszövegek fordítása is a filmre került.

Én ha csak tehetem minden filmhez és sorozathoz begyűjtöm az OST-is. Számomra így kerek, ezek a dalok, zenei részek segítenek később is felidézni a kedves és fontos pillanatokat. Mindig kíváncsi vagyok a szövegekre is, mert hozzáadnak valamit a történethez, és legtöbbször önmagukban is megállják a helyüket.

Amit a filmről írtál teljesen igaz. A történet egyszerre szomorú és felemelő. Nekem az tetszett benne a legjobban, hogy a szomorú vége ellenére sem sírós, sőt ellenkezőleg, hiszen mindenki új célokkal tovább tudja folytatni az életét.

Remélem, hogy lesz még részed hasonló találkozásokban.

Kép
Kép

Avatar
Ulbi
Hozzászólások: 917
Csatlakozott: 2014.12.31. 10:39

Re: The First Time (2012)

HozzászólásSzerző: Ulbi » 2015.02.13. 11:11

Még több vélemény:

MinRin119
Kedves Ulbi!
Nem is tudod, hogy mennyire örülök ennek a filmnek, már tavaly letöltöttem, mert valaki felkeltette rá az érdeklődésemet, de aztán a felirat tekintetében azóta csend volt!
Vagy mégsem?!

Kedves Ulbi!
Megnéztem és még mindig a hatása alatt vagyok. Pár éve láttam a koreai változatát az Ing...-et, de újra kell néznem ezek után, mert csak arra emlékszem,hogy tetszett! Ahogy a filmet és a szereplőket néztem, a tajvani filmek hangulatát éreztem, nagyon szépek a szereplők, fantasztikus az egész film hangulata, főleg az első fél óra volt meseszerű. Csak az utolsó percekben pityeregtem egy kicsit, de nem nyomott le mégse. A zeneszámok, szövegek is nagyon tetszettek! Pozitívuma volt, ahogy ez a lány megtudta változtatni a rocker fiút és az apjával is kibékítette, az édesanyjáról is már előre gondoskodott.


Zsuzsianyu2

Szia kedves Ulbi
..köszönöm ennek a csoda szép kis történetnek a fordítását ..nagyon tetszett ...( végig bőgtem )


Szmoleage
Köszönöm a lehetőséget hogy magyarul is megnézhettem ezt a filmet, ahányszor csak látom mindig kicsordulnak a könnyeim. Nagyon szép, megható történet. Cry. Végig olvasva a hsz-eket úgy látom nem csak én vagyok aki a koreain kívül is néz más ázsiai filmet /Japán Kínai,Taiwani/ mindegyik jöhet.


TifavonKrolock

:) Nagyon örülök, hogy ehhez a filmhez van magyar felirat! :)

Ugyan még csak részleteket láttam a filmből, azaz trailert, plusz belenéztem az elejébe, és elolvastam, amit ti itt írtatok róla. Azt kell mondjam, már ezek alapján, hogy ez valóban egy igazán jó film! Én már ennyiből tudom, hogy valami nagyszerűt fogok látni, amikor sort kerítek a megnézésére. :)

Teljesen véletlenül akadtam rá a filmre, mert Mark Chao-ról kerestem egy videót, és köztük volt a Stand by me! videója is ebből a filmből. Maga a dal és a feeling eszméletlenül tetszett, így kiderítettem, hogy miben van, akkor határoztam el, hogy mindenképp megnézem, aztán találtam rá erre a fórumra, ahol nagy kedvencemet is megleltem, a Black and White-ot. :) - a sorozathoz kapcsolódó első mozit le is fordítottam, mert minden érdekel, ami a sorozathoz kapcsolódik -

Szóval habár még nem kerítek sort a megnézésére, de hamarosan... tehát már most köszönöm szépen a feliratot! :)
Kép

Avatar
Ulbi
Hozzászólások: 917
Csatlakozott: 2014.12.31. 10:39

Re: The First Time (2012)

HozzászólásSzerző: Ulbi » 2015.02.13. 11:25

A kedvenc zeném a filmből:

Kép

Avatar
Kata58
Hozzászólások: 712
Csatlakozott: 2014.12.31. 08:51
Tartózkodási hely: Győr

Re: The First Time (2012)

HozzászólásSzerző: Kata58 » 2015.02.18. 16:19

:shock: Kedves Ulbi! Megnéztem First Timet. Nagyon szép és megrendítő film volt, a végét az végigbőgtem.
Ennek ellenére a fájdalmas vég ellenére olyan megrendítően szép, hogy most nem is tudom mit írjak...azt hiszem most nem annak az ideje van, hogy elemezzem a filmet...le kell nyugodnom.
Köszönet hogy láthattam. :(

Avatar
Kata58
Hozzászólások: 712
Csatlakozott: 2014.12.31. 08:51
Tartózkodási hely: Győr

Re: The First Time (2012)

HozzászólásSzerző: Kata58 » 2015.02.19. 18:20

Most, hogy már túl vagyok az elő benyomáson, mégiscsak az maradt meg bennem, hogy annyira szépen, mind képileg, mind szinészileg lett megcsinálva, hogy biztosan újra nézős lesz.Rendkívűl megrendítő volt a függöny a rávarrt üzenettel..lélegzetelállító volt...hogy csak egyet emeljek ki...
Újraértékeli az ember az életét, hogy mihez hogy viszonyul "egészségesen" ha már ezen elgondolkodik a nagyérdemű, már megérte...! :) :) :)


Vissza: “Filmek”

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 33 vendég

cron