Do You Know Taekwondo? * koreai film * TéVé

A fansub csoport tagjai által ázsiai filmekhez készített feliratai.

Moderátorok: Vandi, doramaforever

Avatar
f.ági
Hozzászólások: 110
Csatlakozott: 2014.12.31. 12:04
Tartózkodási hely: Szeged

Re: Do You Know Taekwondo?

HozzászólásSzerző: f.ági » 2015.01.23. 05:26

Kedves Blackfield!
Köszönöm szépen a forditást! Nagyon kevés filmet nézek, de ez tényleg jó volt! Rita olyan szépen összefoglalta miért is. :-)

Avatar
Rika
Hozzászólások: 48
Csatlakozott: 2014.12.31. 10:32

Re: Do You Know Taekwondo?

HozzászólásSzerző: Rika » 2015.01.23. 11:31

Kedves Blackfield, én is köszönöm a fordításodat! Tegnap, amikor rájöttem, te bújtál meg a "tévédoboz" mögött, már írtam pár vicces sort, erre elmentem valami jópofa smiley-t keresni, mellényomtam, és elszállt az egész. Shit! Erről is Rita tehet ( ;)), ő tanította meg, hogyan csempésszek a szöveg mellé vigyort is. Mindenről ő tehet. Minden jóról.
Meg fogom nézni a filmet, a videókat már megnéztem, öröm volt figyelni, ahogy ezek a fiatal emberkék ugrálnak körbe-körbe. Minden tiszteletem a sportolóké. Kemény munka, évekig, mindennap, a test hosszútávon megsínyli, és egy nagyobb sérülés bármikor semmissé teheti a sokéves munkát. Remélem, ez a film nem a komor fajta.
És most juszt is keresek egy vigyort ide, és NEM fogok mellényomni...
Kép
"Ki hallja létének monoton dübörgésében:
Csak teste fogoly, a lélekgondolat szabad."

Avatar
mikaz
Hozzászólások: 31
Csatlakozott: 2015.01.01. 10:27

Re: Do You Know Taekwondo?

HozzászólásSzerző: mikaz » 2015.01.23. 14:00

Szia Blackfield! Gratulálok a 4. fordításhoz. Jókat írtok a filmről. A harcművészet nem érdekel különösebben. De ez a taekwondo ősi koreai gyökerekből ered, már csak ezért is szívesen megnézem. A főszereplő srácot én is ismerem az említett filmekből.
Gabóci, nagyon teszik az aláírásodban a japán közmondás. Milyen igaz!
KépKép

Avatar
Kata58
Hozzászólások: 712
Csatlakozott: 2014.12.31. 08:51
Tartózkodási hely: Győr

Re: Do You Know Taekwondo?

HozzászólásSzerző: Kata58 » 2015.01.24. 10:41

Megnéztem! Nagyon aranyos film volt! Pozitív kicsengés, jó tanulságok, üzenetek a végén, és mindenki azt kapta, amit megérdemelt.
Nem mutatták sokat, de tetszett az apa-fia kapcsolat. Bírtam a kappan hangú bátyó stílusát, és a lényeglátását. Élveztem, ahogy a
botcsinálta tanár úr, lépésről, lépésre legyőzi magát, félelmeit, és felnő a tanári feladathoz. És persze nagyon jól esett, hogy az a három
szemétláda megkapta a magáét!
Köszönöm szépen a fordítást! Jól esett újra látni Im Ji Kyu-t. Szeretem, hogy mindig van humor az alakításában. Sajnálom, hogy a magassága
miatt soha nem lesz úgy elismerve, mintha 180 cm fölött lenne. Az én koreai szépfiúmnak, Kim Ji Hoonnak is ez a problémája.

Kép
szia Rita! nagyon egyet kell értenem veled, mert nem a magasság számít, hanem az illető személy kisugárzása!!! :D

Avatar
Kata58
Hozzászólások: 712
Csatlakozott: 2014.12.31. 08:51
Tartózkodási hely: Győr

Re: Do You Know Taekwondo?

HozzászólásSzerző: Kata58 » 2015.01.24. 10:47

Kedves Blackfield!
Köszönöm szépen a forditást! Nagyon kevés filmet nézek, de ez tényleg jó volt! Rita olyan szépen összefoglalta miért is. :-)
Én is hálásan köszönőm a fordítást. Én nagyon szeretem a Taekwondot! nézni... :D
A Caffe Princesben volt egy jelenet, ahol a főszereplő lány a kicsiket tanította...hát meg lehetett volna őket zabálni...ahogy közben a kedves felnőttel elbántak...
nagyon kíváncsi leszek a filmre, örülök, hogy ujabb gyöngyszemmel gyarapodik a sportos film listám...Rita kedves nem tudnád azt a jelenetet bespojlerezni ide?! rögtön az első v.2 részben van....olyan jó lenne őket látni... :D :D :D

Avatar
62Rita
Hozzászólások: 305
Csatlakozott: 2014.12.31. 07:45

Re: Do You Know Taekwondo?

HozzászólásSzerző: 62Rita » 2015.01.24. 11:11

Kata! Valamikor láttam a Coffee Prince-t, de már nincs meg a videója. Egyelőre ezt találtam neked, ami harcművészet,
és gyerek. Ja, meg Süsü!
Kép

Avatar
Blackfield
Hozzászólások: 95
Csatlakozott: 2014.12.31. 10:53
Tartózkodási hely: Balaton

Re: Do You Know Taekwondo?

HozzászólásSzerző: Blackfield » 2015.01.24. 13:35

Kedves Rita, ezen a Süsü vs. Kill Billke gifen behaltam! :mrgreen: :lol: Köszönöm, én is elmentettem! :D

Kedves Kata, bár nem taekwondo, de sport és igen látványos!

[video-youtube]http://youtu.be/yKi7IrXk20M?list=PL65B679B9787A1AB5[/video-youtube]
(Nem tudom, ez miért nem jelenik meg, de érdemes rákeresni! :cry: )

Készült egy japán sorozat Tumbling címmel (sok-sok ismert színésszel pl.: Akira, Yamato Yusuke...), melyhez van magyar felirat is.
Igaz, hogy a szokványos sportfilm - csibészek komoly célt találnak az életükben, csihi-puhi... -, de a szereplők valóban sokat dolgoztak azért, hogy tökéletesek legyenek. :o
Kedvcsináló:


Darinka
Hozzászólások: 103
Csatlakozott: 2015.01.02. 15:09

Re: Do You Know Taekwondo?

HozzászólásSzerző: Darinka » 2015.01.24. 15:34

Nagyon szépen köszönöm. :)

VuVej
Hozzászólások: 49
Csatlakozott: 2014.12.31. 14:37

Re: Do You Know Taekwondo?

HozzászólásSzerző: VuVej » 2015.01.30. 21:41

Nagyon köszönöm a filmet és a fordítását.

Avatar
Kata58
Hozzászólások: 712
Csatlakozott: 2014.12.31. 08:51
Tartózkodási hely: Győr

Re: Do You Know Taekwondo?

HozzászólásSzerző: Kata58 » 2015.01.31. 10:54

Miközben néztem, rájöttem, hogy régen még kezdeti időkben láttam ezt a filmet, ami annyira magával ragadott, hogy anno fordítás nélkül végignéztem. Most külön öröm volt számomra, hogy fordítással is megnézhettem! Nagyon tetszett a testvéri kapcsolat alakulása, és hogy a kedves kis tanárjelölt, felnőtt a feladataihoz.
Remélem még találkozunk egy ilyen gyöngyszemmel...
Köszönet! :D :D


Vissza: “Filmek”

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 21 vendég