Do You Know Taekwondo? * koreai film * TéVé

A fansub csoport tagjai által ázsiai filmekhez készített feliratai.

Moderátorok: Vandi, doramaforever

Avatar
Blackfield
Hozzászólások: 95
Csatlakozott: 2014.12.31. 10:53
Tartózkodási hely: Balaton

Re: Do You Know Taekwondo?

HozzászólásSzerző: Blackfield » 2015.01.21. 21:59

Kedves Barátaim!

Köszönöm, hogy megnéztétek ezt a filmet - remélem nem bántátok meg! (Annyira! :mrgreen: ) Nem tartozom az aktív fordítók közé - igazából ez a negyedik próbálkozásom -, s bevallom őszintén sokat dolgoztam eddig mindegyikkel.
Ebben az esetben is rengeteg oldalt, információt begyűjtöttem, hogy legalább egy kicsit valósághű legyen egy-egy sportkifejezés és voltak mondatok, amelyeken elnyámmogtam. De van még mit tanulnom. 8-)
... csak érdekességként jegyzem meg, hogy valóban van Yoon Do Hyun nevű énekes is, akinek a nevével poénkodott a tesó:



... az akcióhős színészt. Hwang Jung Min-t is ismeritek, (nekem ő az örök postás), de hiába kerestem, nem találtam azt a filmjét, amiről beszéltek - ezért lett ez a nyomi címe ;)

Hálás vagyok, hogy velem tartottatok! :D

Kép
(Nagyon aranyos! :) )

Avatar
62Rita
Hozzászólások: 305
Csatlakozott: 2014.12.31. 07:45

Re: Do You Know Taekwondo?

HozzászólásSzerző: 62Rita » 2015.01.22. 07:08

Kedves Blackfield! Micsoda coming out! Azonnal leesett az állam, amint megláttam, hogy te vagy TéVé! Már a régi honlapunkon
olvastam, hogy tiszteletbeli fordító vagy, és tulajdonképpen régebbi tag vagy, mint én. Hát ez nagyon jó!
Az ezelőtti filmedre, a Hello Murdererre emlékszem, de mi volt a másik kettő? És miért nem japán? Tudom, hogy azok a kedvenceid.
Sajnos sietnem kell a buszhoz, ezért csak annyit írok még, hogy remélem, lesz ötödik fordításod is! Érdemes vele foglalkoznod!
Most pedig megyek, van még öt percem, hogy megkeressem, hová esett az állam, és indulok a suliba, mint ahogy te is!
Legyen szép napod!
Azt hiszem, ez a kép volt kitéve neked. Tényleg aranyos!

Kép

Avatar
mikaz
Hozzászólások: 31
Csatlakozott: 2015.01.01. 10:27

Re: Do You Know Taekwondo?

HozzászólásSzerző: mikaz » 2015.01.22. 07:49

Kedves Gabóci! AT-n melyik változathoz jó a felirat? A 4 Shared ellen tiltakozik a vírusirtó, nem kísérleteznék vele. Blackfield, köszi a "ferdítés"t!
KépKép

Avatar
gabóci5
Hozzászólások: 228
Csatlakozott: 2014.12.31. 14:37
Tartózkodási hely: Békéscsaba

Re: Do You Know Taekwondo?

HozzászólásSzerző: gabóci5 » 2015.01.22. 08:56

Kedves Gabóci! AT-n melyik változathoz jó a felirat? A 4 Shared ellen tiltakozik a vírusirtó, nem kísérleteznék vele.
Kedves Mikaz!

Én is csak később vettem észre, hogy Blackfield írta az ismertetőben, hogy az AT-ről is letölthető a 804 Mb-os.
Miközben neked írok, a fülesembe Lee Seung Gi énekel. Az avatarodból gondolom neked is kedvenced.
Mindig az az erõsebb, aki nem tombol, hanem mosolyog. (japán közmondás)

doramaforever
Hozzászólások: 574
Csatlakozott: 2014.12.28. 10:10

Re: Do You Know Taekwondo?

HozzászólásSzerző: doramaforever » 2015.01.22. 09:11


Avatar
mikaz
Hozzászólások: 31
Csatlakozott: 2015.01.01. 10:27

Re: Do You Know Taekwondo?

HozzászólásSzerző: mikaz » 2015.01.22. 09:32

Köszönöm a segítséget! Elindítottam a Baros-t. Gabóci, valóban nagy kedvencem. Mire jó egy avatar! Örülök, hogy te is szívesen hallgatod! Nekem is fent van a telefonomon az összes lemeze. Bármi gondom van, az ő hangja mindig megnyugtat.
KépKép

Avatar
gabóci5
Hozzászólások: 228
Csatlakozott: 2014.12.31. 14:37
Tartózkodási hely: Békéscsaba

Re: Do You Know Taekwondo?

HozzászólásSzerző: gabóci5 » 2015.01.22. 11:34

[quote="Blackfield"]
... az akcióhős színészt. Hwang Jung Min-t is ismeritek, (nekem ő az örök postás), de hiába kerestem, nem találtam azt a filmjét, amiről beszéltek ;)

Kedves Blackfield!

Kép a "postás bácsit" én is nagyon szerettem.

Azt hiszem a "Fists-of-Legend" c. filmjéről beszéltek
KépKép
Mindig az az erõsebb, aki nem tombol, hanem mosolyog. (japán közmondás)

Avatar
62Rita
Hozzászólások: 305
Csatlakozott: 2014.12.31. 07:45

Re: Do You Know Taekwondo?

HozzászólásSzerző: 62Rita » 2015.01.22. 21:16

Gabi! Úgy tudsz idézni valakitől, ha kijelölöd az idézni való részletet a hsz.-ból, majd beteszed a saját hozzászólásodba,
kijelölöd, és megnyomod a "Quote" gombot!

Kép

Avatar
Blackfield
Hozzászólások: 95
Csatlakozott: 2014.12.31. 10:53
Tartózkodási hely: Balaton

Re: Do You Know Taekwondo?

HozzászólásSzerző: Blackfield » 2015.01.22. 21:19

Kedves Rita!

Az Usagi Drop japán! :mrgreen: ... és amit évek óta dédelgetek, szintén az.

:evil: Hova tűnt az én hozzászólásomból ez a kép? Amikor elküldtem, minden rendben volt. :cry:


Kedves Gabóci!

Sajnos az angol fordításban olyan cím szerepelt, amiből nem igazán jöttem rá, hogy mire utal és az évszámok sem stimmeltek, de lehet, hogy az író tudott már az új filmről. A "postást" eddig nem láttam rossz filmben. 8-)

Avatar
Unni0731
Hozzászólások: 80
Csatlakozott: 2014.12.31. 15:59
Tartózkodási hely: Pécs

Re: Do You Know Taekwondo?

HozzászólásSzerző: Unni0731 » 2015.01.23. 00:21


:evil: Hova tűnt az én hozzászólásomból ez a kép? Amikor elküldtem, minden rendben volt. :cry:
Ahonnan a képet másoltad, az nem engedi betenni a képet. Már én is jártam így. :shock: De ki lehet cselezni úgy, hogy letöltöd a képet a gépedre, majd onnan feltöltöd egy ingyenes képkezelőbe, és ennek az újból feltöltött fotónak a linkjét teszed be itt a fórumon az " img-ék" közé.

Kedves Blackfield, köszönöm a feliratot! :) Megleptél, mert én nem is tudtam, hogy te is szoktál fordítani.
Kép
KépKép


Vissza: “Filmek”

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 43 vendég