Do You Know Taekwondo? * koreai film * TéVé

A fansub csoport tagjai által ázsiai filmekhez készített feliratai.

Moderátorok: Vandi, doramaforever

Avatar
Kata58
Hozzászólások: 712
Csatlakozott: 2014.12.31. 08:51
Tartózkodási hely: Győr

Re: Do You Know Taekwondo?

HozzászólásSzerző: Kata58 » 2015.01.31. 10:58

Kata! Valamikor láttam a Coffee Prince-t, de már nincs meg a videója. Egyelőre ezt találtam neked, ami harcművészet,
és gyerek. Ja, meg Süsü!
Kép
aranyos ez a kis Süsüs kakasviadal...remélem mások is jót derülnek rajta...,hogy ezek az apróságok milyen ügyesek :D :D :D

Avatar
Kata58
Hozzászólások: 712
Csatlakozott: 2014.12.31. 08:51
Tartózkodási hely: Győr

Re: Do You Know Taekwondo?

HozzászólásSzerző: Kata58 » 2015.01.31. 11:31

Kedves Rita, ezen a Süsü vs. Kill Billke gifen behaltam! :mrgreen: :lol: Köszönöm, én is elmentettem! :D

Kedves Kata, bár nem taekwondo, de sport és igen látványos!

[video-youtube]http://youtu.be/yKi7IrXk20M?list=PL65B679B9787A1AB5[/video-youtube]
(Nem tudom, ez miért nem jelenik meg, de érdemes rákeresni! :cry: )

Készült egy japán sorozat Tumbling címmel (sok-sok ismert színésszel pl.: Akira, Yamato Yusuke...), melyhez van magyar felirat is.
Igaz, hogy a szokványos sportfilm - csibészek komoly célt találnak az életükben, csihi-puhi... -, de a szereplők valóban sokat dolgoztak azért, hogy tökéletesek legyenek. :o
Kedvcsináló:

Köszönöm a linket rákerestem, fantasztikusan ügyesek ezek a kis fiatalok élvezet nézni őket! :D :D :D

Avatar
Blackfield
Hozzászólások: 95
Csatlakozott: 2014.12.31. 10:53
Tartózkodási hely: Balaton

Re: Do You Know Taekwondo?

HozzászólásSzerző: Blackfield » 2015.02.01. 18:09

Köszönöm, hogy megnéztétek a filmet - remélem nem bántátok meg! (... annyira. :mrgreen: )

Avatar
biri66
Hozzászólások: 11
Csatlakozott: 2015.02.15. 10:29

Re: Do You Know Taekwondo?

HozzászólásSzerző: biri66 » 2015.02.24. 22:00

Köszönöm a feliratot, kedves TéVé, és Hajninak is a segítséget az ellenőrzésben.
Én már korábbról is tudtam, hogy Blackfield vagy, ;) mert a fansub régebbi honlapján az egyik filmfordításodnál ezen a néven reagáltál a hozzászólásokra. Bizonyára a Romantic Heaven topikjában volt, mert azt a filmet láttam a fordításodban.

Szeretem a speciálokat, mert a rövidségüknél fogva velősek és intenzívek. Mindig is csodáltam, hogy az alkotók hogyan képesek olyan sok mindent belesűríteni egy órába úgy, hogy mindez élvezhető és érthető legyen.
A főszereplő színész miatt is kíváncsi voltam erre a rövid tévéjátékra, mert Im Ji-kyu a The King's Face 16. részétől feltűnik, és határozottan üde színfoltot képvisel mind a megjelenésével, mind a szerepével.

A film azon túl, hogy bemutatta a sport nevelő hatását, ismét felhívta a figyelmet az iskolai erőszakra. Számomra elképesztő, hogy a mindennapok részének és természetes jelenségnek tekintik a diákok és tanárok egyaránt (már több ilyen témájú alkotást láttam). A tanulók rá se hederítettek arra, amikor néhányan elkezdték rugdosni az egyik osztálytársukat, a felnőtt pedig azt tanácsolja a rendszeres bántalmazást elszenvedő gyereknek, hogy csak az érettségiig bírja ki. Elgondolkodtató, hogy vajon mi váltja ki ilyen tömegesen a fiatalokban az erőszakot, illetve mi csillapíthatná le. Az biztos, hogy az odafigyelés és a törődés segít. Csak éppen ez nem a tanár dolga lenne, hanem a szülőé, én legalábbis így gondolom.

Avatar
Blackfield
Hozzászólások: 95
Csatlakozott: 2014.12.31. 10:53
Tartózkodási hely: Balaton

Re: Do You Know Taekwondo?

HozzászólásSzerző: Blackfield » 2015.02.26. 15:00

Kedves Biri!
Köszönöm, hogy megnézted ezt a filmet - nem bántam meg, hogy időt szántam rá, jó mulatság volt Im Ji-kyu miatt is, no meg a tesója is megér egy misét! :mrgreen:
Az általad fordított sorozatba bele fogok nézni a 15. résztől - nem csak kis kedvencem miatt, hanem Shin Sung-rok miatt is (ha még él a sorozatban 8-) mint a lázadók vezére ).
Az iskolai erőszakhoz csak annyit tennék hozzá - tegnapi és mai tapasztalat:
- az egyik kis másodikos fogyatékosnak nevezte a tanárnőt, aki ebédeltetéskor rá mert szólni, hogy ne löködje a mellette ülő kezét evés közben
- jó tanuló, hatodikos lány a fülem hallatára beszélt az osztályfőnökéről, hogy nem normális - mint kiderült, az összes tanárra hasonló jelzőket aggatnak ebben az osztályban, mert most ez a menő.
Teljesen elkeserítő lassan a helyzet és nem is kell hozzá fizikai kontaktus, hogy mindenki sérüljön.

Avatar
Kata58
Hozzászólások: 712
Csatlakozott: 2014.12.31. 08:51
Tartózkodási hely: Győr

Re: Do You Know Taekwondo?

HozzászólásSzerző: Kata58 » 2015.02.26. 15:25

Az iskolai erőszakhoz hozzászólva...legfeljebb ha ha úgy gondolja az illetékes kiveszi..
Nem ma kezdődött és nem is Koreában. Itthon is van szép számmal, és aggasztóan növekszik. A verbális is már annyira durva, hogy amikor diákokkal utazom a buszon, legszívesebben egyik-másiknak ugyancsak ellátnám a baját otthon ha az anyjuk lennék, és úgy káromkodnak, mintha magyar szó már nem is létezne a szótárukban.
Annak idején és sokáig azért voltam bántalmazva, mert apám lánya voltam.csak engem nem tudtak összeverni, mert akkor ment a Seimon Templár a tv.-ben és ahogy abban a filmben verekedtek, én is ugyanúgy..még a rendőrség előtt is mikor megtámadtak bevágtam a srácot az árokba a csallán közé és csépeltem...de a kisebbeket se hagytam hogy ütlegeljék. Viszont a bátyámat úgy összeverték hogy cukorbeteg lett.
Akkor sajnos éppen nem voltam mellette.Ő egy rendkívűl szerény, szelid srác volt..fordítva kellett volna születnünk. Ma is ugyanaz játszódik, hogy nem mindegy mi van rajtad, mit eszel, milyen mobilod van, mennyi pénzed van...és a gyengébbre rászállnak és mindenét elszedik és befenyítik. Most meg ott tartunk, hogy a szülő vagy a tanár már nem is fegyelmezhet, mert még a jogos dorgálás és büntetés is "a gyerek lelkivilágát" töri össze, de mi van azoknak az áldozataival? Mi van a tanárokkal? Őket ki óvja? Sem megbecsülve, sem megfizetve nincsenek, mégis a felelősségük nagyobb mint a szülőé.! És mi van azokkal a szülőkkel, akik csak papíron azok, de ugyan akkor elverik a gyereket, mert lebukott, a balhét nem csinálta jól, és még a tanárt is tettleg megruházza, mert szóvá mert tenni valamit. Itt nagyon el lett rontva valami..nehéz lesz, szinte lehetetlennel vetekszik. Azért is szeretem az olyan iskolai történeteket, amely ennek ellentmond, és inkább példát mutat, hogy hogyan lehet ebből kiutat találni.

Avatar
mikaz
Hozzászólások: 31
Csatlakozott: 2015.01.01. 10:27

Re: Do You Know Taekwondo?

HozzászólásSzerző: mikaz » 2015.05.10. 08:51

Köszönöm, nagyon kedves film volt! A sport miatt is, de főleg Im Ji Kyu megnyerő játéka miatt. Egyébként nemrég játszott történelmi sorozatban. A The King's Face sorozatban Heo Gyun tudóst alakította. Nagyon jól áll neki ez a karakter, és a korabeli jelmez sem előnytelen.
KépKép


Vissza: “Filmek”

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 37 vendég

cron