The Swimmers (2014) * thai film * Ulbi

A fansub csoport tagjai által ázsiai filmekhez készített feliratai.

Moderátorok: Vandi, doramaforever

Avatar
Ulbi
Hozzászólások: 917
Csatlakozott: 2014.12.31. 10:39

Re: The Swimmers (2014)

HozzászólásSzerző: Ulbi » 2015.01.11. 22:33

Először is köszönöm, hogy kivételt tettél két dologban is, és megnézted a filmet.

Én sem nézek horrort, és általában thrillert (azt az amerikai-fajtát) sem, mert én sem szeretek rémüldözni. Kinek kell az, hogy megálljon a szíve.
Szerencse, hogy ez egy soft-horror, és nem is a horror a lényeg benne. Az csak egy eszköz a filmben arra, hogy bemutassák Perth látomásait, bár nem bántam volna, ha ez szolidabbra sikeredik a film készítőinek. Mert egyébként nagyon jó kis film ez pontosan azért, ami neked is tetszett benne:
...apránként, szép lassan jutottunk minden információ birtokába, mígnem összeálltak a darabok, és megértettünk mindent...
És nemcsak ez: folyton "mellé nyúltam", pedig ez nem jellemző rám. Mindig másra számítottam, mint ami aztán végül is lett, sőt egy darabig azt hittem, hogy Tan féltékenységből megölte Icet.

Még egy remekmű Boszitól:

Kép
A hozzászólást 2 alkalommal szerkesztették, utoljára Ulbi 2015.01.18. 13:53-kor.
Kép

boszi69
Hozzászólások: 27
Csatlakozott: 2014.12.31. 22:10

Re: The Swimmers (2014)

HozzászólásSzerző: boszi69 » 2015.01.13. 22:35

Szia Ulbi!
Nagyon köszönöm ezt a szupi kis filmet.A közig alapjaihoz képest ez piskóta volt. Amikor néztem nem ijedtem meg, mint a közig alapjaitól.
Max kicsit összerezzentem, de az sem volt vészes. Imádtam minden percét, és a zenét ami természetesen, mindig ott volt a legsejtelmesebb ahol kellett. Azt kérdezted újra nézem-e? Azt hiszem igen, bár nem lesz olyan kedvenc mint a Psychometry.
Ez nem is igazán horror, legalább is nem olyan mint az amcsi filmek, nem annyira véres Kép minden perce leköti a figyelmet, oké az enyémet a képek miatt is
ez volt az első ami készítettemKépszinte az első pillanatban elkaptam. Aztán már csak jöttek a jobbnál jobb képek Kép Kép
Egyetlen jelenet volt amitől kitört a frász Kép.
de voltak szép pillantok is Kép Kép
Mindenkinek ajánlani tudom aki még nem szánta rá magát, hogy megnézze.
Egy kis kedvcsináló Ulbi kedvencei
Kép
Kép
és az én kedvenceim eddig
Kép Kép
Ulbi nagyon köszike, hogy megnézhettem ezt a filmet, nekem élmény volt remélem másnak is az lesz.

Avatar
Ulbi
Hozzászólások: 917
Csatlakozott: 2014.12.31. 10:39

Re: The Swimmers (2014)

HozzászólásSzerző: Ulbi » 2015.01.15. 20:39

Drága Boszi!

Nagyon szépen köszönöm, hogy másodjára is nekiveselkedtél a beszámolódnak, mert én is tudom, hogy milyen bosszantó tud lenni, ha egy szépen megfogalmazott bejegyzés egyszerűen csak elszáll az éterbe. Az ember tudja, hogy az volt a tökéletes, és hogy soha többé nem tudja reprodukálni.

Örülök, hogy nem riasztottak el a horror jelenetek, és hogy tetszett a film. :)
Egyetlen jelenet volt amitől kitört a frász Kép
Ezt említetted a facebook-on is. Másoknak magyarázatul elmondanám, hogy ebben a jelenetben semmi horrorisztikus nincsen. Boszi csupán azt tartja hátborzongatónak, hogy Perth nyersen eszi a tojást. :)
Egy kis kedvcsináló Ulbi kedvencei
Kép
Kép
Ez a két .gif a filmre jellemző két olyan jelenet, amit nagyon szerettem a filmben: soha nem az történt, amire számítottam.

Az elsőnél Perthtel együtt én se értettem, hogy hova lett a telefon. A másodiknál pedig azt hittem, hogy lelöki a lányt.

De azért igazság szerint Boszi kedvencei is kedvenceim:

Kép

Kép
Kép

Avatar
Bria
Hozzászólások: 10
Csatlakozott: 2014.12.31. 09:21

Re: The Swimmers (2014)

HozzászólásSzerző: Bria » 2015.01.17. 12:02

Kedves Ulbi!

Köszönöm szépen a fordítást. Nagyon érdekes, a megszokottól eltérő film volt. Mondjuk, nem "haltam bele" az izgalomba nézés közben, mert másfajta horroron nőttem fel, illetve nézek ma is, de tetszett. Másfajta élmény, de legalább kibővül a ízlésvilágom. :D
Nyomokat hagyunk életünk során életünk mérföldköveinél megállva, de aztán, nyomunkat újra belepi a feledés homálya, hogy azon az úton, amelyiken mi jártunk, mindig újabbak induljanak el jobb, vagy bal irányba. A végét előre sajnos, senki sem látja!

Avatar
Ulbi
Hozzászólások: 917
Csatlakozott: 2014.12.31. 10:39

Re: The Swimmers (2014)

HozzászólásSzerző: Ulbi » 2015.01.18. 13:41

Kedves Bria!

Köszönöm, hogy írtál, és nagyon szívesen a fordítást. :)

Érdekes film ez valóban. Aki horrort vár, az egy elgondolkoztató, érzelmekről, leginkább pedig a szerelemről szóló történetet kap. Aki viszont szerelmes filmet remél, az egy részben iszonytató rémfilmmel szembesül. Így azt hiszem, hogy mindenki csalódik egy kicsit.

Én valahogy egy harmadik csoportba tartozom. Egyszerűen "lefejtettem" a filmről a horrort. Betudtam annak, hogy ezek Perth víziói, és csak ezt a jelentőséget tulajdonítottam neki. Így kaptam egy kiválóan megszerkesztett, jól fényképezett, gondolkodásra bíró filmet, ahol soha nem az történt, amire számítottam.

Kép
Kép

atina369
Hozzászólások: 42
Csatlakozott: 2015.01.01. 10:12

Re: The Swimmers (2014)

HozzászólásSzerző: atina369 » 2015.03.01. 08:42

Kedves Ulbi!
Köszönöm szépen a film fordítását.
Összességében tetszett. Egy kicsit tartottam a horror megjelölés miatt, de szerencsére – legalábbis szerintem – túl sok köze nem volt hozzá. Mint ahogy Rita is írta, szépen fokozatosan adagolták nekünk az infókat, így végig fenn tudta tartani az érdeklődésemet, és ettől lett jó a film.
A lány vetélése, vagyis inkább maga a jelenet szerintem ízléstelen volt. A tojás gondolatától pedig napokig rosszul voltam, le a kalappal a fiú előtt.
Megemlíteném a thai nyelvet is, ami már Rita sorozatánál is egyből megtetszett, úgyhogy ez is húzóerő volt, amikor úgy döntöttem, hogy megnézem.
Köszönöm még egyszer a remek és igényes munkádat.
Kép

Avatar
Ulbi
Hozzászólások: 917
Csatlakozott: 2014.12.31. 10:39

Re: The Swimmers (2014)

HozzászólásSzerző: Ulbi » 2015.03.04. 10:24

Kedves Ulbi!
Köszönöm szépen a film fordítását.
Összességében tetszett. Egy kicsit tartottam a horror megjelölés miatt, de szerencsére – legalábbis szerintem – túl sok köze nem volt hozzá. Mint ahogy Rita is írta, szépen fokozatosan adagolták nekünk az infókat, így végig fenn tudta tartani az érdeklődésemet, és ettől lett jó a film.
A lány vetélése, vagyis inkább maga a jelenet szerintem ízléstelen volt. A tojás gondolatától pedig napokig rosszul voltam, le a kalappal a fiú előtt.
Megemlíteném a thai nyelvet is, ami már Rita sorozatánál is egyből megtetszett, úgyhogy ez is húzóerő volt, amikor úgy döntöttem, hogy megnézem.
Köszönöm még egyszer a remek és igényes munkádat.
Kedves Atina!
Nagyon szívesen a feliratot.
Örülök, hogy tetszett a film. Szerintem sem volt "horror", de hát ez volt a besorolása, nem írhattam mást. Viszont késztetést éreztem arra, hogy utánanézzek, hogy akkor mi is az a horror. Mert hát közel sem hasonlít azokhoz a filmekhez, melyeket az amerikaiak akként jelölnek. Valamikor régen láttam a Rémálom az Elm utcában-t és "A nyolcadik utas a halál"-ból pár villanást. Rögtön tudtam, hogy ez nem az én műfajom.

A definíció alapján a horror olyan, alapvetően irodalmi műfaj, amelynek középpontjában a félelem áll. Maga a szó latin eredetű, jelentése iszonyat, rémület. Tehát nem muszáj ennek szívmegállító amerikai borzalomnak lenni.
amelynek középpontjában a félelem áll
Hát félelem az volt itt bőven! A srác határozottan végig rettegte az egész filmet :D

Nekem is az tetszett benne, hogy adagolták az információkat, így végig izgalmas volt a film. Például azt, hogy a lány hogyan halt meg, szinte az utolsó percig nem lehetett tudni. Voltak pillanatok, mikor azt hittem, hogy Tan féltékenységből megölte őt. Nekem nagyon tetszett a képi világa is. Ahhoz képest, hogy szinte csak egy uszodában játszódik a történet, gyönyörű felvételeket készítettek. Az ending OST-ért meg egyenesen oda vagyok. És ha már szóba hoztam, ismét kiteszem:



A tojásos jelenettől Boszi is kifeküdt :D. Szerinte ez volt az egyetlen horror az egész filmben. Engem nem zavart annyira. Sportolók közt nőttem fel, ettek nyers tojást.

Megleptél azzal, hogy a thai nyelv volt az egyik húzóerő a film megnézésében. Én nem lelkesedtem azért, hogy ez egy thai film. Első benyomásként nem rettentem el attól, hogy thai, ami mindenképpen Ritának köszönhető. Másodjára, mindegy volt, hogy milyen, mert a film jó. Harmadjára örültem az ismerősen csengő nyelvnek. De azért biztos nem néznék meg valamit, mert thai. De nem is zárkóznék el előle csak azért, mert thai. Egyébként szerintem ha jó egy film vagy egy sorozat, akkor teljesen mindegy a nyelv, lehet akár hottentotta is, engem nem zavar, leköt a történet.

A film lefordítását követően találtam egy olyan eszmefuttatást, mely szerint a film készítői szándékosan "nagyítottak fel" a vetéléssel kapcsolatos jelenetet. Fel akarták hívni vele a fiatalok figyelmét a védekezés szükségességére. Ezt a logikát követve szerintem az sem véletlen, hogy Perth a nemi úton terjedő hepatitiszt szedte össze.
Kép


Vissza: “Filmek”

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 31 vendég

cron