The Swimmers (2014) * thai film * Ulbi

A fansub csoport tagjai által ázsiai filmekhez készített feliratai.

Moderátorok: Vandi, doramaforever

doramaforever
Hozzászólások: 574
Csatlakozott: 2014.12.28. 10:10

The Swimmers (2014) * thai film * Ulbi

HozzászólásSzerző: doramaforever » 2015.01.08. 18:18

Kép

The Swimmers (2014) thai film
Műfaja: horror

18 éven aluliaknak nem ajánlott!

Ismertető:
Tan és Perth barátok. Mindketten tagjai az úszócsapatnak, ezért riválisok is. Ice Tan barátnője. Perth beleszeret a lányba…

Főbb szereplők:
Chutavuth Pattarakampol - Perth
Thanapob Leeratanakajorn - Tan
Supassra Thanachat - Ice

Fordította: Ulbi

Nem szokásom sokat írni, de most mégis megteszem, mert úgy érzem, hogy szükség van néhány dolog magyarázatára.

Először is itt van mindjárt a film műfaja, ami horror. Nem nézek horrort. Egyáltalán nem. Ijesztgessenek másokat!

Akkor mégis hogyan keveredtem össze ezzel a filmmel? Egyszerű: Megláttam a plakátját. Azonnal eldobtam a kezemben lévő fordítást (Love Now 23. rész), és nekiestem ennek. Gondoltam, ha meredek lesz, abbahagyom.

Nem mondom, hogy nem jött rám a frász négyszer is, de ez a film egyáltalán nem hasonlított azokra a már megszokott hollywoodi, szinte mindvégig velőtrázó sikolyt hallató vérben tocsogó rémfilmekre. Inkább elgondolkoztató volt, mint félelmetes. Még most is cikáznak a gondolataim.

Ha ez viszont horror, akkor vajon mitől horror a horror? Utánanéztem. A horror olyan, alapvetően irodalmi műfaj, amelynek középpontjában a félelem áll. Maga a szó latin eredetű, jelentése iszonyat, rémület.

Ha innen közelítjük meg, akkor ez valóban horror, mert a félelem maximálisan jelen van.

És most rátérnék a filmben elhangzó, esetleg önmagukban nem értelmezhető, kifejezésekre. Az előfordulásuk sorrendjében haladok.

A többször említett „keret” szó a nemzeti úszóválogatott keretlétszámára utal. Ez egy meghatározott létszámú csapat, melynek tagjai képviselhetik (és csak ők) hazájukat a különböző rangos nemzetközi versenyeken (pl. olimpia).

Ai – szerelem mandarinul (Kína, Tajvan hivatalos nyelve), persze csak fonetikusan, han-ce írására nem vállalkozom.
Wo Ai Ni – én szeretlek téged

Kép

BB – BlackBerry, életemben még nem hallottam mobiltelefon márka (igaz, én csak a Nokia-t ismerem), viszont elég tetszetősek a készülékek.

Kép

A tengeri csikóhal különleges szaporodása – Érdemes szót ejteni róla, mert magyarázatul szolgálhat egy filmbéli vízió okára, legalábbis én összekapcsoltam vele.

A tengeri csikóhal monogám. A hím a megtermékenyített ikrákat kelésig egy speciális zsebben hordja. A násztánc során a nőstény az ikrákat tojócsöve segítségével bejuttatja a hím költőzsebébe, amit az fejének lehajtásával és testének begörbítésével nyit meg. Az ikrák itt a költőzsebben termékenyülnek meg, majd indulnak fejlődésnek. A lárvák kb. 4 hét elteltével kelnek ki, amikor is a hím kipréseli őket.

Az abortusz kérdése Thaiföldön. Ebben az országban tilos az abortusz, és éppen ezért illegális. Három esetben szakítják csak meg a terhességet: Ha a nő megerőszakolás miatt lett terhes, ha a terhesség veszélyezteti az anya egészségét, ha a magzaton kóros elváltozást állapítanak meg.

Dharma – szanszkrit eredetű szó. Egyaránt jelen van a hinduizmusban és a buddhizmusban. Mindkét vallásban sokjelentésű fogalom, de nem ugyanazon jelentéstartalommal bír. A szó jelentése lehet: vallás, természet, igazság, törvény, tan, (tudat)tartam, jó modor, dolog.

És ha már ennyit írtam, akkor még egy adat. A film Chonburi-ban játszódik.

Kép

Ajánlás:

Boszi! Ha már horror, akkor inkább ez, mint a közigazgatás-tudomány alapjai :)

Film+felirat:

doramaforever
Hozzászólások: 574
Csatlakozott: 2014.12.28. 10:10

Re: The Swimmers (2014)

HozzászólásSzerző: doramaforever » 2015.01.08. 18:18

Jó szórakozást :)

Avatar
62Rita
Hozzászólások: 305
Csatlakozott: 2014.12.31. 07:45

Re: The Swimmers (2014)

HozzászólásSzerző: 62Rita » 2015.01.08. 19:54

Kedves Ulbi! Komolyan mondom, olyan kívánatosra csináltad meg az ismertetőt, hogy a végén, még én is, aki szintén soha nem
néztem/nézek horrort, kedvet kaptam.
Az ismertető ezen része volt a legmeggyőzőbb: "ez a film egyáltalán nem hasonlított azokra a már megszokott hollywoodi, szinte
mindvégig velőtrázó sikolyt hallató vérben tocsogó rémfilmekre. Inkább elgondolkoztató volt, mint félelmetes."
Az elgondolkodtató dolgokat nagyon szeretem, mert imádok gondolkodni, agyalni. Szóval bennem is élnek a sztereotípiák, hogy
milyen is A HORROR FILM, de ezek szerint más is lehet. Akkor ez érdekel.
Bele fogok kezdeni a filmbe (figyeled, milyen óvatosan fogalmazok), aztán meglátjuk, a végére érek-e. Most már tényleg kíváncsi
vagyok!
Köszi a feliratot, és a filmfeltöltés! Teszek egy próbát!

Kép

Avatar
N.Ildikó
Hozzászólások: 151
Csatlakozott: 2014.12.31. 10:15

Re: The Swimmers (2014)

HozzászólásSzerző: N.Ildikó » 2015.01.08. 21:27

Kedves Ulbi, kérhetnék tőled egy másik letöltési lehetőséget a megán kívül.
A mega hozzám már régóta nagyon hűtlen, és csak kacérkodik velem, elmegy 80 %-ig /régebben legalább 99-ig elment/ és áll.
Ha véletlenül mégis egy részét letölti, akkor biztos az utolsónál cserben hagy.
Nézegettem az ÁT-en, de mind nagyobb a tiédnél.
Így a letöltés egyelőre áll.
Köszönettel.

Avatar
Ulbi
Hozzászólások: 917
Csatlakozott: 2014.12.31. 10:39

Re: The Swimmers (2014)

HozzászólásSzerző: Ulbi » 2015.01.08. 22:01

Kedves Rita!

Köszönöm, hogy írtál. Holnap majd bővebben válaszolok. Eddig tanultunk a gyerekkel, most meg irány az ágy.
Kép

Avatar
Ulbi
Hozzászólások: 917
Csatlakozott: 2014.12.31. 10:39

Re: The Swimmers (2014)

HozzászólásSzerző: Ulbi » 2015.01.08. 22:15

Kedves Ildikó!

Nekem is problémám volt ezzel régen, mígnem regisztráltam a megán (nem kerül semmibe). Azóta úgy másolok le ilyen rakoncátlan anyagokat, hogy kinyitom a fiókomat és utána másolom le a linket. Akkor felajánl egy importálási lehetőséget a saját felhőtárhelyemre. Ezt választom, aztán onnan töltöm le.

Ha ez nem működne, akkor innen letöltheted a filmet:
ez .mkv kiterjesztésű. Nekem nem bírta se a feliratkészítőm, se a lejátszó programom, így konvertálnom kellett .avi-ra és ezt töltöttem vissza a megára
Kép

Avatar
62Rita
Hozzászólások: 305
Csatlakozott: 2014.12.31. 07:45

Re: The Swimmers (2014)

HozzászólásSzerző: 62Rita » 2015.01.08. 22:16

Ildikó! Itt egy torrent link. Kipróbáltam, jó hozzá a felirat!
Kép

Avatar
Ulbi
Hozzászólások: 917
Csatlakozott: 2014.12.31. 10:39

Re: The Swimmers (2014)

HozzászólásSzerző: Ulbi » 2015.01.08. 22:24

Ezt még muszáj megosztanom mielőtt csicsikázni megyek: A film endingje. Nekem nagyon tetszik ez a szám:

A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Ulbi 2015.01.09. 15:10-kor.
Kép

Nita1987
Hozzászólások: 133
Csatlakozott: 2015.01.01. 00:55

Re: The Swimmers (2014)

HozzászólásSzerző: Nita1987 » 2015.01.08. 23:27

Nagyon szépen köszönöm a fordítást :D :D

Avatar
Kata58
Hozzászólások: 712
Csatlakozott: 2014.12.31. 08:51
Tartózkodási hely: Győr

Re: The Swimmers (2014)

HozzászólásSzerző: Kata58 » 2015.01.09. 07:52

:) Sziasztok! Szép reggelt Mindenkinek!i Ma elkezdődik a vesszőfutásom az idővel, hogy mindennel végezzek...de azért bekukkantottam.
Kedves Ulbi látom most egy vietnami film érkezett általad.
Vittem, de a megnézése majd csak délutánra esedékes, ha nem érek haza túl későn, mert aztán készülnöm kell a holnapi napra...a háziorvoshoz addigra mindent össze kell szedjek itthon. Számomra a legutálatosabb munkák egyike..
köszönet a fordításért! :) na persze az emo megint kifogott rajtam, de jutott a végére is... :D


Vissza: “Filmek”

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 29 vendég

cron