Sorozatok vagy filmek ajánlása (nem feliratkérő fórum)

Itt megtalálható a Fórum szabályzat, amit jó, ha elolvastok. Van még Társalgó, Sorozatok vagy filmek ajánlása, Szülinaposok köszöntése és Feliratkérés.

Moderátorok: Vandi, angeni, doramaforever

Bukoba
Hozzászólások: 53
Csatlakozott: 2015.01.05. 00:52
Tartózkodási hely: Budapest

Bad Family

HozzászólásSzerző: Bukoba » 2015.08.01. 09:59

Szia Rita! Bocs, hogy csak most válaszolok. Szóval igen, a Bad Family azt hiszem örök kedvenc marad nálam is. Lehet, hogy benne van az is, hogy ez volt az első ázsiai sorozat, amit láttam, de valószínűleg akkor is így lenne, ha a sokadikként néztem volna meg. Nagyon bejött a hangulata, és a karakterek is szuperek voltak, mindenkiben volt valami defekt, de a mélyben mindegyiküknek volt szerethető tulajdonsága. Persze az sem lényegtelen, hogy a feliratod is tökéletes volt :) Így utólag is még egyszer köszi, hogy ajánlottad és fordítottad ezt a remekművet.

Avatar
62Rita
Hozzászólások: 305
Csatlakozott: 2014.12.31. 07:45

Re: Bad Family

HozzászólásSzerző: 62Rita » 2015.08.01. 11:29

Szia Rita! Bocs, hogy csak most válaszolok. Szóval igen, a Bad Family azt hiszem örök kedvenc marad nálam is. Lehet, hogy benne van az is, hogy ez volt az első ázsiai sorozat, amit láttam, de valószínűleg akkor is így lenne, ha a sokadikként néztem volna meg. Nagyon bejött a hangulata, és a karakterek is szuperek voltak, mindenkiben volt valami defekt, de a mélyben mindegyiküknek volt szerethető tulajdonsága. Persze az sem lényegtelen, hogy a feliratod is tökéletes volt :) Így utólag is még egyszer köszi, hogy ajánlottad és fordítottad ezt a remekművet.
Kedves Laci! Semmi gond! Amellett, amiket megemlítettél, még a "sírva nevetek és nevetve sírok" érzése
ugrik be, amit ennél a sorinál tapasztaltam először. Aztán a "nem akarok sírni, mégis folynak a könnyeim" dolog.
Meg a "sírok, de nem azért mert szomorú vagyok, hanem mert meg vagyok hatva", és a felszabadító, jóleső sírás
érzése is ehhez a sorihoz kapcsolódik.
Köszönöm a dicséretet! Mint mindig, mos is nagyon jólesett!

Kép

Avatar
Blackfield
Hozzászólások: 95
Csatlakozott: 2014.12.31. 10:53
Tartózkodási hely: Balaton

Space Brothers

HozzászólásSzerző: Blackfield » 2015.08.02. 20:37

Egészen parányi gyerekkorom óta érdekeltek a csillagok, az űrkutatás - sok-sok könyvet beszereztem, műsorokat néztem, az előző számítógépen rá volt kötve a S.E.T.I. hálózatára, és minden vágyam, hogy ...
... természetesen felnőtt fejjel már tudom a korlátaim, ám a lelkem és a fantáziám semmi sem kötheti gúzsba. 8-)
"De a világűrt, ilyen kevés emberre, vétek elpocsékolni." (Kapcsolat c. film) :mrgreen:
A japánok is odavannak az égboltért, no és az űrkutatásért - rengeteg manga, anime, film kapcsolható a témához... nos erről a széles palettáról egy híres mangán alapuló filmet és az animéjét szeretnék a figyelmetekbe ajánlani.

Space Brothers - Uchu Kyodai

A filmváltozatban - amely csak töredéke a történetnek és a magyar feliratot Ázsiafilmen megtaláljátok - Oguri Shun alakítja a főszerepet. Mivel ezzel találkoztam először, némi fenntartással kezdtem bele a rajzfilm változatba - no de az első rész után tudtam, hogy ez a sorozat teljesen megvett...
Sokkal részletesebb, humorosabb és drámaibb, mint a film - természetesen meg is teheti, hisz 99 részben dolgozták fel a történetet. Senkit ne rémítsen meg ez a szám, mivel heti 3-as adagban fordítják magyarra és felteszik Indára is.
Most tatunk a sorozat felénél, de alig várom, hogy kedd legyen és újra elmerüljek az űrtesók történetében.
Néhány évvel később játszódik, mint a jelenünk, de nem egy elrugaszkodott scifi, hanem konkrét tényeken, fejlesztéseken alapuló, egy kicsit előre látó történet. A NASA és a JAXA kutatásait alapul véve, tanúi lehetünk annak, hogy lehet valakiből űrhajós - humorral és drámával fűszerezve, boncolgatva a kitartás,tudásvágy, élet és halál, önfeláldozás, testvéri szeretet... témáját. Nem gyerekeknek készült a történet, de a főhős üde humora minden helyzetben segít a nehezebb pillanatokon is átlendülni, bátran ajánlom mindenkinek - az epizódok végén találhatók az űrkutatással, expedíciókkal kapcsolatos képek. (A magyar fordító ezt gyakran megspékeli még aktualitásokkal is az US oldalán.) 8-) Az egyik epizódban egy valóságos japán űrhajós az űrből szinkronizálta saját magát! :lol:
Teljesen elfogult vagyok, ez a gyűjteményem örök darabja lesz! 8-)



http://indavideo.hu/video/Space_Brothers_-_03_resz

mona
Hozzászólások: 3
Csatlakozott: 2015.04.07. 11:47

Re: Sorozatok vagy filmek ajánlása

HozzászólásSzerző: mona » 2015.08.19. 17:42

Most nézek két tajvani sorozatot az egyik a Murphys love of law,nagyon szeretem fagyasztott disznócsülököt és Dr Love-ot.Szerintem amellett,hogy szórakoztató,tanulságos is valamint ismét nagyon romantikus.
A másik a smiling pasta:Még csak egy részt láttam belőle, de máris nagyon tetszik,vicces,aranyos,kellemes zenékkel és szereplőkkel találkoztam,már az első részben.Cyndi miatt szerettem volna megnézni régesrég ezt a dorit,de mostanában hallottam Nikolasról,úgyhogy kötelezőnek éreztem.

Avatar
62Rita
Hozzászólások: 305
Csatlakozott: 2014.12.31. 07:45

Re: Sorozatok vagy filmek ajánlása

HozzászólásSzerző: 62Rita » 2015.08.24. 18:31

Kedves Laci (Bukoba)!
Elkészültem az Ustad Hotel c. indiai film fordításával. Gondoltam szólok, mert a múltkoriban,
amikor írtam róla pár szót, megnézésre érdemesnek találtad.
Már első végignézésre is nagyon szerettem az Ustad Hotelt, de miközben fordítottam, és mélyre
elmerültem benne, találtam meg az igaz értékeit. Szuper film! Mindamellett, hogy nagyszerű
kikapcsolódást nyújt, mély társadalmi mondani valója is van, de nem megy a szórakozás rovására.
Jövő hétfőn tesszük ki.
Letöltési lehetőség: Négy lánygyermek után végre megszületik Faizi, Abdul Razak örököse. Édesanyja halála után a nővérei
nevelik fel a fiút, apja pedig arra vár, hogy svájci diplomáját megszerezve közös üzletbe foghasson
a fiával. Ám arról sejtése sincs, hogy Faizi az egyetem közelébe sem ment, helyette séfnek tanult,
biztos állása van Londonban, és készül összeköltözni angol barátnőjével.
Mikor kiderül a turpisság, Abdul elveszi fia útlevelét, és hitelkártyáit, hogy ne mehessen el Londonba.
Faizi mérgében leutazik vidékre a nagyapjához, aki egy kifőzdét, a méltán népszerű, Ustad Hotelt
üzemelteti. Itt készítik a messze földön híres biriyanit.
Faizi úgy tervezi, csak addig marad nagyapjánál, amíg az új útlevele el nem készül.

Az Ustad Hotelt hazájában és külföldön is számos díjjal jutalmazták. A 2012-es év legjobb malajálam
filmjének szavazták meg.

Faizi és a nagyapa, Kareem ikka:

Kép

Faizi és a nővérei:

Kép

Shahanáról nem írok semmit, legyen meglepetés:

Kép

A helyi banda, akik mindig az Ustadban lógnak, és fantasztikus zenét játszanak:

Kép

Bukoba
Hozzászólások: 53
Csatlakozott: 2015.01.05. 00:52
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Sorozatok vagy filmek ajánlása

HozzászólásSzerző: Bukoba » 2015.09.03. 12:16

Szia Rita!
Bocs, egy kicsit hanyagoltam mostanában a fórumot. Nagyon köszi, hogy szóltál, mivel éppen ázsiai film ínségben szenvedek. Már be is tettem a letöltési sorba a filmet, és mindenképpen műsorra tűzöm a közeljövőben. Valahogy bejönnek ezek a vidéki életes filmek (legutóbb a Wood Job c. Japán alkotás ragadott magával). Ha megnéztem, mindenképp visszajelzek majd, hogy nekem mennyire tetszett.

Avatar
62Rita
Hozzászólások: 305
Csatlakozott: 2014.12.31. 07:45

Re: Sorozatok vagy filmek ajánlása

HozzászólásSzerző: 62Rita » 2015.09.04. 16:11

Szia Rita!
Bocs, egy kicsit hanyagoltam mostanában a fórumot. Nagyon köszi, hogy szóltál, mivel éppen ázsiai film ínségben szenvedek. Már be is tettem a letöltési sorba a filmet, és mindenképpen műsorra tűzöm a közeljövőben. Valahogy bejönnek ezek a vidéki életes filmek (legutóbb a Wood Job c. Japán alkotás ragadott magával). Ha megnéztem, mindenképp visszajelzek majd, hogy nekem mennyire tetszett.
Szia Laci! Semmi gond, ha eljön az ideje, úgyis mindig megírod, hogy mit láttál.
Állandó japán film és sorozatkeresgélésben vagyok, nem csoda, hogy a Wood Job is a látóterembe került.
Csupa jó kritikát írtak róla, és ahogy látom, neked is tetszett.
Türelmesen kivárom, amíg műsorra tűzöd az Ustad Hotelt. Nagyon kíváncsi vagyok, hogy milyen a film
férfi szemmel nézve. A nők 5-ket osztogattak neki.


Kép

Bukoba
Hozzászólások: 53
Csatlakozott: 2015.01.05. 00:52
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Sorozatok vagy filmek ajánlása

HozzászólásSzerző: Bukoba » 2015.09.06. 16:59

Szia Rita, elkezdtem, eddig egy órát néztem meg belőle, és nagyon tetszik. A végén majd írok részletesebben is...

Avatar
62Rita
Hozzászólások: 305
Csatlakozott: 2014.12.31. 07:45

Re: Sorozatok vagy filmek ajánlása

HozzászólásSzerző: 62Rita » 2015.09.06. 17:06

Szia Rita, elkezdtem, eddig egy órát néztem meg belőle, és nagyon tetszik. A végén majd írok részletesebben is...
Szia Laci! Csodás másfél óra vár még rád!

Kép

Bukoba
Hozzászólások: 53
Csatlakozott: 2015.01.05. 00:52
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Sorozatok vagy filmek ajánlása

HozzászólásSzerző: Bukoba » 2015.09.08. 08:51

Nos, tegnap este sikerült befejeznem a filmet, de még most is a hatása alatt vagyok. Nagyon tetszett, elsősorban a hangulata és az üzenete, mely szerint a mai rohanó világban a pénz és a karrier hajhászása közben néha nem veszünk észre fontos dolgokat, és persze a boldogság nem mindig ott van, ahol gondoljuk. Mindez gyönyörűen fényképezve, elképesztő tájakon, megfűszerezve emberi sorsokkal, és egy csipet szerelemmel. Az élményt persze Rita szuper felirata tette teljessé. Kedves Rita, remek munkát végeztél ismét, tökéletes lett a felirat. A filmet meg ajánlom mindenkinek, azt hiszem, egy kicsit megint megjött a kedvem az indiai filmekhez.


Vissza: “Mindenféle”

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 1 vendég