Sorozatok vagy filmek ajánlása (nem feliratkérő fórum)

Itt megtalálható a Fórum szabályzat, amit jó, ha elolvastok. Van még Társalgó, Sorozatok vagy filmek ajánlása, Szülinaposok köszöntése és Feliratkérés.

Moderátorok: Vandi, angeni, doramaforever

Bukoba
Hozzászólások: 53
Csatlakozott: 2015.01.05. 00:52
Tartózkodási hely: Budapest

Zettai Kareshi

HozzászólásSzerző: Bukoba » 2015.05.15. 10:04

Sziasztok! Ismét a végére értem egy sorozatnak, így itt az ideje a már-már hagyományos ajánlómnak. A mostani darab a japán Zettai Kareshi (Absolute Boyfriend) sorozat volt. A rövid tartalom a következő (forrás: Ázsia Ékkövei):

"Riiko-chan rettentően naiv lány. A nagy szerelmet keresi, mindeddig sikertelenül. Ismét reménytelenül szerelmes. Miközben erről mesél a barátnőjének, véletlenül meghallja egy rejtélyes idegen, és kihasználva Riiko naivságát, elhívja a vállalatához. Riiko mit sem sejtve vele tart. Ekkor még nem tudja, milyen hatással lesz ez a rövid idő, amit ott tölt, a hátralévő életére. A férfit Namikiri-sannak hívják, és a vállalata azzal foglalkozik, hogy a nők számára megtalálják a mindent elsöprő szerelmet. Vagyis Riiko így gondolja...
Pár nap múlva kap egy hatalmas csomagot. El sem tudja képzelni, mi lehet az mindaddig, amíg ki nem bontja. Meglepetésére egy mozdulatlan férfi fekszik benne. Ez a férfi lenne az ő tökéletes szerelme? Itt kezdődnek a bonyodalmak. Ugyanis a férfi egy robot, mindemellett még borzasztóan jóképű is, és arra programozták, hogy Riiko tökéletes szerelme legyen. Riikonak mindössze öt próbanapja van, hogy döntsön. Megtartja-e vagy sem."

Nos, nehezen indult számomra a sorozat, az első rész első felét elég nehezen bírtam, de aztán egyszer csak belejöttem. Az alap szituáció, az ember gép kapcsolat, illetve a nem klasszikus szerelmi háromszög teszi élvezetessé a sorozatot. Persze a robot működésének sajátosságaiból adódó helyzetkomikum fűszerezi az egészet, és teszi kiemelkedően szórakoztatóvá a sorozatot. Szépen fejlődnek az ember-ember és ember-robot kapcsolatok, egészen a megható lezárásig. Ismét egy kellemes darabot sikerült hát választanom, amit jó szívvel ajánlok mindenkinek. Most egy kis szünet következik sorozatok terén, mert már annyi film halmozódott fel időközben nálam, hogy azokat is nézni szeretném. De megnyugtatok mindenkit, folytatni fogom a sorozatozást is (és a jelek szerint egy újabb japán alkotás a legnagyobb esélyes).

SueLien
Hozzászólások: 5
Csatlakozott: 2015.01.09. 21:57

Re: Sorozatok vagy filmek ajánlása

HozzászólásSzerző: SueLien » 2015.06.26. 01:09

Szervusztok
Szeretném ajánlani, bár nem doramaforever fordítás a

„The Scent of Green Papaya - A zöld papaya illata” című lírai alkotást
színes, feliratos, francia-vietnami játékfilm, 100 perc, 1993

A Saigonban játszódó film egy vietnami szolgálólány magánéletének páratlan szépségű bemutatása.

Cannes-i fesztivál (1993) - Arany Kamera: Tran Anh Hung
Cézár-díj (1994) - Legjobb első film: Tran Anh Hung
Oscar-díj (1994 - 66. Oscar-gála)) - Legjobb idegennyelvű film jelölés
Az Oscar-t a „Belle Époque” - Rendező: Fernando Trueba - Spanyol film kapta

Tv-ben vetítették. Találtam hozzá magyar feliratot – átidőzítettem az angollal együtt. Szívesen elküldöm, ha valakit érdekel.

Letöltés
http://www.ulozto.cz/hledej?q=The+Scent ... paya++film
The Scent of Green Papaya- Mui du du xanh (1993) VIET FRA.avi - 1:39:45 - 1.2 GB - Fps:25

Ehhez a verzióhoz találtam a magyar felíratot.
http://www.opensubtitles.org/hu/subtitl ... du-xanh-hu
Mui du du xanh magyar felirat (1993) 1CD srt - Fps:25 - időzíteni kell
Üdvözlettel Sue Lien

Bukoba
Hozzászólások: 53
Csatlakozott: 2015.01.05. 00:52
Tartózkodási hely: Budapest

Rebound

HozzászólásSzerző: Bukoba » 2015.06.26. 21:22

Sziasztok! Ismét a végére értem egy sorozatnak konkrétan a Rebound volt műsoron az elmúlt hetekben, Zolko kiváló feliratával. A történet (by ázsia ékkövei):

A sorozat legelején a hat éves Ooba Nobukoval egy "angyali" cukrász megeteti a legfinomabb epres tortát. Így veszi kezdetét a súlyproblémája. Iskoláskorában Nobukot terrorizálták, mert dagi volt. Problémáját tetézi, hogy az apja készíti a legjobb tonkatsut Gifuban és az anyja pedig a legjobb köretet hozzá. Felnőttkorában egy sikertelen kapcsolat után Nobuko elhatározza: mindent megtesz, hogy lefogyjon. Az eredményes fogyókúra után kedvenc divatlapjánál kezd el dolgozni. Munkája során találkozik Taichival, a jóképű cukrásszal, aki megkínálja süteménnyel. Viszont, amikor Nobuko süteményeket eszik, nem tudja abbahagyni. Ráadásul, ha hízik, akkor kirúgják a munkahelyéről. Hogy hogyan alakul Nobuko élete megtudhatod, ha megnézed ezt a sorozatot.

Nos, az eddig látott sorozatok közül talán ez volt az, ami kevésbé jött be nekem. Nem volt rossz, lekötött, szórakoztatott, viszont nekem a humor nagyon fontos, és ebben a sorozatban ebből kevesebb jutott. Ettől függetlenül ajánlom a sorozatot, mert érdekes a két főszereplő kapcsolatának alakulása, és Nobuko küzdelme a kilókkal.

Avatar
62Rita
Hozzászólások: 305
Csatlakozott: 2014.12.31. 07:45

Re: Sorozatok vagy filmek ajánlása

HozzászólásSzerző: 62Rita » 2015.06.27. 07:16

Kedves Laci!
Boldog névnapot kívánok!


Kép

Bukoba
Hozzászólások: 53
Csatlakozott: 2015.01.05. 00:52
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Sorozatok vagy filmek ajánlása

HozzászólásSzerző: Bukoba » 2015.06.27. 15:04

Köszönöm Rita :)

enik
Hozzászólások: 5
Csatlakozott: 2014.12.31. 14:42

Re: Sorozatok vagy filmek ajánlása

HozzászólásSzerző: enik » 2015.07.24. 18:54

:P ;) Szia Rita! Szeretnék egy filmet ajánlani neked, a cime Lupin3 a drága jó Uguri játszik benne ,ő a kedvenc szinészem. Azt szeretném kérdezni, hogy nem-e lenne kedved leforditani eme kis akcó dús filmet?

Bukoba
Hozzászólások: 53
Csatlakozott: 2015.01.05. 00:52
Tartózkodási hely: Budapest

My Boss, My Hero

HozzászólásSzerző: Bukoba » 2015.07.26. 12:46

Sziasztok! Ismét egy sorozat végére értem, ami nem volt más, mint a My Boss, My Hero. A történet (forrás Ázsia Ékkövei):

"A 27 éves Sakaki Makio egy maffiafőnök, ugyanakkor a nagy jakuzafőnök fia. Beceneve Tornádó. Imádja a harcot, a cigit és a nőket, de főleg a pudingot. Minden jól menne, ha nem lenne olyan idióta, hiszen nem tud se írni, se számolni. Apja ezért úgy dönt, ha folytatni akarja a "családi" vállalkozást, gimnáziumba kell járnia és meg kell szereznie az érettségit. Különben a diplomás öccse lesz az új maffiafőnök. Makio tehát kénytelen beülni az iskolapadba a 17 éves diákok közé, akik előtt semmiképpen nem fedheti fel valódi kilétét.
Ismertet."

Röviden: szuper volt, talán a legjobb sorozat, amit láttam eddig (na jó a Bad Family még mindig előkelő helyen van a listán). Maga a helyzetkomikum adja magát, egy felnőtt a kamaszok között. Számos mulatságos kaland és szituáció keveredik ebből, van ugyanakkor egy komolyabb vonal is a filmben, ami Makio személyiségének fejlődését, illetve a jakuza és a diák lét konfliktusait mutatja be. Vannak érzelmesebb részek, illetve a japán visszafogottságnak megfelelő szerelmi szál is, de az igazán domináns az a humor volt. Aki mág nem látta, az feltétlenül pótolja, kihagyhatatlan alkotás.

Avatar
62Rita
Hozzászólások: 305
Csatlakozott: 2014.12.31. 07:45

Re: My Boss, My Hero

HozzászólásSzerző: 62Rita » 2015.07.28. 08:53

Sziasztok! Ismét egy sorozat végére értem, ami nem volt más, mint a My Boss, My Hero.
Röviden: szuper volt, talán a legjobb sorozat, amit láttam eddig (na jó a Bad Family még mindig előkelő helyen van a listán)...
Kedves Laci! Végigolvastam a véleményedet a MBMH-ról, közben megakadt a szemem a Bad Family-n,
és máris vigyorogtam! Rögtön eszembe jutott a csúnyaszájú gombócos ahjumma, a folyton sipítozó,
nagyhangú kávés ahjumma, a szexmániásnak tűnő, egyébként szűz tánctanár, a hétköznapi életben
csetlő-botló maffiózó... és a többiek, a nevetős-sírós jelenetek... Jaj, de nagyon klassz a BF!!!
Amikor fordítottam, egyre jobban csodálkoztam, miért nincs ennek a régi sorozatnak magyar felirata,
hogy hogy nem találtak még rá? Aztán nem gondolkodtam tovább. Boldog voltam, hogy én lehetek
az a szerencsés, aki lefordíthatja.

Kép

Avatar
62Rita
Hozzászólások: 305
Csatlakozott: 2014.12.31. 07:45

HozzászólásSzerző: 62Rita » 2015.07.28. 09:04

:P ;) Szia Rita! Szeretnék egy filmet ajánlani neked, a cime Lupin3 a drága jó Uguri játszik benne ,ő a kedvenc szinészem. Azt szeretném kérdezni, hogy nem-e lenne kedved leforditani eme kis akcó dús filmet?
Szia enik! Nagyon kedves vagy, hogy rám gondoltál e film kapcsán, de nem akarlak áltatni.
Egyelőre nincs is annyi időm fordítani, amennyihez szokva vagyok, így felgyülemlettek a
tervezettjeim is. Egy négy részes japán sori, egy indiai film és a 20 részes All about Eve
várakozik a sorban. Alig várom, hogy ezekbe is belefoghassak. Szeretném, ha nem esne
rosszul a válaszom.
Itt a fórumon többen is vannak, Erzsi, Ladyfairy, Zolko, Angeni, akik tőlem jobban szeretik
a japán filmeket, sorikat. Hátha kedvet kap valaki közülük, hogy lefordítsa.

KépKép

Avatar
62Rita
Hozzászólások: 305
Csatlakozott: 2014.12.31. 07:45

HozzászólásSzerző: 62Rita » 2015.07.31. 14:01

Kedves enik! Nélkülem is nagyon gyorsan teljesült a kívánságod! Az AvistaZ-ra most került fel a
Lupin the Third magyar felirata. YEZy az elkövető.
Kép


Vissza: “Mindenféle”

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 1 vendég

cron