Sorozatok vagy filmek ajánlása (nem feliratkérő fórum)

Itt megtalálható a Fórum szabályzat, amit jó, ha elolvastok. Van még Társalgó, Sorozatok vagy filmek ajánlása, Szülinaposok köszöntése és Feliratkérés.

Moderátorok: Vandi, angeni, doramaforever

Avatar
62Rita
Hozzászólások: 305
Csatlakozott: 2014.12.31. 07:45

Re: Sorozatok vagy filmek ajánlása

HozzászólásSzerző: 62Rita » 2015.04.13. 20:40

Aki látta, mindenki nagyon dicsérte a Healert. Sokan vannak, kik már kétszer, háromszor
is végignézték.


Kép

Avatar
Hayako
Hozzászólások: 34
Csatlakozott: 2015.01.01. 08:25

Re: Sorozatok vagy filmek ajánlása

HozzászólásSzerző: Hayako » 2015.04.13. 20:59

Hát, én láttam, de nem voltam tőle elájulva. Kizárólag Ji Chang Wook miatt néztem meg, benne nem is csalódtam. Viszont maga a sztori egy tipikus Superman történet, amikor a különleges képességű srác számtalanszor megmenti a bajbajutott lányt. :roll: Én inkább a Maids című sorozatot ajánlom, ami a szolgák életét mutatja be a Csoszun-korban.
Kép
Folyamatban: Dating on Earth, Kodai Family Prequel, MTNY
Tervezettek: Hot Road, The Kodai Family Movie

Avatar
Ulbi
Hozzászólások: 917
Csatlakozott: 2014.12.31. 10:39

Re: Sorozatok vagy filmek ajánlása

HozzászólásSzerző: Ulbi » 2015.04.13. 21:31

Kedves Laci!

Örülök, hogy hajlasz a folytatásra :)

Sokan nem értik a japán sorozatokat. Nem ehhez a stílushoz vannak szokva. Persze azért válogatni kell, mert nem mindegyik sorozatuk jó, de ez más ázsiai sorozatnál is előfordul.

Ritával ellentétben a saját fordításaimon kívül még az általam javított sorozatokat is megnézem. Ezenkívül pedig, amihez épp kedvem van. Most a koreai Healer van soron :) Az 5. résznél tartok és nagyon tetszik.
A Healert én is csak ajánlani tudom mindenkinek. Én nem az 5. résznél tartok, én már háromszor láttam. :D

És most Boszitól "ellopom" az egyik kedvenc képemet a filmből :D

Kép
Kép

erzsi69
Hozzászólások: 122
Csatlakozott: 2015.01.04. 15:57

Re: Sorozatok vagy filmek ajánlása

HozzászólásSzerző: erzsi69 » 2015.04.13. 21:44

Hát, én láttam, de nem voltam tőle elájulva. Kizárólag Ji Chang Wook miatt néztem meg, benne nem is csalódtam. Viszont maga a sztori egy tipikus Superman történet, amikor a különleges képességű srác számtalanszor megmenti a bajbajutott lányt. :roll: Én inkább a Maids című sorozatot ajánlom, ami a szolgák életét mutatja be a Csoszun-korban.
Szerencsére mindenkinek más az ízlése :) Én szeretem az ilyen sztorikat. A You Who Came From the Stars is tetszett. Történelmit nem nézek. Egyedüli kivételt csak Rita ilyen témájú fordításaival tettem :)

Avatar
Unni0731
Hozzászólások: 80
Csatlakozott: 2014.12.31. 15:59
Tartózkodási hely: Pécs

Re: Sorozatok vagy filmek ajánlása

HozzászólásSzerző: Unni0731 » 2015.04.13. 22:31

A Healert én is csak ajánlani tudom mindenkinek. Én nem az 5. résznél tartok, én már háromszor láttam. :D
Hát muszáj szólnom nekem is... a múlt héten 2 nap alatt lemaratonoztam a Healert. KépNekem is nagyon-nagyon tetszett. :lol: A korosztályomból többek is hasonlóan értékelték, ezért egyáltalán nem kell, hogy csodabogárnak érezzem magam. :lol: :mrgreen:
A társszereplők közül nagy kedvencem pl. Kim Mi Kyung, nagyon bírtam a csajszit. ;)
Ji Chang Wookot az Empress Ki-ben kedveltem meg. :P Fergeteges alakítást nyújtott megcsillantva a tehetségét, a szenzációsan jó szereplőgárdával egyetemben. Kép
Igen sok történelmi sorit láttam és folyamatosan nézek is, de most ez lett a trónbitorló. :D Aki még nem látta, csak nézze meg, felejthetetlen élmény lesz. :D
A másik szenzációsan jó modern sori, amit mostanában láttam, a Kill Me, Heal Me volt. Kép Jaj, és majdnem kifelejtettem, hogy milyen nagyon jó volt a Heart to Heart is. Kép
A tavalyiak közül az It's Okay, It's Love is nagyon tetszett.
Most csak a dél-koreai doramákban gondolkodtam, a teljesség igénye nélkül. :)
Kép
KépKép

Bukoba
Hozzászólások: 53
Csatlakozott: 2015.01.05. 00:52
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Sorozatok vagy filmek ajánlása

HozzászólásSzerző: Bukoba » 2015.04.14. 08:57

Rita! Örülök, ha tetszenek az írásaim. Ahogy ígértem, ezután is írok majd beszámolót minden sorozat élményemről. Sajnos a fordításhoz nem elég jó a nyelvtudásom. Bár sok filmet láttam angol felirattal, nem érzem úgy, hogy megfelelő minőségben tudnám őket fordítani, de nagyon tisztelem azokat az embereket, akik a szabadidejüket arra áldozzák, hogy a hozzám hasonlók is élvezhessék azokat a sorozatokat, filmeket, amelyeknél esély sincs arra, hogy hivatalos fordításuk valaha is készüljön.
Erzsi! Bár a sorozatok terén újonc vagyok, nagyon sok japán (és persze koreai, kínai) filmet néztem/nézek, így a hangulat, a szereplők viselkedése nekem már nem furcsa. Szeretem, hogy teljesen máshogy viselkednek az emberek, és más a történet íve, mint a nyugati filmekben.
Most még az Attention Please utolsó részét gyűröm, utána választok majd valami érdekeset ismét.

Bukoba
Hozzászólások: 53
Csatlakozott: 2015.01.05. 00:52
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Sorozatok vagy filmek ajánlása

HozzászólásSzerző: Bukoba » 2015.04.14. 13:06

Ha már ajánló a fórum témája, akkor szeretnék ajánlani nektek párat a kedvenc filmjeim közül, amelyek a következők.

My Sassy Girl (Korea):
"A történet főhőse Gyeon-woo, egy a saját bevallása szerint is balek fickó, aki egy este hazafelé menet a vasútállomáson összeakad egy részeg lánnyal és ettől kezdve gyökeresen megváltozik az élete. A meglehetősen vehemens természetű és sokszor különös dolgokat kitaláló lánnyal sok-sok furcsa, humoros, néha pedig drámai kalandokba keveredik."

Kötelező darab. Az ellentétek vígjátéka, ahol a félénk és balek srác, illetve a vagány és talpraesett lány kapcsolatát ismerhetjük meg, számos vicces szituáción keresztül láthatjuk, hogy hogy mélyül el a kapcsolatuk. A filmet ugyanakkor az elképesztő finálé koronázza meg, és teszi tökéletessé, ami a mai napig mélyen megmaradt bennem, pedig már jó pár éve láttam a filmet.

Eien no 0 (Japán):
"Két testvér a nagymama temetésekor megtudja, hogy a vér szerinti nagyapjuk nem az, akit nagyapjukként ismernek, hanem egy Zero pilóta, aki odaveszett a háborúban. Mivel senki nem mond róla nekik semmit, megpróbálják kideríteni a még élő bajtársak történetei alapján, hogy milyen ember is volt valójában, de ez nem is olyan egyszerű."

A második világháború történelme iránt érdeklődőknek kötelező darab. Egyrészt sok olyan részletet is megismerhetünk, amelyek az európai emberek számára nem nagyon ismertek, másrészt a történet is lenyűgöző. A két testvér által megszólaltatott szereplők elbeszéléséből áll össze a rejtélyes nagypapa története, amely a film során többször vesz új irányt, illetve fokozatosan teljesedik ki, míg a végére meg nem látjuk a teljes történetet. A film nem egy pörgős akciófilm, a látványos csata jelenetek mellett nagy hangsúlyt kap az emberi sorsok bemutatása.

3 idiots (India):
"Farhan és Raju keresik a főiskolai diplomázást követően elveszett barátjukat. A diplomaosztó napján ugyanis Rancho eltűnt a szemük elől. Most azonban újra találkozhatnak vele, ezért csapot-papot otthagyva körbeautózzák Észak-Indiát. Az egy esküvőt és egy temetést is érintő „ámokfutás” közben a két fiú visszaemlékezéseiből ismerjük meg a négy évet, amelyet a műszaki főiskola falai között töltöttek."

Sokáig ódzkodtam az indiai filmektől, a szinte kötelező dalos betétek és a harsány látvány világ miatt. A mai napig nem tudom, hogy végül mi vitt rá arra, hogy a 3 idiots című alkotást megnézzem, de nem bántam meg. A film a fergeteges humora mellett a mély mondanivalójával is megfogott. Számos olyan üzenetet fogalmazott meg, amelyet szívesen látnék viszont a hazai oktatás megújítása során is. A 3 órás játékidő elrepült, közben könnyesre nevettem magam. Aki vidámságra vágyik, annak nagyon ajánlom.

Avatar
62Rita
Hozzászólások: 305
Csatlakozott: 2014.12.31. 07:45

Aashiqui 2, Ustad Hotel

HozzászólásSzerző: 62Rita » 2015.04.14. 19:08

Sokáig ódzkodtam az indiai filmektől, a szinte kötelező dalos betétek és a harsány látvány világ miatt. A mai napig nem tudom, hogy végül mi vitt rá arra, hogy a 3 idiots című alkotást megnézzem, de nem bántam meg. A film a fergeteges humora mellett a mély mondanivalójával is megfogott. Számos olyan üzenetet fogalmazott meg, amelyet szívesen látnék viszont a hazai oktatás megújítása során is. A 3 órás játékidő elrepült, közben könnyesre nevettem magam. Aki vidámságra vágyik, annak nagyon ajánlom.
Laci! Én két indiai filmet láttam eddig, az egyiket le is fordítottam Aashiqui 2), a másikat pedig
júniusra, a harmadik fordítói szülinapomra fogom megcsinálni. Címe Ustad Hotel.
Milyen szerencse, hogy ezek közül egyikben sem találhatóak meg azok a kötelező zajos-dalos betétek,
amiről te is említést teszel. Az Aashiqui-be nem is illene bele, mert az eleve zenés film, egy lecsúszott
énekesről szól, aki felkarol egy csodás hangú tehetséget, és sztárt farag belőle. Rengeteg ének van benne,
amit a két főszereplő ad elő (akár musicalnek is titulálhatnám a filmet), ezeket a betéteket már nem
viselte volna el a film. Míg a másikban, bár van benne romantika, nem azon van a fő hangsúly, hanem a
főzésen, vendéglátáson. Az idős, ezer éve kisvendéglőt üzemeltető nagyapa, megtanítja a puccos külföldi
iskolában séfnek tanult unokáját, hogy kell a szívét is belefőzni az ételbe. Mivel a kisvendéglő alkalmazottai
szabadidejükben zenélnek, az ő muzsikájukkal van tele a film. Ez a zene viszont olyan stílusú, hogy szintén
kivetné magából a tömeges-táncos-hangos jeleneteket.

Ha szívesen adnál esélyt még indiai filmeknek, akkor ajánlom figyelmedbe ezt a két nagyon klassz alkotást.
Az Aashiqui 2-t itt találod (a videó és a felirat is letölthető): Az Ustad Hotelre pedig várni kell egy kicsit még, de megéri!

Aashiqui:

Kép

Ustad Hotel:

Kép

Bukoba
Hozzászólások: 53
Csatlakozott: 2015.01.05. 00:52
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Sorozatok vagy filmek ajánlása

HozzászólásSzerző: Bukoba » 2015.04.14. 21:00

Szia Rita! A leírás alapján az Ustad Hotel határozottan érdekesnek hangzik. Ha meglesz a felirat, akkor meg fogom nézni. Egyébként a 3 idiots után még 2 indiai filmet megnéztem, az első a Chennai Express, a második meg a Phir Hera Peri volt, mindegyik tetszett, de a 3 idiots hangulatát nem közelítették meg.

Avatar
Unni0731
Hozzászólások: 80
Csatlakozott: 2014.12.31. 15:59
Tartózkodási hely: Pécs

Re: Sorozatok vagy filmek ajánlása

HozzászólásSzerző: Unni0731 » 2015.04.16. 20:04

Ha már ajánló a fórum témája, akkor szeretnék ajánlani nektek párat a kedvenc filmjeim közül, amelyek a következők.

My Sassy Girl (Korea):
"A történet főhőse Gyeon-woo, egy a saját bevallása szerint is balek fickó, aki egy este hazafelé menet a vasútállomáson összeakad egy részeg lánnyal és ettől kezdve gyökeresen megváltozik az élete. A meglehetősen vehemens természetű és sokszor különös dolgokat kitaláló lánnyal sok-sok furcsa, humoros, néha pedig drámai kalandokba keveredik."

Kötelező darab. Az ellentétek vígjátéka, ahol a félénk és balek srác, illetve a vagány és talpraesett lány kapcsolatát ismerhetjük meg, számos vicces szituáción keresztül láthatjuk, hogy hogy mélyül el a kapcsolatuk. A filmet ugyanakkor az elképesztő finálé koronázza meg, és teszi tökéletessé, ami a mai napig mélyen megmaradt bennem, pedig már jó pár éve láttam a filmet.
Kedves Bukoba, én is élvezettel olvasom az elemzéseidet. :D Ehhez csak annyit tennék hozzá, hogy én előbb láttam a Windstruck c. filmet, mint ezt.
Leegyep szerint ez a két film egymás folytatása is lehetne. Az utóbbihoz MekkMester készített ferdítést.
Imádom a zenéjét is, amit előbb ismertem meg, mint a filmet. Kép

Kép
KépKép


Vissza: “Mindenféle”

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 2 vendég

cron