Sorozatok vagy filmek ajánlása (nem feliratkérő fórum)

Itt megtalálható a Fórum szabályzat, amit jó, ha elolvastok. Van még Társalgó, Sorozatok vagy filmek ajánlása, Szülinaposok köszöntése és Feliratkérés.

Moderátorok: Vandi, angeni, doramaforever

Avatar
62Rita
Hozzászólások: 305
Csatlakozott: 2014.12.31. 07:45

Re: Sorozatok vagy filmek ajánlása

HozzászólásSzerző: 62Rita » 2015.04.07. 10:18

Elfelejtettem írni, hogy a kiválasztott sorozatod, amit zolko fordított, nagyon népszerű volt
a fórumozók körében. Biztosan neked is nagyon fog tetszeni. Szerintem jól választottál!

Most néztem meg, a doramaxon a fichier link az első résznél működött, hátha a többi részt
is le tudod innen tölteni: Kép

Bukoba
Hozzászólások: 53
Csatlakozott: 2015.01.05. 00:52
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Sorozatok vagy filmek ajánlása

HozzászólásSzerző: Bukoba » 2015.04.07. 10:30

Köszi, megnézem. A torrentet már megtaláltam hozzá, elvileg van 6 seeder is, így bizakodó vagyok, hogy valamelyik megoldás csak-csak működik. Láttam, hogy népszerű volt a sorozat, ezért is esett rá a választásom amellett, hogy tetszett a sztori.

Bukoba
Hozzászólások: 53
Csatlakozott: 2015.01.05. 00:52
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Sorozatok vagy filmek ajánlása

HozzászólásSzerző: Bukoba » 2015.04.08. 11:20

Csak egy gyors visszajelzés. A sorozatot sikeresen letöltöttem, és már túl is vagyok az első részen. Jó érzésem van, mert ez az első ( az eddigi 3-ból) olyan sorozat, ami már az első fél órát követően megtetszett.

Avatar
62Rita
Hozzászólások: 305
Csatlakozott: 2014.12.31. 07:45

Lacinak:

HozzászólásSzerző: 62Rita » 2015.04.08. 19:48

Csak egy gyors visszajelzés. A sorozatot sikeresen letöltöttem, és már túl is vagyok az első részen. Jó érzésem van, mert ez az első ( az eddigi 3-ból) olyan sorozat, ami már az első fél órát követően megtetszett.
Laci! Azóta már valószínűleg több részen is túl vagy! Zolko biztosan fog örülni fog,
ha elolvassa a véleményedet!


Kép

Bukoba
Hozzászólások: 53
Csatlakozott: 2015.01.05. 00:52
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Sorozatok vagy filmek ajánlása

HozzászólásSzerző: Bukoba » 2015.04.09. 13:04

Szia Rita! Igen, lenyomtam már 3 részt, és a negyediknek is a felénél tartok. Az lehet, hogy Zolko örülni fog majd a véleményemnek, de szerintem én sokkal jobban örülök annak, hogy Zolko elkészítette ennek a remek sorozatnak a fordítását. Már most érzem, hogy kár lett volna kihagyni.

Bukoba
Hozzászólások: 53
Csatlakozott: 2015.01.05. 00:52
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Sorozatok vagy filmek ajánlása

HozzászólásSzerző: Bukoba » 2015.04.13. 09:19

Sziasztok! Nem gondoltam volna, hogy ilyen hamar sort kerítek a következő élmény beszámolómra, de mi tagadás, nem tudtam abbahagyni az Attention Please nézését, és mostanra végig is néztem az alap sorozatot. Igaz, hátra van még a két különleges epizód, amit utólag forgattak a sorozathoz, de azt hiszem ezek nélkül is csak ajánlani tudom mindenkinek ezt a szériát.

A történet: "A főszereplő, Misaki Yoko, aki fiatal korában elvesztette édesanyját és 4 fiú testvérével nevelkedett. Yoko egy kicsit makacs lány és utálja tisztességtelenséget. Kiskorától kezdve jobban élvezi a fiúk társaságát, mint a lányokét. 4 fiú barátjával csinált egy bandát és ő lett a vezető énekes. Aztán egy nap a banda egyik tagja, Tsukasa elnyer egy állást egy tokió-i bankban. Mivel Tsukasa elhagyja a várost a banda szétesik. Bár Yoko magányosnak érzi magát, Tsukasa előtt erősnek mutatja magát. Nem tudja elmondani neki, hogyan érez valójában iránta. Mikor Tsukasa elhagyja a várost a banda tagjai, Yokoval együtt kimennek a repülőtérre elbúcsúztatni őt. A fiúk izgatottak lesznek, amikor meglátnak néhány légiutas-kísérő hölgyet és Yokonak fogalma sincs, hogy miért. A lány emlékezteti őket, hogy ő is viselhet egyenruhát, de a srácok csak kigúnyolják őt. Azután Tsukasa azt mondja Yokonak, hogy kíváncsi hogyan nézne ki egyenruhában. Ebben a pillanatban Yoko eldönti, hogy légiutas-kísérőként akar dolgozni."

Mindenhol a fenti leírást találtam, de persze ez csak a történet kezdete (gyakorlatilag az első fél óra). A sorozat igazából Misaki-san életét kíséri végig a légiutas-kísérő képzés állomásain. A sorozat egyrészt részletesen bemutatja, hogy milyen alaposan képezi a JAL (Japan Airlines) a munkatársait, és már ez is önmagában érdekes, de a sorozat sava borsát Misaki-san jellemfejlődése jelenti, illetve a számtalan mulatságos és sokszor megható szituáció, amibe belekeveredik. A leírások alapján nehéz volt elképzelnem, hogy egy számomra ennyire idegen, és mindez idáig érdektelen téma hogy fog majd lekötni, de a sorozat minden várakozásomat felülmúlta. Nehéz úgy írni róla, hogy az ember ne áruljon el fontos részleteket a történetből, így ezt nem is teszem, ellenben nagyon ajánlom a sorozatot mindazoknak, akik még nem nézték meg eddig. Nem mellesleg a történethez rendelkezésre áll Zolko remek felirata is, amit ezúton is köszönök. Jó szórakozást mindenkinek.

erzsi69
Hozzászólások: 122
Csatlakozott: 2015.01.04. 15:57

Re: Sorozatok vagy filmek ajánlása

HozzászólásSzerző: erzsi69 » 2015.04.13. 15:57

Kedves Bukoba!

Egyetértek veled, hogy egy nagyon jó sorozat :) Bár én elfogult vagyok a japánokkal szemben.
Egyébként Zolko nagyon jókat fordít :)

Bukoba
Hozzászólások: 53
Csatlakozott: 2015.01.05. 00:52
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Sorozatok vagy filmek ajánlása

HozzászólásSzerző: Bukoba » 2015.04.13. 19:25

Kedves Erzsi! Egyre inkább én is elfogult leszek a japánokkal szemben :) Eddig 3 sorozatot néztem meg, abból 2 japán volt, de erősen hajlok a folytatásra...

Avatar
62Rita
Hozzászólások: 305
Csatlakozott: 2014.12.31. 07:45

Lacinak:

HozzászólásSzerző: 62Rita » 2015.04.13. 19:42

Kedves Laci! Csak remélni tudom, hogy többen is elolvassák, amit ide írsz. Nagyszerű összefoglalók,
megfűszerezve a saját véleményeddel, érzéseiddel, meglátásaiddal... komolyan mondom, jó olvasmány!


Nálam a fordítás az első számú örömforrás, ezért ebbe fektetek bele rengeteget a szabadidőmből.
A sorozatnézés nem köt le. Ha lehetséges fordítani valót látok egy soriban, akkor azt elkezdem
nézni, de csak addig, amíg úgy érzem, hogy tényleg van esélye. Különben már abba is hagytam, és
törlöm is ki a gépemről.
Ezzel azt akartam írni, hogy ezeket a sorikat nem hiszem, hogy megnézem, mert le vannak fordítva,
mégis szívesen olvaslak. Kíváncsi vagyok, mi lesz a következő néznivalód. Már várom, mit fogsz
írni róla!


Csapok neked egy kis reklámot a topikomban!

Kép

erzsi69
Hozzászólások: 122
Csatlakozott: 2015.01.04. 15:57

Re: Sorozatok vagy filmek ajánlása

HozzászólásSzerző: erzsi69 » 2015.04.13. 20:19

Kedves Erzsi! Egyre inkább én is elfogult leszek a japánokkal szemben :) Eddig 3 sorozatot néztem meg, abból 2 japán volt, de erősen hajlok a folytatásra...
Kedves Laci!

Örülök, hogy hajlasz a folytatásra :)

Sokan nem értik a japán sorozatokat. Nem ehhez a stílushoz vannak szokva. Persze azért válogatni kell, mert nem mindegyik sorozatuk jó, de ez más ázsiai sorozatnál is előfordul.

Ritával ellentétben a saját fordításaimon kívül még az általam javított sorozatokat is megnézem. Ezenkívül pedig, amihez épp kedvem van. Most a koreai Healer van soron :) Az 5. résznél tartok és nagyon tetszik.


Vissza: “Mindenféle”

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 2 vendég

cron