Sorozatok vagy filmek ajánlása (nem feliratkérő fórum)

Itt megtalálható a Fórum szabályzat, amit jó, ha elolvastok. Van még Társalgó, Sorozatok vagy filmek ajánlása, Szülinaposok köszöntése és Feliratkérés.

Moderátorok: Vandi, angeni, doramaforever

Avatar
62Rita
Hozzászólások: 305
Csatlakozott: 2014.12.31. 07:45

Re: Sorozatok vagy filmek ajánlása

HozzászólásSzerző: 62Rita » 2015.01.30. 18:33

Marika! Nagyon szívesen! Boldog vagyok, hogy újra megpróbáltad! Bátran próbálkozzál!

Kép

perla100
Hozzászólások: 3
Csatlakozott: 2014.12.31. 19:31

Re: Sorozatok vagy filmek ajánlása

HozzászólásSzerző: perla100 » 2015.02.01. 16:31

A figyelmetekbe ajánlanám a The Royal Tailor című koreai filmet. 2014-es. Semmilyen feliratot sem találtam hozzá - bár nagyon nem kerestem. Számomra így is érthető volt és nagyon tetszett. Talán valaki majd lefordítja egyszer.

Vaskica05
Hozzászólások: 10
Csatlakozott: 2015.01.05. 21:49

Re: Sorozatok vagy filmek ajánlása

HozzászólásSzerző: Vaskica05 » 2015.02.23. 16:22

Akinek tetszett a SOP ,az biztos szívesen nézi majd Boss and me című kínai sorozatot is,amely szintén egy könnyed romantikus történet.A férfi főszereplő a SOP főszereplője.

Bukoba
Hozzászólások: 53
Csatlakozott: 2015.01.05. 00:52
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Sorozatok vagy filmek ajánlása

HozzászólásSzerző: Bukoba » 2015.04.06. 17:26

Sziasztok!
Ritának megígértem, hogy beszámolok a legutóbbi sorozat élményemről, ami nem volt más, mint az Atashinchi No Danshi (Japán). Mivel az első sorozat, amit láttam, a koreai Bad Family volt, így nem volt véletlen a választás, ez a sorozat is egy család köré épül.

A sztori (forrás: ázsi ékkövei blog):
"Mineta Chisato egy behajtók elől menekülő toprongyos lány, akit hirtelen olyan szerencse ér, hogy megmenti őt egy idős milliomos. A férfi kifizeti a teljes adósságát, cserébe egyetlen dolgot kér, írjon alá vele egy házassági szerződést. A lány meggondolatlanul belemegy, aminek azonban súlyos következményei lesznek. A férfi ugyanis nemsokára meghal, s a lányra hárul elhunyt férje hat fiának nevelése. Ha nem vállalja a nevelőanya szerepét, az adósságát vissza kell fizetnie, ez a szerződés apróbetűs részében volt, amit sajnos nem vett észre. A hat fiú mind más-más személyiség, ráadásul páran idősebbek Chisato-nál, emiatt eleinte nem igazán veszik őt komolyan. Sok humoros helyzet adódik ebből az érdekes felállású családból, s néhány drámai pillanat is, de Chisato nem adja fel. A családi összetartás építése közepette még egy komoly problémával is szembe kell nézniük, a kastély ugyanis, amiben együtt élnek, veszélybe kerül, s ennek megmentése, a közös cél, végül jó irányba billenti kapcsolatukat."

Nos, a koreai Bad Family-hez képest ez a sorozat abszurdabb helyzeteket mutat be, teljesen más a hangulata. Először egy kicsit idegenkedtem tőle, de kb. a második rész után beszippantott, és már alig vártam, hogy mi lesz a történet vége (az, hogy ilyen sokáig tartott a 11 epizód végig nézése, nem a sorozat érdekességén múlt). Érdekes végig nézni, hogy hogy bontakozik ki az egyes szereplők története, és hogy alakul a "család". Az eszement, és az európai ízlésemnek néha furcsa és komikus helyzetek mellett bőven pengeti a sorozat az érzelmi húrokat is, de azért a humor dominál. Összefoglalva, ajánlom mindenkinek, még akkor is, ha a felirat nem a Doramaforever fordítóinak munkája.

Most a követező sorozat kiválasztása jön majd, a múltkor szép kis listát kaptam itt. Ha megvan az új nézni való, akkor majd arról is beszámolok.

Avatar
62Rita
Hozzászólások: 305
Csatlakozott: 2014.12.31. 07:45

Re: Sorozatok vagy filmek ajánlása

HozzászólásSzerző: 62Rita » 2015.04.07. 08:45

Sziasztok!
Ritának megígértem, hogy beszámolok a legutóbbi sorozat élményemről, ami nem volt más, mint az Atashinchi No Danshi (Japán). Mivel az első sorozat, amit láttam, a koreai Bad Family volt, így nem volt véletlen a választás, ez a sorozat is egy család köré épül.
Most a követező sorozat kiválasztása jön majd, a múltkor szép kis listát kaptam itt. Ha megvan az új nézni való, akkor majd arról is beszámolok.
Kedves Bukoba! Annyira aranyos vagy, hogy visszajöttél, és egy komoly filmajánlót rittyentettél
nekünk! Olyan jó a leírás, tuti, hogy sok ember figyelmét felkelti. Egyáltalán nem baj, hogy nem
a Doramaforever "gyereke", hiszen itt bármilyen alkotásra javaslatot lehet tenni.


Ne sértődj meg azon, amit most írni fogok, de ez az igazság, így kell leírnom, ahogy van.
Amikor az első sorodat elolvastam, nagyon megijedtem, mert már nem emlékeztem arra, hogy
erről a japán sorozatról mi ketten beszélgettünk. Az villant az agyamba, úristen, mit fogok
írni neked, hogy ne sértselek vérig. Aztán szerencsére a második mondatban már ott volt a
segítség, a Bad Family és minden a helyére került.


Sajnos, ha valakivel ritkán találkozom, nehezen jegyzem meg a közös szálat, ami összefűz
kettőnket. Minél többet váltok szót valakivel, annál jobban emlékszem a kilétére, és a közös
témára, ami szóba került közöttünk, vagyis már a neve láttára is beugrik, miről is szoktunk
csevegni. Olyan sok hsz.-t és viszontválaszt írok naponta, hogy ezen nem szabad megbántódni.


Szerintem legközelebb, ha meglátom a Bukoba nevet, azonnal be fog ugrani a Bad Family,
arról pedig az, hogy újabb nagyszerű soriajánlót fogunk olvasni.


Kíváncsian várom, mi lesz a következő "áldozatod"!


Kép
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára 62Rita 2015.04.07. 09:23-kor.

Bukoba
Hozzászólások: 53
Csatlakozott: 2015.01.05. 00:52
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Sorozatok vagy filmek ajánlása

HozzászólásSzerző: Bukoba » 2015.04.07. 09:08

Szia Rita! Köszi a választ és örülök, ha tetszett a leírásom. Ezúttal ünnepélyesen megígérem, hogy a jövőben is írok ilyeneket minden sorozat után. Mint ahogy látszik, nem vagyok egy rohanós fajta, mert eléggé korlátozott idővel rendelkezem a sorozatnézésre, de majd szépen lassan azért összehozok valamit ismét. Egyébként nincs harag, mert tényleg nem sokat csevegtünk eddig, de azért annak örülök, ha sikerült egy kis nyomot hagynom, és ezután már emlékezni fogsz rám :)

Avatar
62Rita
Hozzászólások: 305
Csatlakozott: 2014.12.31. 07:45

Bukobának:

HozzászólásSzerző: 62Rita » 2015.04.07. 09:32

Szia Rita! Köszi a választ és örülök, ha tetszett a leírásom. Ezúttal ünnepélyesen megígérem, hogy a jövőben is írok ilyeneket minden sorozat után. Mint ahogy látszik, nem vagyok egy rohanós fajta, mert eléggé korlátozott idővel rendelkezem a sorozatnézésre, de majd szépen lassan azért összehozok valamit ismét. Egyébként nincs harag, mert tényleg nem sokat csevegtünk eddig, de azért annak örülök, ha sikerült egy kis nyomot hagynom, és ezután már emlékezni fogsz rám :)
Örülök, hogy nem bántódtál meg! Most néztem, hogy ez volt a nyolcadik hozzászólásod,
ennyi azért már elég, hogy gyorsan menjen a beazonosítás.
Még egy kérésem van. Ha te is benne vagy, nem szólíthatnálak a keresztneveden?
Az sem baj, ha te inkább a Bukobát részesíted előnyben, azzal sincs semmi bajom.

További szép napot kívánok, és tényleg várom, milyen nemzetiségű, műfajú sorozat
miatt fogsz "tollat" ragadni legközelebb!


Kép

Bukoba
Hozzászólások: 53
Csatlakozott: 2015.01.05. 00:52
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Sorozatok vagy filmek ajánlása

HozzászólásSzerző: Bukoba » 2015.04.07. 09:39

Ami a megszólítást illeti, a keresztnevem Laci, így is nyugodtan szólíthatsz. :) És hogy ne csigázzam a kedélyeket, a következő választásom az Attention Please lesz (a változatosság kedvéért ez is Japánból), remélem sikerül majd beszereznem, mert nem mai csirke. A feliratokat már le is szedtem innen.
Szép napot kívánok én is!!!

Avatar
62Rita
Hozzászólások: 305
Csatlakozott: 2014.12.31. 07:45

Re: Sorozatok vagy filmek ajánlása

HozzászólásSzerző: 62Rita » 2015.04.07. 10:02

Ami a megszólítást illeti, a keresztnevem Laci, így is nyugodtan szólíthatsz. :) És hogy ne csigázzam a kedélyeket, a következő választásom az Attention Please lesz (a változatosság kedvéért ez is Japánból), remélem sikerül majd beszereznem, mert nem mai csirke. A feliratokat már le is szedtem innen.
Szép napot kívánok én is!!!
Laci!! Nagyon örülök neki, hogy férfi vagy! Na most aztán már soha nem felejtelek el, az biztos!!
Olyan kevés fiú van közöttünk, pedig nagyon szeretem olvasni a véleményeiket. Nyilván azért,
mert más szemmel nézik a sorozatokat, mint mi nők.

Örülök, hogy vagy nekünk!

Kép

Bukoba
Hozzászólások: 53
Csatlakozott: 2015.01.05. 00:52
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Sorozatok vagy filmek ajánlása

HozzászólásSzerző: Bukoba » 2015.04.07. 10:07

:) Köszi. Én is örülök, hogy rátok találtam.


Vissza: “Mindenféle”

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 25 vendég

cron