Sorozatok vagy filmek ajánlása (nem feliratkérő fórum)

Itt megtalálható a Fórum szabályzat, amit jó, ha elolvastok. Van még Társalgó, Sorozatok vagy filmek ajánlása, Szülinaposok köszöntése és Feliratkérés.

Moderátorok: Vandi, angeni, doramaforever

negro53
Hozzászólások: 15
Csatlakozott: 2015.01.19. 19:08

Re: Sorozatok vagy filmek ajánlása

HozzászólásSzerző: negro53 » 2015.09.16. 13:50

Én fordításra ajánlanám a Make a Woman Cry 40 részes drámát. Ami először elképesztett, ugyanakkor a sorozat nézése közben döbbentem rá, hogy tökéletes választás volt, / lehet, hogy a forgatókönyv írója eleve rájuk szabta / a két főszereplő. Kim Jung-eun /Jung Deok-in szerepében/ , és
Song Chang-eui / Kang Jin-woo szerepében/. Nem írom le a tartalmát, azt viszont elmondanám, jöhet bármilyen dráma, számomra megvan a 2015. év legjobb drámája, legjobb női és férfi főszereplője, és a legjobb páros alakítás. Mindkét színész nagyon jól ismert, nem sorolom a sorozatokat, amiben játszottak, aki csak egy kicsit is jártas a koreai drámák világában, az ismeri mindkettőt. Írjátok be a keresőbe a drámát és megtudhattok mindent róla. Az egész úgy tökéletes, ahogy van!! Remélem, valamelyik fordító pártfogásba veszi, hogy minden rajongó meg tudja nézni. Kíváncsi lennék, hogy másnak is annyira tetszik-e, mint nekem.
Aki tud angolul, ajánlom, gyorsan nézze meg.
Üdv. :shock:

Avatar
zsike717
Hozzászólások: 72
Csatlakozott: 2014.12.31. 14:06
Tartózkodási hely: Esztergom

Re: Sorozatok vagy filmek ajánlása

HozzászólásSzerző: zsike717 » 2015.09.16. 17:30

Negro53 ! Egyetértek veled ez a sorozat megérdemelne egy magyar feliratot.Bár az elmúlt hónapokban nem sok sorozatot néztem, de ez annyira tetszett , hogy megnéztem felirat nélkül, majd angol felirattal is.( nekem ez egy többször nézős sorozat))

negro53
Hozzászólások: 15
Csatlakozott: 2015.01.19. 19:08

Re: Sorozatok vagy filmek ajánlása

HozzászólásSzerző: negro53 » 2015.09.18. 15:57

Kedves zsike17! Én is többször megnéztem, és bár szentségtörésnek hangzik, de gépi fordítást készítettem hozzá, nagyon élvezem, "baromi" jó a szövege is. Érzelmekkel teli ugyanakkor rendkívül szórakoztató. Örülök, hogy nem vagyok egyedül, akinek tetszik. Üdv.

Bukoba
Hozzászólások: 53
Csatlakozott: 2015.01.05. 00:52
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Sorozatok vagy filmek ajánlása

HozzászólásSzerző: Bukoba » 2015.10.20. 09:58

Sziasztok! Az akció filmek kedvelőinek ajánlok most egy koreai filmet, a címe Big Match. A történet Iko-ról, a híres MMA harcosról szól, akinek elrabolják a bátyját, és így kényszerítik arra, hogy részt vegyen egy gazdagok számára szervezett játékban. A játék célja, hogy áldozatnak feladatokat kell végrehajtania, amelyekre fogadásokat kötnek. A főhőst a film során rendőrök és gengszterek is üldözik, miközben kétségbeesetten próbálja megtalálni, és kiszabadítani az elrabolt testvérét. A film sodró hangulatú, gyakorlatilag folyamatos az akció, és a humorban sincs hiány. Emellett szemkápráztató harc jeleneteknek is szemtanúi lehetünk. Nekem nagyon tetszett a film, mert szórakoztató és látványos, mély mondanivalót meg nem nagyon vártam tőle.

erzsi69
Hozzászólások: 122
Csatlakozott: 2015.01.04. 15:57

Re: Sorozatok vagy filmek ajánlása

HozzászólásSzerző: erzsi69 » 2016.01.29. 15:39

Sziasztok! Az akció filmek kedvelőinek ajánlok most egy koreai filmet, a címe Big Match. A történet Iko-ról, a híres MMA harcosról szól, akinek elrabolják a bátyját, és így kényszerítik arra, hogy részt vegyen egy gazdagok számára szervezett játékban. A játék célja, hogy áldozatnak feladatokat kell végrehajtania, amelyekre fogadásokat kötnek. A főhőst a film során rendőrök és gengszterek is üldözik, miközben kétségbeesetten próbálja megtalálni, és kiszabadítani az elrabolt testvérét. A film sodró hangulatú, gyakorlatilag folyamatos az akció, és a humorban sincs hiány. Emellett szemkápráztató harc jeleneteknek is szemtanúi lehetünk. Nekem nagyon tetszett a film, mert szórakoztató és látványos, mély mondanivalót meg nem nagyon vártam tőle.
Kedves Bukoba!

Néztél mostanában valami jó filmet vagy sorozatot? Ha igen, akkor írhatnál róla pár szót :) Köszi :)

Avatar
Blackfield
Hozzászólások: 95
Csatlakozott: 2014.12.31. 10:53
Tartózkodási hely: Balaton

Re: Sorozatok vagy filmek ajánlása (nem feliratkérő fórum)

HozzászólásSzerző: Blackfield » 2016.01.31. 21:01

Egy japán filmet ajánlok számotokra:

Have a Song on Your Lips.
A feliratát "esztokam" készítette és AT-ről, Ázsiafilmről is le tudjátok szedni.

Mondhatnánk, hogy a története egy átlagos sémát követ, hisz a nehéz sorsú gyerekek és felnőttek mindennapjaiba láthatunk bele, ahogy egymásnak reményt, gyógyulást és a sorssal való megbékélést adják ajándékba.
Bevallom, szeretem a tanár-diák filmeket, arról nem is szólva, ha zenével, énekkel, sporttal is meg vannak spékelve - tehát az én csokromba tökéletesen beleillett. (Lásd: Swing Girls, Smile 2007, Paparotti...) :mrgreen:

Egy kis kedvcsináló - nem bánjátok meg, ha rászántok két órát az életetekből: 8-)


Bukoba
Hozzászólások: 53
Csatlakozott: 2015.01.05. 00:52
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Sorozatok vagy filmek ajánlása (nem feliratkérő fórum)

HozzászólásSzerző: Bukoba » 2016.02.12. 11:14

Szia Erzsi és többiek! Bocsánat, egy kicsit hanyagoltam a fórumot mostanában, de most újra itt vagyok, és rögtön egy beszámolóval :)

Megnéztem a Miracle in Cell no7-et, erről nem írnék részletesen, mert látom, hogy van itt saját fóruma (és ráadásul Rita feliratával). Huh, megható volt nagyon, meg vicces is, de főleg megható. Még most is megborzongok, ha eszembe jut a film. Kötelező darab.

A legutóbbi film élményem a Biri Gal aka Flying Colors c. japán film (megtörtént események alapján készült egyébként).

"A története röviden: A túlságosan is visszahúzódó, tanulással nem foglalkozó kislányt új iskolába íratják, ahol az évek során a barátnőkkel a tipikus, csak a külsővel, sminkkel és a karaokéval törődő középiskolásokká válnak, értelmi képességeik pedig nem túl magasak. Aztán elkezd járni egy problémás gyerekekkel foglalkoztató felzárkóztató helyre, ahol elkezdi másként látni a világot." (Forrás asianmovies.blog.hu)

A történet magával ragadó, bemutatja azt, hogy mi mindent lehet elérni megfelelő motivációval és kellő kitartással. A film alapvetően vígjáték ugyan, de azért a drámai vonalat sem kell nélkülöznünk. Engem teljesen lekötött, és nagyon jól szórakoztam rajta. Mondjuk nekem bejönnek az ilyen jellegű filmek (lásd még a Wood Job-ról írt szösszenetemet. Egy kis kedvcsináló (maga a film az avistaz-on is elérhető):


Avatar
zolko07
Hozzászólások: 68
Csatlakozott: 2014.12.31. 13:40
Tartózkodási hely: Baja

Re: Sorozatok vagy filmek ajánlása (nem feliratkérő fórum)

HozzászólásSzerző: zolko07 » 2019.12.28. 19:15

Kedves Bukoba
Írtam neked néhány sor privát üzenetet


Vissza: “Mindenféle”

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 4 vendég